Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ja zāles zaļums audumā nav pamatīgi ieēdies, to diezgan viegli var izmazgāt ar parasto veļas pulveri. Ja tomēr neizdodas, ņem talkā ziepes, kas paredzētas traipu tīrīšanai un nopērkamas jebkurā saimniecības preču veikalā. (Foto: Shutterstock)
 

Ziedputekšņu, ogu, sauļošanās krēmu un citi traipi uz apģērba - kā tos iztīrīt?

Noderīgi ikdienā
27. aprīlī 19:19 2021. gada 27. aprīlī 19:19
  "100 Labi Padomi"
Daži padomi, kā tikt galā ar tipiskajiem pavasara un vasaras sezonas traipiem uz apģērba.  

Ziedputekšņu traipi

Daudziem ziedputekšņiem piemīt apbrīnojamas spējas ieēsties audumā un atstāt pat neiztīrāmus traipus, īpaši, ja ziedputekšņi ir tumšā krāsā. Ja gadījies, ka, piemēram, lilijas zieds ir uzbirdinājis putekšņus uz gaiša apģērba, necenties to izberzēt – tā padarīsi traipu neizmazgājamu. Vispirms ziedputekšņus nopurini vai nopūt nost; ja pie rokas ir fēns, tad ņem talkā arī to, tikai raugies, lai ar pārāk spēcīgu gaisa plūsmu neizšķaidītu putekšņus vēl lielākā platībā. Pēc tam vari mēģināt atlikumu iztīrīt ar viegli atšķaidītu spirtu.

Karija un kurkumas traipi

Šīs divas garšvielas pavasarī un vasarā bieži vien tiek izmantotas pikniku un dārza svētku ēdienos. Zināšanai – ar koši dzelteno, pat oranžo krāsvielu, kas ietilpst kurkumas sastāvā, jau kopš seniem laikiem tiek krāsoti audumi – tieši tāpēc, ka šo krāsvielu tikpat kā nevar izmazgāt. Ja gadījies ar šīm garšvielām vai produktiem, kuros tie ietilpst, notraipīt apģērbu, rīkojies zibenīgi – vispirms izskalo remdenā ūdenī, pēc tam notraipīto apģērba gabalu iemērc glicerīna šķīdumā (attiecībā 1:1 ar ūdeni). Pēc pusstundas izmazgā.

Foto: Shutterstock.com

Ogu un augļu traipi

Jo tumšāka ogu sula, jo grūtāk to iztīrīt. Notraipīto vietu iemērc paniņās, kam pievienots nedaudz citrona sulas, un atstāj uz 8–10 stundām. Pēc tam izskalo un izmazgā. Agrākos laikos ar šādu paņēmienu mēdza balināt lina audeklus.

Sauļošanās krēmu un eļļu traipi

Taukainos traipus, ko atstāj šie produkti, samērā labi var likvidēt ar trauku mazgāšanas līdzekli. Uz notraipītās vietas uzpilini pāris pilīšu, ar pirkstiem viegli iepliķē audumā un atstāj, lai kādu brīdi iedarbojas. Pēc tam izmazgā.

Zāles traipi

Ja zaļums audumā nav pamatīgi ieēdies, to diezgan viegli var izmazgāt ar parasto veļas pulveri. Ja tomēr neizdodas, ņem talkā ziepes, kas paredzētas traipu tīrīšanai un nopērkamas jebkurā saimniecības preču veikalā. Ja arī tad traips vēl nepazūd, vari mēģināt iztīrīt ar vieglu spirta šķīdumu.

Saistītās ziņas

Īsa pamācība logu tīrīšanā. Vai spodrināt logus ar avīžpapīru? 1
Kā tīrīt stikla keramikas un līdzīgas plīts virsmas
Kā ātri notīrīt grāmatas - tās patiesībā ir īstas putekļu krātuves

Citi šobrīd lasa

Kārlis Lācis un sievas faktors: "Vīriešiem pēc 40 mīlestība ir... pieaugusi"
Iedvesmojošs stāsts: kā albīna ķīniešu meitene no bērnunama kļuva par žurnāla “Vogue” modeli
Trīs gadus pēc Itālijas izlases futbolista nāves ir atrasts vainīgais
Pievienot komentāru

55 лет спустя: как сложились судьбы актеров из польского сериала "Четыре танкиста и собака"

ВИДЕО: Кейт Миддлтон опубликовала запись очень личного разговора на их с принцем Уильямом YouTube-канале