Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Grantu programmā "Atspēriens" būs pieejams vairāk kā 111 000 eiro finansējums

Runā Rīga
2014. gada 11. septembrī 01:19 2014. gada 11. septembrī 01:19
 
Trešdien, 10.septembrī, Rīgas dome sadarbībā ar „Swedbank” izsludināja grantu programmas „Atspēriens” 12. konkursu, lai turpinātu atbalstīt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Šis ir jau otrais „Atspēriena” konkurss šajā gadā, un tajā pieejamais finansējums jauno uzņēmēju biznesa ideju realizēšanai ir vairāk nekā 111 000 eiro.

Vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz pat 15 000 eiro. Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties konkursam līdz šā gada 13.oktobrim.

„Grantus saņēmušo uzņēmumu izaugsme apliecina, ka tieši šāda veida atbalsta forma ir  dzīvotspējīga un īstenojama arī turpmāk. Ar šo grantu programmu radām izaugsmes apstākļus vērtīgām idejām, atbalstām spējīgu personību centienus un vairojam Rīgas pilsētas konkurētspēju! Paldies arī sadarbības partneriem, jo, pateicoties sekmīgam kopdarbam, atkal varam aicināt jaunos uzņēmējus būt drosmīgiem un jau šoruden izmēģināt spēkus divpadsmitajā grantu programmas „Atspēriens” konkursā,” pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Dzintars Balodis.

„Aizvadīto sešu gadu laikā kopš grantu programmas “Atspēriens” dibināšanas „Swedbank” sadarbībā ar Rīgas domi ir atbalstījusi 105 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 760 000 eiro apmērā. Jaunu biznesa ideju netrūkst arī šogad, ko apliecina nesen kā veiktā „Swedbank” iedzīvotāju aptauja - piektdaļa iedzīvotāju norādījuši, ka tuvākajā nākotnē plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību. Turklāt šogad cilvēki kļuvuši arī motivētāki, drosmīgāki un pārliecinātāki par savu biznesa ideju dzīvotspēju. Tāpēc aicinu ikvienu, kas jau ir domājis par savu uzņēmējdarbību, gan arī tos, kuri tikko spēruši pirmos soļus biznesa vidē - izmantot šo iespēju un pieteikties jaunajam “Atspēriena” konkursam,” aicināja „Swedbank” valdes loceklis, Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis.

Lai iedvesmotu jaunos uzņēmējus izmantot iespēju piesaistīt finansējumu biznesa idejas attīstīšanai, 18.septembrī notiks jau trešais “Atspēriena” mentoru klubs. Šoreiz tajā ar savu pieredzi dalīsies pērnā gada “Atspēriena” laureāts Matīss Eglītis, kura uzņēmums SIA “Smartfoody” ražo un eksportē Latvijā radītus, spēcinošus pārtikas produktus un veselīgas izejvielas.

„Sākot savu biznesu, finansiāls atbalsts ir ļoti būtisks, īpaši ražošanā. Uzņēmuma attīstība, izmantojot tikai savu naudu,  prasītu ilgāku laiku, bet ar grantu programmas „Atspēriens” atbalstu varējām iegādāties lielākas ražošanas iekārtas, kas ļāva paplašināt veselīgās pārtikas produkcijas The Beginnings ražošanas apjomus līdz tādiem, ka nonācām lielveikalu plauktos. Turpmākajā attīstībā jau bija iespējams piesaistīt gan banku finansējumu, gan struktūrfondu naudu, taču tieši „Atspēriena” nauda ļāva atsperties un izveidot sākumu ražošanai,” stāstīja SIA “Smartfoody” valdes loceklis Matīss Eglītis.

Tāpat 16.septembrī jaunie un topošie uzņēmēji varēs apmeklēt Rīgas domes un „Swedbank” organizēto semināru par to, kā pieteikties grantu programmai “Atspēriens”, savukārt 24.septembrī par finanšu plānošanu.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un būvniecība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas gaitā tiks daļēji (līdz 80%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību, mārketinga materiālu izveides, telpu īres un labiekārtošanas izmaksas u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms noteikts 15 000 eiro apmērā.

Uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas “Atspēriens” konkursam līdz šā gada 13.oktobrim plkst.12. Konkursa pieteikumus jāiesniedz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, LV-1050, 308.kabinetā. Informācija par semināriem un plašāka informācija par grantu programmu pieejama: www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

Grantu programmas „Atspēriens” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter – kontā @Atsperiens.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Izliekas par garīgi slimiem un šauj sev dibenos – atklājas jauni krievu okupantu triki aizbēgšanai no kara 1
Pievienot komentāru