Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Gaismas uzvedumu “Lāčplēsis” Likteņdārzā apmeklējuši vairāk nekā 8000 cilvēku

Sabiedrība
2023. gada 23. novembrī 14:39 2023. gada 23. novembrī 14:39
  Jauns.lv
Valsts svētku laikā Likteņdārzā uzmirdzēja Andreja Pumpura eposs “Lāčplēsis”, kuram šogad aprit 135. gadadiena. Gaismas uzvedumu svētku laikā apmeklēja vairāk nekā 8000 apmeklētāju.

Leģendāro eposu pastaigu takas veidolā iedzīvinājis režisors Kārlis Anitens un šī gada “Spēlmaņu nakts” nominants - gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. Katru vakaru notika pieci gaismas izrādes seansi, kurus apmeklēja vairāki simti cilvēku no dažādām Latvijas vietām. “Lāčplēsis” norisinājās teju divu kilometru garā pastaigas takā cauri visam Likteņdārzam, sadarbojoties dabai ar gaismu, skaņu, mūziku, video, scenogrāfiju un aktiermākslu. Apmeklētāji 17 epizodēs piedzīvoja Andreja Pumpura varenā eposa dramatizējumu, kuru emocionāli ieskaņoja aktieri Inga Misāne-Grasberga un Gundars Grasbergs, oriģinālmūziku komponēja jaunie mūziķi Jānis un Signe Aizupieši, savukārt video epizodes veidoja mākslinieks Toms Zeļģis.

Uzveduma veidotāji sāņēmuši neskaitāmas atsaukmes par pasākumu. Vērienīgā pasākuma apmeklētība liecina, ka sabiedrība ir ieinteresēta netradicionālos un laikmetīgos brīvdabas uzvedumos. Sociālajā tīklā Facebook lietotāja Laila Bergmane raksta: “Mūsdienīga gaismu spēle, apvienojumā ar aktieru emocionālu eposa vēstījumu 17 pieturas punktos, un muzikālu paspilgtinājumu ik ainā. Skolēni, uzmanīgi ieklausoties stāstījumā, būs iepazinušies ar Andreja Pumpura eposu “Lāčplēsis” un vecākai paaudzei tas ir nedaudz piemirstā atkārtošana. Teikšu, ka režisoram un komandai izdevies uzdāvināt Latvijas 105. dzimšanas dienā skaistu dāvanu. Paldies! Bijām gandarīti.”
Inga Liopa: “Šādos brīžos esmu lepna, ka esmu latviete un dzīvoju Koknesē - Latvijas sirdī.”
Vineta Gončare: “Paldies par brīnišķīgo gaismas uzvedumu! Lieliska dāvana Latvijai 105. dzimšanas dienā īstajā vietā un īstajā laikā!”
Linda Leja: “Liels paldies visai komandai par emocionāli bagātu un vizuāli baudāmu ceļojumu! Ar sirdi Latvijā! Tas viss bija tik fantastiski! Vārdos grūti aprakstīt...”

Uzveduma režisors Kārlis Anitens: “No pirmās sarunas ar Oskaru Pauliņu līdz katra skatītāja sagaidīšanai pie ieejas vārtiem pagājušajā nedēļā - šis ir bijis līdz šim sarežģītākais radošais uzdevums, lielākais izaicinājums, kam esmu gājis cauri. Tas bija Lāčplēša cienīgs pārbaudījums, kuru kopā ar komandu izturējām gods godam! Paldies ikvienam, kurš radoši, tehniski, organizatoriski piedalījās šī notikuma radīšanā - katrs savā vietā un savā noliktā kārtā. Ir gandarījums par paveikto, bet arī salds nogurums.”


Radošā grupa sagatavojusi video atskatu uz pasākumu:
 Sekojiet projekta Gaismas Stāsti Facebook lapai un uzziniet par visdažādākajiem gaismu notikumiem Latvijā.
 

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Elīnas Didrihsones vīrs neapdomīgi iztērējis gandrīz visu ģimenes budžetu
FOTO: naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums
Pievienot komentāru