Daugavpils teātris latiņu ceļ augstu: top Antona Čehova "Kaija"
Daugavpils teātris 16. janvāris skatītājus aicina uz pirmizrādi pirms pirmizrādes. Skatītājiem tiks piedāvāta neierasta tikšanās ar krievu klasiku – Antona Čehova „Kaiju”.
Kultūra
2014. gada 4. janvāris, 09:15

Daugavpils teātris latiņu ceļ augstu: top Antona Čehova "Kaija"

Jauns.lv

Daugavpils teātris janvāra vidū Daugavpils teātris saviem skatītājiem piedāvās nopietno krievu dramaturģiju - Antona Čehova lugu „Kaija”. Jauniestudējums „Kaija” Oļega Šapošņikova un Georgija Surkova režijā pirmo reizi ar skatītājiem tiksies 16. janvārī.

Pirmā tikšanās būs neierastāka, piedāvājot publisko izrādes mēģinājumu ar nosaukumu „Kaija. Under construction”, informēja Daugavpils teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Savdabīgā luga, kuru pats autors ir nodefinējis, kā komēdiju, Daugavpils teātrī top sadarbojoties režisoriem Oļegam Šapošņikovam un Georgijam Surkovam un izrādes radošo komandu veido sevi pierādījuši, kā arī jauni un daudzsološi mākslinieki. Jau kā tradīcija Daugavpils teātrī ir viesmākslinieku piesaistīšana, sadarbojoties ar Ilonu Bageli, Rūdolfu Plēpi, Santu Didžus, Andri Buli un šis jauniestudējums nebūs izņēmums. Izrādē „Kaija” galveno lomu ir uzticēts spēlēt jaunajai aktrisei no Lietuvas Jovitai Balčiunaitei, kā arī savu dalību izrādē ņems populārā televīzijas seja Jurijs Kušpelo.

Daugavpils teātris ir uzstādījis sev augstu latiņu – rādīt uz savas skatuves Čehova „Kaiju”. Šī luga ir pasaules nozīmīgāko dramaturģijas darbu desmitā, vienlaikus tas ir materiāls, kuru saprast un iestudēt ir sarežģīti. Iesākumā teātra radošais kolektīvs nolēma, ka nodos izrādi skatītāju vērtējumam tikai tad, kad būs pārliecība, ka ir sasniegta maksimāli iespējamā iekļaušanās šajā noslēpumainajā tekstā. Pagaidām aktieri un režisori atrodas radošo meklējumu procesā, taču daudz jau ir izdarīts. Tieši tāpēc teātris nolēma spert neordināru soli – uzaicināt skatītājus uz ekskluzīvu vēl nepabeigtu teātra izrādi. Abi režisori stāsta, ka būs pateicīgi skatītājiem par saņemtajiem komentāriem un iespaidiem, kas nepieciešami, lai turpinātu darbu. Izrādes režisori piebilst, ka iestudējumu „Kaija. Under construction”  visiem teātra cienītājiem būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Viens no izrādes režisoriem, Oļegs Šapošņikovs atklāj, ka, lai gan izrāde tiks spēlēta teātra Lielajā zālē, tā tomēr tiek veidota kā kamerizrāde, lai tiktu saglabāta aktieru niansētā un psiholoģiskā spēle. Oļegs Šapošņikovs skatītājus aicina izrādi apmeklēt vairākkārt, jo būs lomas, kuras spēlēs divi  aktieri, kā arī skatītāju zālē būs neierastāks vietu izvietojums. Tiks izveidotas īpašas ložas un skats no šīm vietām un skatītāju vietām zālē, atšķirsies, dodot iespēju katru reizi saskatīt jaunas detaļas un spēles nianses.

Pēc režisoru ieceres izrādes darbība tiks pārcelta uz Latgali pie kāda ezera, netālu no Daugavpils, notikumiem risinoties 1914. gadā. Ne velti arī daži no mēģinājumiem notiek pie Stropu ezera Daugavpilī un vēsturiskā Daugavpils cietokšņa apkārtnē.

Sākot ar 7. janvāri biļetes uz izrādi „Kaija. Under construction” 16. janvārī pulksten 18.30 varēs saņemt bez maksas Daugavpils teātra kasē. Vietu skaits būs ierobežots.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto