Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Slavenais BILLY grāmatplaukts – atbilde pieprasījumam pēc "īsta" grāmatplaukta

Noderīgi ikdienā
16. augustā 16:37 2023. gada 16. augustā 16:37
  Reklāmas projekts
BILLY grāmatplauktu noteikti var dēvēt par vienu no lielākajiem IKEA panākumiem. Krāsu un kombināciju dažādība ļauj šim plauktam dabiski iekļauties mājokļos visā pasaulē.

Savulaik IKEA pārdeva galvenokārt bufetes tipa plauktus ar stikla durvīm un nodalījumu dzērieniem. Taču laika gaitā arvien vairāk pircēju vaicāja, vai mums ir arī "īsts grāmatplaukts", un 1967. gadā mēs tādu sākām pārdot. Pirms mūsdienu BILLY grāmatplaukta pārdošanā bija tā priekštecis ar citu nosaukumu.


Grāmatplaukts bija labs un ļoti pieprasīts. Veicot izpēti vairāku gadu garumā un meklējot labāko risinājumu uzņēmumam un klientiem, 1977. gadā tapa BILLY grāmatplaukts, kādu to zinām šodien. Savu vārdu tas aizguva no Billija Liljedāla (Billy Liljedahl), IKEA toreizējā reklāmas daļas vadītāja, kurš ieteica ražot "īstu" grāmatplauktu paredzētu tieši grāmatām. 

Gadu gaitā BILLY kolekciju papildinājām ar jaunām krāsām un modeļiem.  Šodien BILLY joprojām ir visvairāk pārdotā prece IKEA. Šis grāmatplaukts kalpo gadu gadiem ne tikai grāmatām, bet arī ļauj mājokļa iemītniekiem atspoguļot viņu personību, parādot tuvas un mīļas lietas. Tūkstošiem grāmatu sarindotas BILLY grāmatplauktos arī Latvijā. Mūsu  pircēji visbiežāk izvēlas grāmatplauktus baltā krāsā.

Visas IKEA preces izstrādātas, vadoties pēc demokrātiskā dizaina principiem. IKEA dizaineri  katru mājokļa labiekārtošanas priekšmetu rada tā, lai tas būtu funkcionāls, skaists, kvalitatīvs, kā arī atbilstu ilgtspējas un zemas cenas prasībām. 

Lai IKEA preces varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku, no sākuma mēs cenšamies izprast klientu vajadzības un noskaidrot, cik daudz viņi ir gatavi tērēt savu vajadzību apmierināšanai. Jau ķeroties pie dizaina izstrādes, mums rūp, lai cena būtu zema jebkurā cenu kategorijā. Zemas cenas atslēga ir gudra materiālu un resursu sadale, ražošanas metožu racionāla izmantošana un rūpes par izdevumiem, kas ļauj samazināt izmaksas ikvienā IKEA vērtību ķēdes posmā. 

Ne vienmēr ir viegli izstrādāt preci, kas nevainojami atbilst visiem pieciem IKEA kritērijiem. Tie visi ir savstarpēji saistīti un ietekmē cits citu, turklāt katrs kritērijs piešķir nozīmi un vērtību zemai cenai.  

IKEA 80 gadi

Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotājs IKEA ir plaši pazīstams visā pasaulē ar labu skandināvu dizainu un kvalitatīvām mēbelēm. Uzņēmums strādā saskaņā ar savu vīziju – “Radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem” – un tai ir plašāka nozīme par vienkāršu mājokļa labiekārtošanu. IKEA lepojas ar 80 gadu laikā ieviestajām inovācijām, risinājumiem, izcilajām precēm un uzņēmuma, iniciatīvu, kas ļāvusi  katru jaunu desmitgadi veidot nākotnes dzīvesveidu un stiprināt savu apņemšanos reaģēt uz cilvēku vajadzībām, ņemot vērā viņu ieradumus un vēlmes. 

Šī gada augustā IKEA svin savu 5 gadu jubileju Latvijā.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "gadsimta vētra" plosa Melnās jūras ziemeļu piekrasti; soctīklos iespaidīgas ainas
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
VIDEO: vairāku populāru Rīgas restorānu izveidotājs Murads Juško ar atvēzienu bārā iesit sievietei 3
Tēmas: IKEA, IKEA 80 gadi
Pievienot komentāru