Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alvis Hermanis. (Foto: LETA)

"Es izsaukšu uz skolu policiju." Alvis Hermanis emocionāli reaģē uz runām par dzimuma maiņu bērniem 7

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Slavenības
14. septembrī 12:07 2023. gada 14. septembrī 12:07
  Jauns.lv
Jauns.lv iepriekš vēstīja, ka Izglītības satura centra (VISC) metodiskais materiāls "Seksuālā izglītība: jautājumi un atbildes" izraisījis sašutuma vētru un diskusijas Latvijas sociālajos tīklos, jo ar to tiek paceltas tēmas, kuras daudzi vecāki nav gatavi un negribētu apspriest ar saviem mazgadīgajiem bērniem. Drīz uz to reaģēja arī režisors Alvis Hermanis.

Minētais materiāls piedāvā bērniem aizdomāties, vai viņi vēlas būt cisseksuāļi, transgenderi, kvīri vai aseksuāli. Šo tēmu plānots apspriest skolās sākot ar 4. klasi.


Savā "Facebook" kontā režisors Alvis Hermanis pauda skaidru viedokli, rakstot: "Ja mani bērni pastāstīs mājās, ka skolā viņiem skolotāji uzmākušies ar diskusijām par dzimumu maiņu, nākamajā dienā es izsaukšu uz skolu policiju. Par seksuālu vardarbību no pedagogu puses. Brīdinu. Ir lietas, kur joki beidzās."

Alvja Hermaņa ieraksts soctīklā "Facebook" 16 stundu laikā saņēmis 1,2 tūkstošus atzīmju "patīk". Pie ieraksta pievienoti vairāk nekā 90 komentāri. Piemēram, Jānis Hermanis raksta: "Šķiet, šajā gadījumā ir tādi mērogi, ka policija būtu jāsūta uz Izglītības ministriju."

Bet Ieva Baklane dalās pieredzētajā par šo tēmu: "Mani kanādiešu bērni mācās Kanādas skolā. Nu jau 7 un 9 gadu. Viņi sāka skolu tajā laikā, kad šīs programmas vēl tikai sāka integrēt.

Vēl atceros, ka bērnu draugu musulmaņu mammas šausminājās par šo un man pašai kā jau liberālim vēl toreiz likās, nu kas tad tur tik briesmīgs? Iekļaujoša sabiedrība taču ir saprātīga un laba lieta. Tagad pēc astoņiem gadiem šīs "iekļaujošums" ir mutējis uz kaut kādu radikālu plānprāta pusi. 

Man dēlam klasē ir trīs bērni, kuri apšauba savu dzimumu un katru gadu šis skaits aug. Šī sakarā, manuprāt, ir ļoti svarīgi runāt par medicīnisko krāpšanu, kura sastāda lielu daļu no "šīs kustības". Un kur ir palikusi medicīniskā ētika? Šo jau ir bez maz naivi jautāt pēc pēdējo pāris gadu organizētā neprātā."

Bet Vladimirs Tkačenko paslavēja režisoru par godīgumu: "Alvi, jūs esat malacis! Retais šodien izšķiras, atsakoties no reāla patriotisma, virzīties pēc "Eiropas" finansiālajām idejām. Jūs skaidri nodalījāt demokrātiskas un morālas, mūžīgas vērtības. Lai Dievs svētī šādus Jūsu lēmumus! Un klausieties tikai jūsu sirdsapziņu, nevis no ārpuses uzspiestos "dzīves noteikumus". Paldies Jums par godīgumu!"

Saistītās ziņas

Tā nav joka lieta! Psihoterapeitam ir, ko teikt par 4. klases mācību vielu, kas naktīs neļauj gulēt skolēnu vecākiem 3
AS pieprasījis Čakšai paskaidrojumu par skandalozajiem mācību materiāliem, un cik tie izmaksājuši
"Mana psihe šo murgu atteicās lasīt." Mācību materiāls 4. klasei par seksuālās orientācijas izvēli soctīklos izsauc sašutuma vētru 9

Jau vēstīts, "Apvienotais Saraksts" (AS) deputāti vērsušies Saeimas prezidijā ar iesniegumu, prasot izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) paskaidrojumus par Valsts izglītības un satura centra (VISC) metodiskā materiāla "Seksuālā izglītība - jautājumi un atbildes" sagatavošanu un publicēšanu lietošanai izglītības iestādēs.

Lai arī metodiskā materiālā ievadā norādīts, ka tas veidots, lai palīdzētu skolotājiem īstenot Ministru kabineta noteikumos noteiktos plānotos skolēnam sasniedzamos rezultātus ar seksuālo izglītību saistītajā mācību saturā, partija "Apvienotais Saraksts" secinājusi, ka šajos MK noteikumos neesot atrodami konkrēti sasniedzamie rezultāti par tematiem, kādi ir minēti metodiskajā materiālā. MK noteikumi par izglītības standartu nenosakot arī tādu jēdzienu kā "dzimte, trans, cis, dzimtes kvīri, nebināra identitāte, dzimuma identitāte" un citu apguvi. 

Citi šobrīd lasa

Jaunolainē vilciens notriec sievieti – viņa bija iestigusi kupenā pie sliežu šķērsošanas vietas 3
VIDEO: Džonijs Deps, Bono un citas slavenības kopā ar ļaužu tūkstošiem pavada pēdējā gaitā ēverģēlīgo "The Pogues" solistu Šeinu Makgovanu
Kādreizējais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris okupantu līgas klubam vairs nav vajadzīgs
Skatīt visus komentārus