Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
39 gadu vecumā pēkšņi miris Krišjānis Peters
Krišjānis Peters (1975 - 2014).

39 gadu vecumā pēkšņi miris Krišjānis Peters

Sabiedrība
2014. gada 13. novembrī 18:58 2014. gada 13. novembrī 18:58
 
(Ziņa papildināta 19:48) Austrijā negaidīti mūžībā aizgājis politiķis, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Krišjānis Peters ("Saskaņa"), apstiprināja Rīgas domē.

Peters Austrijā atradās komandējumā. "Tas notika ļoti pēkšņi," uzsvēra domē. Ceturtdienas pēcpusdienā Peters ar lidmašīnu izlidojis uz Vīni. Jau Austrijā uz trapa viņam ir palicis slikti, un Peters nokritis, vēsta portāls lsm.lv.

Pazīstamā latviešu dzejnieka Jāņa Petera dēls Krišjānis Peters ir dzimis 1975.gadā. Peters Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūtā bija ieguvis bakalaura grādu politoloģijā.

1998.gadā Peters kandidēja 7.Saeimas vēlēšanās no Jaunās partijas saraksta, bet mandātu neieguva. Vēlāk Peters Saeimā iekļuva, iegūstot deputāta mandātu Aināra Šlesera vietā, kurš mandātu nolika uz laiku, kamēr pildīja ekonomikas ministra amatu. Jau 1999.gada maijā Peters mandātu zaudēja, jo Saeimā atgriezās Šlesers.

2002.gadā viņš kandidēja 8.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta un tika ievēlēts. 2006.gada pavasarī Peters kļuva par satiksmes ministru Kalvīša valdībā. Tā paša gada rudenī Peters kandidēja 9.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" apvienotā saraksta, taču netika ievēlēts. Tā vietā Peters vispirms kļuva par satiksmes ministra Šlesera padomnieku un biroja vadītāju, bet vēlāk nonāca VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" padomē, pēcāk tika iecelts par lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāju un "airBaltic" padomes locekli. Peters lidostas valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja līdz 2010.gada decembrim.

2011.gada augustā Peters kļuva par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Edgara Stroda padomnieku jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienības finansējuma iegūšanas papildu iespējām, bet 2013.gada vasarā tika iecelts par Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītāju.

Šoruden 12.Saeimas vēlēšanās Peters startēja no partijas "Saskaņa" saraksta, taču ievēlēts netika.

Kasjauns.lv pauž visdziļāko līdzjūtību Krišjāņa Petera radiniekiem un draugiem.

LETA / Foto: Ieva Čīka, LETA

Citi šobrīd lasa

Egons Dombrovskis par teātri, Minesotu un lauku mājām: "Viss tā dabiski salikās - piedzima mana meita"
Dumpis uz pandēmijas kuģa: valsts galvenais infektologs par "gudro" Eiropu, vakcīnām un gaidāmo saslimšanas mazināšanos 12
Latvijas presi cenšas iepīt Putina oponenta nogremdēšanā - jeb kas un kāpēc apmelo Znaroka znotu Panarinu 14

«Кэтрин разрыдалась»: как Меган обидела принца Уильяма перед свадьбой

Наталья Водянова в мини-бикини порезвилась в море со своими детьми от разных браков 1