foto: Zane Bitere/LETA
Rīgā soda par savlaikus neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām
Automašīna ar sniega stūmēju tīra ietvi Elizabetes ielā.
Runā Rīga
2023. gada 4. decembris, 18:35

Rīgā soda par savlaikus neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām

Jauns.lv/LETA

Rīgā par savlaicīgi neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām uzņēmējiem piemēroti līgumsodi, pirmdien žurnālistus informēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

30. novembrī Rīgu pārklājusi sen neredzēti bieza sniega sega

Rīgā naktī uz ceturtdienu sākās spēcīga snigšana un, atbilstoši laika prognozei, tā turpināsies visas dienas garumā. Novembra pēdējā dienā novērojumu ...

gallery icon

Viņš uzsvēra, ka ielu un ietvju tīrīšana intensīvas snigšanas apstākļos noritējusi apmierinoši. Savukārt ar autostāvvietu un pieturvietu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums neesot varējis tikt galā.

Gan "Rīgas satiksme", gan Ārtelpas un mobilitātes departaments fiksējuši vietas, kur sniegs nav notīrīts, un atbildīgajiem uzņēmumiem tiks piemēroti līgumsodi.

Lange uzsvēra, ka pašvaldības izvirzītais mērķis nav mainījies. Nepieciešams panākt, lai pilsētā ir ērti un droši pārvietoties un pie tā tiekot strādāts.

Viņš atzina, ka problēmas ir trešās kategorijas ielās, kur gar ielu malām ir novietotas automašīnas, kas neļauj iztīrīt ielas. 

Šī situācija pārrunāta arī pašvaldības policiju, kas aktīvāk brīdinās autovadītājus, ka viņu pienākums ir notīrīt sniegu ap automašīnu, ja viņi automašīnu tur konkrētajā vietā ilgāk nekā trīs dienas. Tāpat tiks sniegta informācija par ielu tīrīšanu, lai autovadītāji pārvietotu savas automašīnas, ļaujot sniega tīrītājiem veikt savus pienākumus.

Kā informēja Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, par neatbilstošu ielu uzturēšanu noformēti astoņi līgumsodi, savukārt par pieturvietu neiztīrīšanu visā pilsētā piemēroti vairāk nekā 100 līgumsodi. 

Viņš norādīja, ka situācija uz pirmās un otrās kategorijas ielām Rīgā esot laba, savukārt darbs turpinās trešās kategorijas ielās.

Rīgā turpinoties sniega izvešana. Pagājušajā naktī pilsētā strādāja 25 brigādes, kas izveda sniegu.

Kā žurnālistiem skaidroja SIA "Rīgas satiksme" valdes loceklis Jānis Golubevs, pašvaldības uzņēmumam ir noslēgts līgums ar SIA "Hagberg" par autostāvvietu tīrīšanu. 

Līgums noslēgts uz trīs gadiem par nepilnu miljonu eiro. Maksimālā līgumsodu summa var sasniegt 10% no līguma summas jeb nepilnus 100 000 eiro.

Golubevs informēja, ka par katru atsevišķu gadījumu tiek noformēts līgumsods, par maksimālo summu 500 eiro. Precīzu skaitu viņš nenosauca, norādot, ka apsekošanas darbs turpinās.

Viņš norādīja, ka laikā, kad pilsētā ir tik daudz sniega, neviena no pusēm nav ieinteresēta lauzt līgumu, jo ir jāstrādā, lai sniegu aizvāktu.

Papildus esot veiktas sarunas ar pašvaldības teritorijas labiekārtošanas pārvaldi, "Rīgas mežiem" un privātajiem uzņēmējiem, lai maksimāli piesaistītu papildspēkus, stāvvietas iztīrītu un sniegu aizvestu.