foto: no publicitātes materiāliem
“Labvēlīgā tipa” koncerts, motofestivāls un izklaides vairāku dienu garumā - kā svētkus šogad svinēs Grobiņā?
Novadu ziņas
2024. gada 9. maijs, 15:19

“Labvēlīgā tipa” koncerts, motofestivāls un izklaides vairāku dienu garumā - kā svētkus šogad svinēs Grobiņā?

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Ar plašu svētku programmu no 23. līdz 26. maijam norisināsies Grobiņas pilsētas svētki, kas ieskandinās vasaras svētku sezonu visā Dienvidkurzemes novadā. Pasākumu klāsts piedāvā plašas izvēles iespējas Grobiņas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Grobiņas svētku programmā būs apvienoti četri dažādi notikumi: starptautiskais amatierteātru festivāls “Dzērvju spēles”, motofestivāls “Seeburg Bikerland”, retro spēkratu diena, kas notiks pirmo reizi Grobiņā, un Grobiņas pilsētas svētki ar dažādiem pasākumiem trīs dienu garumā dažādās vietās.

Šogad svētki iesāksies dienu agrāk – jau 23. maijā, kad Grobiņas pilsētas bibliotēkā būs iespēja dzirdēt izcilos aktierus Emīlu Zilbertu un Imantu Stradu, kuri izpildīs dzejas programmu “Sauciet to par teātri” ar Māras Zālītes dzeju un Ulda Stabulnieka mūziku.

Svētkus ne velti ieskandinās aktieri, jo to laikā norisināsies Starptautiskais amatierteātru festivāls “Dzērvju spēles”, kas Kurzemes reģionā notiek pirmo reizi. “Ņemot vērā šo svarīgo notikumu, piektdienas, 24. maija, vakara svētku atklāšanas gājiena moto ir “Dzīve kā teātris, teātris kā dzīve”. Aicinām piedalīties un radoši izpausties uzņēmumus, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī iedzīvotājus, apvienojoties draugu un radu saimēs, tā kuplinot svētku gājienu,” aicina Grobiņas pilsētas kultūras pasākumu organizatore Gunta Gruntiņa. Pēc gājiena pilsdrupās svētku atklāšanas uzrunas un grupas “bet, bet” koncerts. Vakara noslēgumā muzikāla perfomance ar uguns šova elementiem, bet drosmīgākajiem nakts orientēšanās pa pilsētu.

Sestdienas, 25. maija, rīts, kā ierasts, iesāksies ar lielo svētku tirgu, kurā savu produkciju piedāvās amatnieki un mājražotāji gan no Dienvidkurzemes, gan citiem Latvijas novadiem. Dienas laikā pilsdrupās būs skatāma izrāde “Vella kalpi” priekulnieku izpildījumā un izrāde bērniem “Zvaigznīte uz zemes”, ko izrādīs viesi no Saldus. Tāpat uz pilsdrupu skatuves deju koncerts ar Grobiņas JDK “Spararats” un viņu deju draugu kolektīviem. Bērni dienas gaitā varēs baudīt iecienītās piepūšamās atrakcijas un citas aktivitātes. Norisināsies arī strītbols laukumā pie baznīcas, ieskatu ikdienas darbā un informāciju par profesiju sniegs sabiedrības drošības, aizsardzības un glābšanas dienesti, bet Ugunsdzēsēju sporta svētkos, kas šogad apmeklētājus gaidīs stadionā, noskaidros veiklākos jauniešus. Savukārt Grobiņas triāla trasē Latvijas čempionāta triālā 2.–3. posms, bet stadionā – triāla paraugdemonstrējumu šovs.

Svētkos pilsētas stadionā pirmo reizi unikāls pasākums “Retro spēkratu diena”, kura laikā būs iespēja ne tikai aplūkot sabraukušos retro stila spēkratus, bet norisināsies arī dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Grobiņas neatņemama tradīcija un liela svētku sastāvdaļa ir motofestivāls “Seeburg Bikerland”. Arī šogad festivāla laikā pulcēsies moto entuziasti, lai svētku viesiem ļautu iepazīties ar skaļajiem motorizētajiem spēkratiem. Festivāla izskaņā grupas “Refleksija” koncerts.

Kā lielākais pilsētas svētku notikums – grupas “Labvēlīgais tips” koncerts, bet pēc koncerta svētki turpināsies pilsdrupās ballē kopā ar grupu “Laika upe”.

Svētdien, 26, maijā, svētki noslēgsies ar Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertu  Grobiņas ev. lut. baznīcā.