Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ogrē uzņēmējs Jānis Buka izveidojis unikālu padomju laika automobiļu ekspozīciju „Tehnika no pagātnes”.

Unikāla padomju auto tehnikas ekspozīcija Ogrē. FOTO

Novadu ziņas
2014. gada 18. augustā 12:27 2014. gada 18. augustā 12:27
 
Ogrēnietis Jānis Buka astoņu gadu laikā izveidojis unikālu padomju retro auto kolekciju „Tehnika no pagātnes”. Tajā skatāmi ne tikai žiguļi, gaziki, zapiņi un moskviči, bet arī radīta īpaša padomju laika autogaisotne. Šovasar ekspozīcija pirmo reizi atvērta apmeklētājiem.

Pavisam nesen - šīs vasaras viducī - Ogre ir kļuvusi par vienu aizraujošu apskates objektu bagātāka. Ikviens interesents, iepriekš piesakoties, Ogrē, Druvas ielā 8, var apskatīt gana saistošu kolekciju „Tehnika no pagātnes”, kurā eksponēti dažnedažādi braucamrīki no vēl nesenās mūsu vēstures. Kolekcijas izveidotājs ir ogrēnietis, SIA „Medeo” īpašnieks Jānis Buka.

Kad pirms astoņiem gadiem Jānis par lētu naudu nolēma iegādāties savu pirmo žiguli, kuru tolaik pat īsti nebija kur novietot, viņš nenojauta, ka nedaudz vēlāk padomju laika spēkratu kolekcionēšana un vākšana kļūs par viņa nopietnu aizraušanos, Kasjauns.lv pastāstīja Ogres muzeja informācijas speciāliste Gunta Šmidre. Tagad Jānis tikai nosmej: „Tas bija slimības pirmsākums, kas sāka progresēt.”

Pirmajam žigulītim piepulcējās nākošais, tad vēl viens, un vēl un vēl... Pamazām cilvēki, uzzinot par Jāņa aizraušanos, piedāvāja fotogrāfijas, plakātus, motorollerus, motociklus un citas ar auto saistītas lietas.

Sākumā Jānis nenojauta, ka pamazām sācis veidot kolekciju. Viņam vienkārši patika padomju laikos ražotās mašīnas, patika tā vēsts, kuru šie auto atnesa līdz šodienai. Jāni suģestēja arī toreizējo auto īpašnieku rūpīgā attieksme pret savu spēkratu. Un viņš turpināja iegādāties VAZ, GAZ, moskvičus. Līdzi tiem nāca stāsti, kas lika atdzīvoties iegādātajiem braucamajiem.

Jānis Buka rāda žiguli, kuru nopircis no liepājniekiem un kuram dots mīļvārdiņš „Šarlote”. Daudzus gadus tas bijis vienīgais transportlīdzeklis saimniekiem, ar kuru regulāri viņi devušies uz Lietuvas tirgu, lai vestu preces gan turp, gan atpakaļ. Savukārt, pirmo Jāņa īpašumā iegādāto žiguli, saimniekam, kurš ilgu laiku strādājis Rīgas elektrorūpnīcā, par labu darbu piešķīris Augusts Voss. Kad saimnieks šo žiguli nodeva Jāņa lietošanā, līdzi nāca precīza, ar roku rakstīta instrukcija par auto lietošanu.

Jānis Buka smej, ka pie 15. iegādātās automašīnas, viņa aizraušanos novērtējusi arī sieva Gunta. Tagad grūti būtu iedomāties, ja milzīgajā angārā kur novietota kolekcija, nebūtu viņas palīdzīgās rokas - katra automašīna jau prasa aprūpi, kaut vai tik elementāru kā putekļu noslaucīšana vienu reizi divās nedēļās.

Šobrīd Jāņa Bukas kolekcijā ir 33 padomju laika auto, šo kolekciju bagātīgi papildina padomju laikā ražoti motocikli, motorolleri, spēļu kājminamās automašīnas un ne tikai.. Zem uzrunājoša melnbaltā plakāta angārā skatienus piesaista benzīntanks, nedaudz tālāk šķelmīgi pretī raugās padomju laiku gāzēto dzērienu aparāti, kuru klātbūtne bija tik pierasta vēl pirms 30 gadiem Latvijas iestāžu interjera sastāvdaļa. Jāņa Buka kolekcija var lepoties ar daudz ko - gan ar gaumīgi sakārtotām telpām, gan ar 10 īpašām automašīnām, kurām piešķirts „Vēsturiskā spēkrata” sertifikāts

Starp bagātīgo padomju laiku auto klāstu, šeit atrodas arī amerikāņu auto - 1963. gadā ASV ražotā „Buick LeSabre”, un šāds modelis ir vienīgais Baltijā, ar kuru ik pa brīdim tīk izbraukt pašam saimniekam. Kolekciju „Tehnika no pagātnes” Ogrē, Druvas ielā 8, var apskatīt, iepriekš piesakoties pa tālruni 29238787.

Elmārs Barkāns/Foto: Gunta Šmidre/publicitātes foto


Citi šobrīd lasa

Varis Vētra sajūsmā par Imanta Kalniņa mazmeitas talantu 1
Krievi iežēlojas par ēdienu kurjeri, kura strādā ar bērniem uz rokām, bet tad metas viņu kaunināt 2
Paģiras, kas mocīja sievieti, tomēr izrādījās smadzeņu audzējs golfa bumbiņas lielumā
Tēmas: ASV, Ogre
Pievienot komentāru

62-летний Валерий Сюткин в четвертый раз стал отцом

"Почему без шпагата и шубы?": обнаженная Волочкова окунулась в именную купель