Rinkēvičs "melnajā sarakstā" iekļauj arī Krievijas aktieri Porečenkovu. VIDEO
Rinkēvičs reaģējis pēc tam, kad interneta vidē parādījās video materiāls, kurā redzams, kā Krievijā pazīstamais aktieris Porečenkovs apmeklē promaskaviskos kaujiniekus Donbasā.
Politika
2014. gada 1. novembris, 15:11

Rinkēvičs "melnajā sarakstā" iekļauj arī Krievijas aktieri Porečenkovu. VIDEO

Jauns.lv

Krievijas aktieris Mihails Porečenkovs nav gaidīts Latvijā, sestdien savā tviterkontā paziņoja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka Latvija konsekventi turpinās savu politiku attiecībā uz tiem, kas ar savu rīcību grauj starptautisko tiesību principus.

Šādi ārlietu ministrs reaģējis pēc tam, kad interneta vidē parādījās video materiāls, kurā redzams, kā Krievijā pazīstamais aktieris Porečenkovs apmeklē promaskaviskos kaujiniekus Donbasā un šauj no lielkalibra ložmetēja. Pats Porečenkovs gan apgalvojis, ka internetā redzamais video esot vien inscenējums, un izšautās patronas bijušas tukšas. Porečenkovs ieradies kaujinieku kontrolētajos rajonos reklamēt savu jaunāko filmu.

Jau iepriekš tā dēvētajā melnajā sarakstā ar Rinkēviča lēmumu iekļauti tādi Krievijas mākslinieki, kā Josifs Kobzons, Valērija, Oļegs Gazmanovs un Ivans Ohlobistins.

Krievijā pazīstamā aktiera Mihaila Porečenkova rīcība Doņeckā, slēpjoties ķiverē ar uzrakstu "prese" un no lielkalibra ložmetēja apšaudot Ukrainas spēku pozīcijas, ir starptautisko normu pārkāpums, uzskata Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

Latvijas AM uzskata, ka ir pārkāptas starptautiskās normas, ņemot vērā, ka šim cilvēkam galvā atradās ķivere ar uzrakstu "prese", kas var radīt maldinošu iespaidu par viņa piederību plašsaziņas līdzeklim. Vēl bīstamāk ir tas, ka ar savu rīcību šī persona ir radījusi apdraudējumu citiem mediju pārstāvjiem, kuri ar tādām pašām atpazīšanās zīmēm uzturas vai plāno uzturēties Ukrainas austrumos, teica AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Pēc šī gadījuma kādai no karojošajām pusēm var rasties iespaids, ka pretinieks maskējas zem žurnālistu aizsega, norādīja Galkins.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komiteja piektdien ierosinājusi pret aktieri krimināllietu par līdzdalību nelikumīgā bruņotā grupējumā.

Tikmēr Ukrainas pārstāvis Eiropas Savienībā (ES) Konstantīns Jeļisejevs vērsies pie ES vadības ar lūgumu reaģēt uz Porečenkova rīcību un noteikt viņam personīgas sankcijas.

Ukrainas pretterorisma operācijas preses centrs paziņoja, ka kaujinieki ceturtdien turpinājuši apšaudīt Doņeckas lidostu, kā arī divus dzīvojamos rajonus.

Porečenkovs viesojas Donbasā - video:
BNS,LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA, Ekrānuzņēmums no video