Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Partijas "No sirds Latvijai" līdere Inguna Sudraba.

Sudraba krietni tērējusies Krievijas viesu uzņemšanai

Politika
2014. gada 21. septembrī 20:20 2014. gada 21. septembrī 20:20
 
Partijas "No sirds Latvijai" līdere, vēl būdama Valsts kontroles (VK) vadītāja, 2008.gadā tērējusi lielas naudas summas Krievijas Revīzijas palātas priekšsēdētāju, izlūkdienesta ģenerāļa Sergeja Stepašina uzņemšanai, svētdien ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kopumā viņa uzņemšana VK izmaksājusi 2578,79 latus, no kuriem par mielastam restorānā "Otto Schwaz" vien tērēti 650 lati.

Sudraba raidījumam norādīja, ka oficiālas vizītes ietvaros ir protokols, kas paredz uzņemošā delegācijas pacienāšanu ar vakariņām un pusdienām. Savukārt "Nekā personīga" noskaidrojis, ka protokols nosaka kārtību, kā uzņemamas valsts augstākās amatpersonas. To izstrādā Ārlietu ministrija, un šis dokuments attiecas tikai uz valsts vadītāju, pārstāvju un vēstnieku uzņemšanu. Tas nav saistošs VK darbiniekiem, rīkojot tikšanos ar saviem ārvalstu partneriem.

Arī VK apliecināja, ka iestādei nekad sava iekšējā protokola nav bijis.

Jāpiebilst, ka Sudraba atzinusi - tikpat augsta līmeņa uzņemšana nodrošināta arī Baltkrievijas un Kazahstānas valsts kontrolieriem.

"Tā es neesmu. Tā ir kārtējā atkal mēģināšana nomelnot mani"

Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba pirms vairākiem gadiem kopā ar Aleksandru Rogožinu, kura dēls par spiegošanu izraidīts no Latvijas, privātā lidmašīnā lidojusi uz Maskavu, šovakar vēsta telekompānijas TV3 raidījums "Nekā personīga".

Sudrabas un Rogožina iekāpšana privātajā lidmašīnā esot redzama kādā videomateriālā, kas ievietots vietnē "Youtube", tomēr pati NSL līdere raidījumam kategoriski noliedza, ka tā ir viņa, un pauda aizdomas, ka šī ir kārtējā nomelnošanas kampaņa ar safabricētiem un samontētiem materiāliem.

"Tā es neesmu. [..] Ziniet, es absolūti nebrīnos par to, ka visu laiku tiek parādīti kaut kādi materiāli, veidoti sižeti, ievietotas fotogrāfijas. Un šis nav ar mani nekādā veidā saistīts video. Tā ir kārtējā atkal mēģināšana nomelnot mani," raidījumam apgalvoja Sudraba.

Viens no internetā atrodamajā videomateriālā redzamajiem Sudrabas ceļabiedriem ir uzņēmējs Ivars Strautiņš, kurš "Nekā personīga" pastāstīja, ka viņam ir sanācis lidot uz Maskavu arī ar agrāko valsts kontrolieri.

Konkrētajā reisā vienā lidmašīnā ar Sudrabu iekāpis arī Rogožins. Viņa dēls - arī Aleksandrs Rogožins - savulaik strādāja Krievijas vēstniecībā Rīgā un oficiāli nodarbojās ar vīzu izsniegšanu, bet vēlāk atklājās, ka viņa īstais darbs bijis Krievijai vajadzīgu ziņu izspiegošana. 2008.gada janvārī viņš no Latvijas tika izraidīts un iekļauts mūsu valstij nevēlamo personu sarakstā, kurā, visticamāk, atrodas joprojām, vēsta "Nekā personīga".

Sudraba ar NSL biroja preses pārstāvja starpniecību aģentūrai LETA vēlāk atkārtoti norādīja, ka "šādu anonīmu filmētāju izplatītu, šaubīgas izcelsmes "dokumentālo faktu" materiālu parādīšanās vēlreiz apliecina, ka priekšvēlēšanu laikā tiek veikta masīva nomelnošanas kampaņa, izmantojot pat visšaubīgākās metodes."

"NSL valde aicina medijus, kas šo video izplata vai uz to atsaucas, vispirms tomēr mēģināt noskaidrot personas, kas šo materiālu ir filmējušas un ievietojušas "Youtube" vietnē, lai uzzinātu, kas patiesībā ir redzams video, kad un kādos apstākļos tas ir uzņemts. Gadījumā, ja šādi cilvēki neatradīsies, tas pietiekami skaidri apliecinās, kas un ar kādiem mērķiem šādas "miglas bildes" izplata," teikts NSL valdes paziņojumā.

NSL valde pirmdien lūgšot juristus izvērtēt, vai minētajos sižetos izskanējušie apgalvojumi uzskatāmi par angažētu mediju pārstāvju "personisko viedokli" vai tomēr apmelojošām ziņām, par kurām jāvēršas tiesībsargāšanas iestādēs.

BNS, LETA / Foto: Ieva Čīka, LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti uzbrukumā pie Severskas cietuši ievērojamus zaudējumus 22
Krievijas seksšopos radies sadomazohistisko aksesuāru deficīts
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 11
Pievienot komentāru