Pistoriuss vainīgs slepkavībā. Publicēti attēli no nozieguma vietas. FOTO
Dienvidafrikāņu sportists Oskars Pistoriuss var saņemt līdz pat 15 gadus ilgu cietumsodu.
112
2014. gada 12. septembris, 12:20

Pistoriuss vainīgs slepkavībā. Publicēti attēli no nozieguma vietas. FOTO

Jauns.lv

Dienvidāfrikas paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss piektdien tika attaisnots divos no trim šaujamieroča lietošanas pārkāpumiem, tomēr tika atzīts par vainīgu savas draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavībā.

Pēc DĀR likumiem Pistoriuss atzīts par vainīgu "netīšā, bet nelegālā slepkavībā". Par šādu notikumu sportistam var tikt piespriests cietumsods līdz 15 gadiem, bet spriedums tiks paziņots 13.oktobrī. Līdz tam laikam Pistoriuss ir atbrīvots pret drošības naudu.

Abām pusēm vēl būs iespēja sniegt papildu aizstāvības argumentus.

Pistoriuss tika atzīts par vainīgu neapdomīgā šaujamieroča izrādīšanā kādā restorānā, bet attaisnots nelikumīgā munīcijas glabāšanā, kas, pēc sportista teiktā, esot piederējusi viņa tēvam, kā arī šaušanā pa automašīnas jumta lūku.

Kā ziņots, ceturtdien tiesnese Tokozile Masipa, kura šajā lietā pieņēma vienpersonisku lēmumu, nepietiekamu pierādījumu dēļ neatzina Pistoriusu par vainīgu savas draudzenes apzinātā noslepkavošanā, kas nozīmēja, ka viņam vairs nedraudēja mūža ieslodzījums.

Tāpat tiesnese ceturtdien paziņoja, ka Pistoriuss, kad nošāva savu draudzeni, rīkojās "nolaidīgi", kā arī "pārsteidzīgi un nesamērīgi".

Pistoriuss tiek apsūdzēts savas draudzenes Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā aizvadītā gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis "šausmīgi nobijies", ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Masipa paudusi, ka Pistoriusa vainu slepkavībā liecības par strīdiem abu starpā nepierāda, bet aculiecinieki savās liecībās par no mājas atskanējušiem kliedzieniem minējuši nepatiesus faktus. Tiesnese izteikusi minējumu, ka aculiecinieku teikto iespaidojusi mediju milzīgā interese par izmeklēšanas gaitu.

Tiesa, prokuratūra jau izteikusi neapmierinātību ar pasludināto spriedumu, taču vēl lems, vai tiks iesniegta apelācija.

Tikmēr Pistoriusa ģimene paziņojusi, ka tai nekad nav bijušas pat vismazākās šaubas par sportista atstāstīto notikumu gaitu pagājušā gada 14.februārī.

"Ģimenes vārdā es vēlētos pateikties tiesnesei Masipai, kura Oskaru neatzina par vainīgu tīšā draudzenes noslepkavošanā. Mēs visu laiku zinājām notikušā faktus un mums nebija šaubu par viņa notikuma versiju," izteicies Pistoriusa onkulis Arnolds.

Tiesa, pretējā noskaņojumā bija Stīnkempas tuvinieki, kuri bija gaidījuši bargāku tiesneses spriedumu.

Tikmēr Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) paziņojusi, ka Pistoriuss nākotnē tik un tā varēs piedalīties sacensībās. Tiesa, tas varētu notikt tikai pēc piespriestā soda izciešanas.

Spriedums šajā lietā tiek paziņots sešus mēnešus pēc tās sākuma. Ar spriedumu klajā personīgi nāk Masipa, jo Dienvidāfrikas tiesu sistēmā nepastāv zvērināto žūrija.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, aizpagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA