Sabiedrība
2024. gada 26. februāris, 09:57

Tiktokeris neviļus atmasko Latvijas ienaidnieku

Jauns.lv

Sociālo tīklu platformā “TikTok” darbojas arī daudzi Latvijas nelabvēļi, kuri tur pauž dažādus Krievijai izdevīgus uzskatus. Viens no tādiem ir konts “Viktor Logic”, tā veidotājs ir kāds Latvijas iedzīvotājs, kurš intervē it kā nejauši uz ielas sastaptus cilvēkus, kuriem uzdod naivus jautājumus.

Tomēr faktiskais viņa mērķis ir virzīt sarunu uz secinājumiem, ka Latvija ir neizdevusies valsts un viss ir slikti.

Tad nu atklājies, ka šādas intervijas var būt arī labs palīgs, lai identificētu personas, kuru aktivitātes ir rada risku Latvijas valsts drošībai.

Pērn, veidojot intervijas Jūrmalā, viens no Viktora it kā nejauši sastaptajiem personāžiem izrādījās Krievijas pilsonis Artjoms Aleksandrovs, kurš, protams, izrādīja lielu atsaucību un dalījās ar veselu rindu Krievijas propagandas vēstījumu.

To, ka tā, iespējams, nav nekāda sagadīšanās, var liecināt fakts, ka aptuveni mēnesi pēc šīs intervijas Aleksandrovs jau sniedza plašu interviju “YouTube” kanālam “Shproti v izgnanii” (Šprotes trimdā).

Šo kanālu finansē Eiropas Savienības sankciju sarakstā iekļautais Krievijas medijs Rossija Segodnya, saturu veido bijušais Latvijas iedzīvotājs Aleksejs Stefanovs, kurš jau saņēmis Krievijas pilsonību.

Šajā raidījumā nesen viesojās arī no Latvijas aizbēgušais bijušais Rīgas domnieks Ruslans Pankratovs.

Pārsvarā šajā kanālā tiek pausti dažādi meli un izdomājumi par Latviju – sākot ar stāstiem par genocīdu pret krieviem un beidzot ar teroristu metodēm pret citādi domājošiem.

Rezultātā “nejaušo garāmgāju” Aleksandrovu pēc Valsts drošības dienesta (VDD) atzinuma iekšlietu ministrs iekļāvis Latvijas melnajā sarakstā, un turpmākā ieceļošana valstī viņam ir liegta.

Ņemot vēra, ka “Russia Segodnya” ir sankciju sarakstā, piedalīšanās šādā satura veidošana tiek vērtēta kā saimnieciskā resursa nodrošināšana sankcijām pakļautai personai.

Pats tiktokeris Viktors, kurš VDD ir zināms, pagaidām ticis cauri ar vieglām izbailēm, jo formāli Latvijas likumus nav pārkāpis.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā pēdējo divu gadu laikā pēc VDD rekomendācijām iekļaušanu Latvijas melnajā sarakstā tiesā pārsūdzējuši pavisam 23 “nežēlastībā kritušie”, taču nevienā gadījumā šis lēmums nav atcelts.