Grantu programmā "Atspēriens" šoruden atbalsts piešķirts sešām uzņēmējdarbības idejām
Runā Rīga
2014. gada 12. novembris, 15:46

Grantu programmā "Atspēriens" šoruden atbalsts piešķirts sešām uzņēmējdarbības idejām

Jauns.lv

Trešdien Rātsnamā tika paziņoti seši Rīgas domes un "Swedbank" kopīgi rīkotās grantu programmas "Atspēriens" 2014.gada otrās kārtas uzvarētāji, kuriem piešķirts finansējums 66 410 eiro apmērā biznesa ideju īstenošanai un attīstībai. Šogad laureātu vidū pārstāvētas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un ražošanas nozares.

“Sešu gadu laikā, kopš tiek īstenota grantu programma „Atspēriens”, sadarbībā ar „Swedbank” esam nodrošinājuši ne tikai finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības sācējiem, bet arī veicinājuši vismaz 100 jaunu darba vietu radīšanu Rīgā. Šīs programmas gaitā tiek atbalstītas inovatīvas un ilgtermiņā dzīvotspējīgas uzņēmējdarbības idejas. Līdz šim saņemto ideju daudzums apliecina rīdzinieku izdomu un spēju strādāt un konkurēt ne tikai Rīgas vai Latvijas mērogā, bet arī attīstīt uzņēmējdarbību ārpus mūsu valsts robežām. Kā piemēru vēlos minēt uzņēmumu DIMPLE, kuru radītās papildierīces mobilajiem tālruņiem guvušas popularitāti arī ASV pūļa finansēšanas vietnē IndieGoGo.com jau pirmajā darbības gadā, piesaistot vairāk nekā 80 000 dolāru līdzfinansējumu”, norādīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

„Kopumā šī gada otrajā “Atspēriens” kārtā saņēmām 103 idejas ar labu potenciālu, tomēr daļai no tām pietrūka pamatīgākas izstrādes jeb tā saucamā uzņēmēja gēna. Tāpēc aicinu topošos un jaunos uzņēmējus izmantot iespēju apgūt vērtīgas zināšanas par uzņēmējdarbību Swedbank Business Network un Rīgas domes rīkotajos semināros, lai nākamajā konkursa kārtā, kas notiks 2015.gada pavasarī, “atspērienu” saņemtu vēl vairāk biznesa ideju. Veiksmes pamatā ir aizrautība, apņemšanās un smags darbs, tāpēc aicinu nenolaist rokas un turpināt daudz un neatlaidīgi strādāt! Savukārt tiem uzņēmējiem, kas saņēmuši grantu, novēlu veiksmīgu biznesa izaugsmi kā Latvijā, tā arī eksporta tirgos!” pauda „Swedbank” valdes loceklis, Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis.

Šoruden tika atbalstītas šādas grantu programmā „Atspēriens” iesūtītās uzņēmēju idejas:

•    Certes PentaClass” audio sistēmas ražošanas telpu paplašināšana un aprīkošana (SIA „Certes Industry”) – telpu īre un ražošanas līnijas izveide.

•    Longbord skrituļdēļu ražošanas attīstība un pārdošanas veicināšana (SIA „Lokal supply”) - specifisku iekārtu iegāde, mārketinga izduvumi, iepakojuma dizaina izstrāde, telpu īre.

•    Digitālā aģentūra, kas specializējas papildinātās realitātes izstrādē (SIA “Overly”) - pakalpojumu automatizācijas sistēmas izstrādes izmaskas.

•    Atvērtā tipa darbnīca „MAKE Rīga” (Māris Mīlgrāvis) - specifisku iekārtu iegāde.

•    Rokas instrumentu ražošana metālu līdz 1mm biezumam locīšanai (SIA „Buschmann tools”) - specifiskas metālapstrādes iekārtas iegāde.

•    Aplikācija mūzikas apgūšanai (SIA „Muzikālā darbnīca”) - grāmatvedības izdevumi, mājas lapas dizains un izstrāde, telpu īre, aplikācijas izstrādes izmaksas.

Uzņēmējdarbības ideju autorus, kuru idejas šajā konkursā nesaņēma finansējumu, aicinām apmeklēt „Atspēriens” seminārus un iesaistīties “Atspēriens mentoru kluba” aktivitātēs, tāpat apmeklēt Swedbank Business Network organizētos seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kā arī pieteikties „Stocholm School of Economics in Riga” absolventu mentoru kluba www.mentoruklubs.lv nodrošinātām bezmaksas konsultācijām.

Kopš 2009.gada Rīgas domes un “Swedbank” grantu programmā „Atspēriens” atbalstītas 111 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 828 000 eiro apmērā.

Grantu programmu „Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. „Atspēriena” aktualitātēm iespējams sekot līdzi mājas lapā www.atsperiens.lv vai  sociālajā vietnē Twitter – kontā @Atsperiens vai Facebook (Grantu programma Atspēriens) vai „Swedbank” uzņēmumu tīklā www.businessnetwork.lv.

Karlīna Timofejeva / Foto: Edijs Pālens, LETA