foto: LETA
Šlesers runājis "ne par tēmu", bet Mieriņa nav uzraudzījusi debates, pārmet NA politiķis
Partijas "Latvija pirmajā vietā" valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Ainārs Šlesers.
Politika
2023. gada 12. novembris, 15:52

Šlesers runājis "ne par tēmu", bet Mieriņa nav uzraudzījusi debates, pārmet NA politiķis

Jauns.lv / LETA

Ainārs Šlesers un Daiga Mieriņa, pēc NA politiķa Artūra Butāna domām, pārkāpuši Saeimas kārtības rulli.

Nacionālās apvienības (NA) deputāts Artūrs Butāns ir vērsies parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lūdzot sākt lietu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpšanu pret deputātu Aināru Šleseru (LPV) un Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS), kuri ar savu rīcību debatēs pārkāpuši Saeimas kārtības rulli.

NA politiķa skatījumā, pārkāpums noticis Saeimas 2.novembra sēdē, parlamentam skatot lēmumprojektu "Par valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārveidi par komercbanku". Šajā lēmumu pieņemšanas stadijā par likumdošanas iecerēm tiek pieļauti tikai divi runātāji, viens no kuriem var izteikties par ieceri un otrs - pret.

Lemjot par konkrēto jautājumu, Šlesers pieteicās runāt "par" lēmuma projektu, taču pēc būtības aicināja neatbalstīt konkrēto priekšlikumu, sakot, ka viņš pēc būtības atbalstot likumprojekta virzību, bet konkrētajā brīdī viņa pārstāvētās partijas frakcija to neatbalstīs.

Pēc Šlesera uzstāšanās Butāns norādīja uz sacītā neatbilstību argumentācijai "par". Viņa skatījumā, noticis Saeimas Kārtības ruļļa pārkāpums, tāpēc viņš aicināja sēdes vadītāju, Saeimas priekšsēdētāju Mieriņu dodot vārdu vēl vienam runātājam. Viņam piebalsoja arī NA frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, sakot, ka ir pārkāpts Saeimas kārtības ruļļa 54.pants.

Butāna ieskatā, situācijā, kad deputāts, kurš pieteicies runāt "par", izmanto argumentācijai veltīto laiku pretējiem nolūkiem un faktiski aicina neatbalstīt lēmuma projektu, sēdes vadītājai bija pienākums liegt vārdu otram runātājam "pret" un dot iespēju iesniedzējiem pamatot pozīciju "par". Deputāta vērtējumā, Mieriņai kā sēdes vadītājai bija iespēja novērst Saeimas Kārtības ruļļa pārkāpumu, taču tas neesot izdarīts.