Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šogad par "Gada vēsturnieku" tika atzīts Jānis Taurēns.

Rīgā aizvadīts ikgadējais vēsturnieku tusiņš. FOTO

Kultūra
2017. gada 8. martā 23:01 2017. gada 8. martā 23:01
 
Trešdien balvu "Gada vēsturnieks Latvijā 2016" pasniedza Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātes asociētajam profesoram Jānim Taurēnam.

LU informācija liecina, ka Taurēns darbojies LU Vēstures un filozofijas fakultātē kopš 1994.gada. Šajā laikā viņš bijis gan pētnieks, gan asistents, gan lektors, gan arī docents, savukārt par fakultātes Rietumeiropas un Amerikas jauno un jaunāko laiku vēstures katedras asociēto profesoru viņš kļuva 2009.gadā.

Taurēna zinātniskā darbība saistīta ar Latvijas ārpolitiku starpkaru periodā, Baltijas jautājumiem starptautiskajās attiecībās, Latviju trešās atmodas periodā, 20.gadsimta Latvijas vēstures historiogrāfiju un citiem ar vēsturi saistītiem jautājumiem.

Balvas ieguvējs tika noskaidrots sabiedrības aptaujā, kuru Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība organizēja jau sesto gadu pēc kārtas. Aptaujas un balvas "Gada vēsturnieks Latvijā" mērķis ir popularizēt vēsturi un pievērst sabiedrības uzmanību vēsturnieku devumam iepriekšējā gadā.

Par godpilnā titula īpašnieku 2015.gadā tika izvēlēts profesors Harijs Tumans, 2014.gadā - Gustavs Strenga, 2013.gadā - Aivars Stranga, 2012.gadā - Ēriks Jēkabsons. Par gada vēsturnieku Latvijā 2011.gadā kļuva Kaspars Zellis.

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība ir dibināta 2007.gada 8.martā. Biedrības mērķi ir dažādu vēstures virzienu izpēte, vēstures popularizēšana un intereses par vēsturi veicināšana sabiedrībā; biedrības biedru izglītības līmeņa celšanas atbalstīšana; veicināt un uzturēt kontaktus ar vēstures izpētes organizācijām Latvijā un ārzemēs. Biedrības biedru vidū ir Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātes bijušie un esošie studenti, kas ieguvuši bakalaura, maģistra un doktora grādus vēsturē.

LETA/Foto: Zane Bitere/LETA

Citi šobrīd lasa

Karalienes ignorētā Meganas Mārklas dzimšanas diena ir "vērā ņemama", uzskata eksperts
FOTO: demontē Gogoļa ielas pārvadu 4
Imunologs par Covid BA.5 variantu: tas izraisa vēl vienu jaunu simptomu, ko sirdzēji novēro tieši naktīs 3
Pievienot komentāru