foto: Valsts kanceleja.
Vai bijusī ministre Anita Muižniece ģimenes suni atdevusi patversmei?
Anita Muižniece.
Slavenības
2023. gada 28. novembris, 06:42

Vai bijusī ministre Anita Muižniece ģimenes suni atdevusi patversmei?

Žurnāls "Kas Jauns"

Melna labradora meitenīte nonākusi dzīvnieku patversmē, kur tai tiek meklētas jaunas mājas, un sabiedrībā raisījušās runas, ka tas ir bijušās izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces suns.

Kā šonedēļ vēsta žurnāls "Kas Jauns", to, ka Anitas Muižnieces ģimenē ir melna labradora kucīte, eksministre atklājusi gan intervijās, gan savos soctīklu profilos kopš 2020. gada sākuma.

Piemēram, 2020. gada 19. februārī Muižniece informēja, ka “mīl savu labradoru”, bet dzīvnieka dēļ astotais viņas “apavu pāris aizgājis nebūtībā”. Dažus mēnešus vēlāk bildei, kurā redzama pastaigā ar suni gar jūru, veltījusi ierakstu “Kopā laime pilnīga”.

Pēdējais suņa uzņēmums Muižnieces "Instagram" profilā redzams šā gada 3. septembrī. Tajā labradors sēž pie televizora, kura ekrānā redzama Pasaules kausa basketbolā spēle starp Brazīlijas un Latvijas izlasēm, ar piebildi: “Galvenais basketbola fans. Saka, ka būs LV…”

Tieši divus mēnešus vēlāk acīgi dzīvniekmīļi pamanīja, ka eksministre savam četrkājainajam draugam meklē jaunas mājas – ar feisbuka grupas "Mājdzīvniekiem meklē mājas" starpniecību. Pēc pāris dienām piedāvājums no šīs vietnes pazudis, tāpēc sekotāji nopriecājušies, ka sunītim atrastas jaunas mājas, līdz drīz melno skaistuli ieraudzījuši dzīvnieku patversmes "Mežavairogi" sludinājumā.

“Kad sludinājums tika dzēsts, domāju, sunim atrastas jaunas mājas, bet izrādās, ka aizvests uz "Mežavairogiem". Tā ir ātrāk un vienkāršāk,” žurnāla "Kas Jauns" redakcijai sarūgtinājumu par dzīvnieka likteni un kādreizējās amatpersonas rīcību neslēpj kāds lasītājs.

Vai ģimenei piederošais labradors nonācis patversmē, Anita Muižniece telefonsarunā ar "Kas Jauns" ne apstiprināja, ne noliedza, paužot neizpratni: “Kas jums tāda par informāciju?” Atkārtoti uzdodot jautājumu, vai ir patiesība, ka ģimenes suns atrodas patversmē, vai varbūt tikai sakritība, ko, iespējams, izmanto kādi nelabvēļi, eksministre turpmāku sarunu noraidīja, sakot: “Nu nebūs… Nekomentēšu.” Arī izvaicāta, vai varbūt suns atrodas mājās, viņa atkārtoja: “Es teicu, ka nekomentēšu.”

Zinātāji ir pārliecināti, ka šādu lēmumu eksministre bijusi spiesta pieņemt tāpēc, ka jau gandrīz gadu nedzīvo ģimenes mājā Ķekavā, jo “notiekot šķiršanās process”, kā dēļ ar bērniem pārcēlusies uz dzīvokli Rīgā. Ka eksministre jau kādu laiku mitinās Pārdaugavas dzīvojamajā kompleksā "Panorama Plaza", tapa droši skaidrs pirms pāris nedēļām, kad sabiedrību pāršalca viņas publiska vēršanās pret dziedātāju Samantu Tīnu, ar kuru dzīvo kaimiņos un kas “ar savu dziedāšanu un dejošanu traucē nakts mieru”.

Par to, ka Muižnieces laulībā ir krīze, žurnāls "Kas Jauns" rakstīja jau gada sākumā – politikas kuluāros runāja, ka bijusī ministre ir pašķīrusies ar savu dzīvesbiedru un triju bērnu tēvu Mareku Muižnieku. To komentējot, viņa vien noteica, ka tas ir ļoti privāts jautājums un laulība nav oficiāli šķirta. Anitas vīra Mareka "Facebook" profilā gan attiecību statusā pērn oktobrī parādījās ieraksts single, kas nozīmē, ka viņš ir no attiecībām brīvs vīrietis.

To, cik tūkstošus eiro vērts pulkstenis ir uz Anitas Muižnieces rokas, kā arī citas interesantākās ziņas lasiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!