foto: Zane Bitere/LETA
Vai Brēmaņa un Grevcovas šausmu stāsti par netīrītā sniega sodiem atbilst patiesībai? Skaidro pašvaldības policija
Apsnigusi automašīna Tērbatas ielā.
Runā Rīga
2023. gada 5. decembris, 16:01

Vai Brēmaņa un Grevcovas šausmu stāsti par netīrītā sniega sodiem atbilst patiesībai? Skaidro pašvaldības policija

Jauns.lv/LETA

Lai gan pagaidāmo neviens automašīnas īpašnieks nav sodīts par sniega nenotīrīšanu ap spēkratu, Rīgas pašvaldības policija (RPP) mudina īpašniekus sniegu tīrīt.

Skandalozais partijas “Jaunlatvieši” aktīvists Rūdolfs Brēmanis sociālajā vietnē "TikTok" sācis biedēt ļaudis ar to, ka ikvienam, kurš savu automašīnu ir atstājis apsnigušu, būs jāšķiras no 350 eiro. Savukārt viņa draudzene, Saeimas deputāte Glorija Grevcova komentārā norādījusi, ka tūlīt būs jau 500 eiro sods.

Tiesa, Brēmaņa un viņa domubiedru analoģiska satura klipu komentētāji norāda, ka 350 eiro ir maksimālais sods un patiesībā ir runa par brīdinājumu vai sodu līdz 350 eiro.

Citi norāda, ka sods nav par sniega nenotīrīšanu no automašīnas, bet situāciju, kas aprakstīta Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošo noteikumu 11. punktā, proti, "Transportlīdzekļu īpašnieki vai turētāji, novietojot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ielām vai pagalmos ilgāk par trim diennaktīm, nodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar mehāniskajiem līdzekļiem."

RPP galvenais komunikācijas speciālists Toms Sadovskis informēja, ka Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz, ka transportlīdzekļu īpašniekiem vai turētājiem, novietojot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ielām vai pagalmos ilgāk par trim diennaktīm, jānodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar mehāniskajiem līdzekļiem.

Sadovskis norādīja, ka nav runa par automašīnas notīrīšanu, bet teritoriju ap automašīnu. Šīs normas mērķis ir novērst situācijas, ka ilgstoši ielas malā novietota automašīna traucē speciālajai tehnikai notīrīt sniegu. Saistībā ar šo pārkāpumu RPP saņemti vairāki izsaukumi.

Pretēji sociālajos medijos izplatītajai informācija, ka policisti izraksta 350 eiro sodus, Sadovskis uzsvēra, ka līdz šim neviens sods par šīs normas pārkāpšanu nav piemērots. Turklāt minētā summa ir maksimālais iespējamais sods.

Sadovskis arī skaidroja, ka gadījumā, ja tiek sākts administratīvā pārkāpuma process par pārkāpumu, katrs gadījums tiek vērtēts individuāli un tiek ņemti vērā visi apstākļi, vai īpašnieks bijis slims un nav varējis notīrīt sniegu, vai auto īpašnieks bijis izbraucis uz ārzemēm u.c.

Jau ziņots, ka Rīgā par savlaicīgi neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām uzņēmējiem piemēroti līgumsodi, pirmdien žurnālistus informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Viņš uzsvēra, ka ielu un ietvju tīrīšana intensīvas snigšanas apstākļos noritējusi apmierinoši. Savukārt ar autostāvvietu un pieturvietu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums neesot varējis tikt galā.

Gan "Rīgas satiksme", gan Ārtelpas un mobilitātes departaments fiksējuši vietas, kur sniegs nav notīrīts, un atbildīgajiem uzņēmumiem tiks piemēroti līgumsodi.

recent icon

Jaunākās

popular icon

Populārākās

Lange uzsvēra, ka pašvaldības izvirzītais mērķis nav mainījies. Nepieciešams panākt, lai pilsētā ir ērti un droši pārvietoties un pie tā tiekot strādāts.

Viņš atzina, ka problēmas ir trešās kategorijas ielās, kur gar ielu malām ir novietotas automašīnas, kas neļauj iztīrīt ielas.

Šī situācija pārrunāta arī pašvaldības policiju, kas aktīvāk brīdinās autovadītājus, ka viņu pienākums ir notīrīt sniegu ap automašīnu, ja viņi automašīnu tur konkrētajā vietā ilgāk nekā trīs dienas. Tāpat tiks sniegta informācija par ielu tīrīšanu, lai autovadītāji pārvietotu savas automašīnas, ļaujot sniega tīrītājiem veikt savus pienākumus.

30. novembrī Rīgu pārklājusi sen neredzēti bieza sniega sega

Rīgā naktī uz ceturtdienu sākās spēcīga snigšana un, atbilstoši laika prognozei, tā turpināsies visas dienas garumā. Novembra pēdējā dienā novērojumu ...

gallery icon
29