CSDD "tumšo gājēju glābšanas misiju" turpinās Rēzeknē
Veste nenes gaismu ne kabatā, ne somā.
Novadu ziņas
2016. gada 25. novembris, 12:26

CSDD "tumšo gājēju glābšanas misiju" turpinās Rēzeknē

Jauns.lv

Lai mudinātu visus Latvijas iedzīvotājus tumšajā laikā rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, uzvelkot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts policija un Latvijas Samariešu apvienība (LSA) turpina gājēju drošības reidus. Pirmdien, 28.novembrī reids notiks Rēzeknē; tā sākums - plkst.16.00 pie CSDD nodaļas (adrese: Jupatovkas iela 1A, Rēzekne).

CSDD atgādina: atstarojošā veste tumšo gājēju dara desmit reizes redzamāku!

Laikā, kad nav sniegs un diennakts gaišais laiks ir tikai septiņas stundas, aizvien aktuālāks jautājums  ceļu satiksmē ir gājēju drošība. Pēc Valsts policijas datiem pēdējās nedēļas laikā uz Latvijas ceļiem cietuši 20 gājēji un divi gājuši bojā.

CSDD ilggadējais sadarbības partneris Latvijas Samariešu apvienību jau vairākus gadus nodrošina atstarojošo vestu nogādi līdz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tās ir visvairāk vajadzīgas un kuriem, iespējams, trūkst līdzekļu, lai vesti nopirktu.  Šogad 20 tūkstoši vestu tiks izdalīti kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.

Reģiona statistika:

Šī gada desmit mēnešos Latgales reģionā ceļu satiksmē bojā gājuši septiņi, bet ievainoti – 64 gājēji.

Kā liecina CSDD apkopotie ilggadējie statistikas dati, oktobrī, novembrī un decembrī ceļu satiksmē cieš tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos “gaišajos” mēnešos. Šogad 10 mēnešos Latvijā bojā gājuši 36 gājēji, kas ir par 5 mazāk nekā pērn desmit mēnešos, bet ievainoti gandrīz 700 gājēji.

Autovadītājs gājēju, bez gaismu atstarojošas vestes, uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai noreaģētu un nobremzētu un / vai apbrauktu gājēju. Savukārt atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi.

Veste nenes gaismu ne kabatā, ne somā. ESI GAISMAS VESTNESIS! Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto