Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

Stāsts, kā tika radīta iemīļotā rotaļlieta FAMNIG HJÄRTA

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
3. augustā 08:00 2023. gada 3. augustā 08:00
  Sadarbības projekts
Stāsts par FAMNIG HJÄRTA, mīksto rotaļu spilventiņu sirds formā, ir stāsts par jauna standarta ieviešanu rotaļlietu ražošanā. 1997. gadā kāds IKEA darbinieks atklāja, ka IKEA ražoto rotaļlietu daļas var atdalīties, tādējādi radot aizrīšanās risku bērniem. Uzreiz pēc tam, kad tas tika konstatēts, no IKEA veikalu plauktiem tika izņemtas visas mīkstās rotaļlietas.

 

Piegādātāja rūpnīcā Indijā tika apturēta ražošana, taču IKEA vēlējās uzņemties atbildību par tur strādājošajiem, tāpēc turpināja ar šo piegādātāju sadarboties. Viena no pirmajām jaunajām precēm, ko sāka ražot tai pašā rūpnīcā, bija FAMNIG HJÄRTA. Tā parādījās IKEA klāstā 1998. gadā.


Pēc šī starpgadījuma IKEA tika ieviesta vēl sakārtotāka drošības sistēma, īpaši attiecībā uz bērnu precēm. Tika ieviestas skaidrākas procedūras un noteiktas atbildības jomas, un viens no svarīgākajiem jaunievedumiem bija lēmums vairs neražot rotaļlietas ar plastmasas acīm. Tā vietā izšūt acis ar diegiem – šādi izšūtas acis ir drošākas, turklāt izrādījās, ka tās arī padara rotaļlietas izteiksmīgākas. Toreiz šāds risinājums rotaļlietu ražošanas nozarē nebija ierasts, tomēr jau pēc kāda laika IKEA piemēram sekoja arī citi uzņēmumi.

Sirds formas spilventiņš ir iemīļots arī Latvijā. Visbiežāk to iegādājas janvārī un februārī.

Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

Rūpēs par bērnu drošību

IKEA pircēju drošība ir pirmajā vietā. Īpaši būtiska tā ir attiecībā uz bērniem.

IKEA ir īpašs bērnu preču klāsts, un bērnu preces tiek ražotas citādi – tām izmanto atšķirīgus materiālus, krāsas un konstrukciju, lai nodrošinātu mēbeļu ergonomiku, izturību un drošumu. Visas IKEA ražotās bērnu preces ir testētas mūsu akreditētā testa laboratorijā Zviedrijā un tiek papildus testētas neatkarīgās, akreditētās laboratorijās un institūtos dažādās pasaules valstīs. Lai nodrošinātu visu preču atbilstību IKEA stingrajām kvalitātes un drošības prasībām, tās tiek regulāri testētas. Daudzām bērnu precēm tiek piemēroti stingrāki standarti, nekā to paredz tiesību akti. Piemēram, neizmantojam nekādas ķīmiskas vielas, par kurām pastāv aizdomas, ka tās varētu izraisīt alerģisku reakciju vai būt kaitīgas veselībai. Mūsu precēs netiek izmantotas kancerogēnas krāsvielas.

Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

IKEA 80 gadi

Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotājs IKEA ir plaši pazīstams visā pasaulē ar labu skandināvu dizainu un kvalitatīvām mēbelēm. Uzņēmums strādā saskaņā ar savu vīziju – “Radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem”. Vīzijas nozīme ir plašāka par vienkāršu mājokļa labiekārtošanu. IKEA lepojas ar 80 gadu laikā ieviestajām inovācijām, risinājumiem, izcilajām precēm un uzņēmuma iniciatīvu, kas ļāvusi katru jaunu desmitgadi veidot nākotnes dzīvesveidu un stiprināt savu apņemšanos reaģēt uz cilvēku vajadzībām, ņemot vērā viņu ieradumus un vēlmes.

Šā gada augustā IKEA svin savu 5 gadu jubileju Latvijā.

Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

Citi šobrīd lasa

VIDEO: kā tikko iemīlējušies! Zane un Vilis Daudziņi metas kaislīgās dejās aktieru ballē
Nogalinātā Ļubkas dēls: aizdomās turētās personas apmelo manu tēvu, lai novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem 3
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
Tēmas: IKEA, IKEA 80 gadi
Pievienot komentāru