foto: LETA
Partijas "Progresīvie" domi vadīs Labanovskis un Pinto
Ervins Labanovskis un Elīna Pinto.
Politika
2023. gada 1. jūlijs, 13:04

Partijas "Progresīvie" domi vadīs Labanovskis un Pinto

Jauns.lv

Šodien partijas "Progresīvie" domes pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Smiltenes novada domes deputāts Ervins Labanovskis, bet par viņa vietnieci domnieki ievēlējuši partijas kandidāti Valsts prezidenta amatam Elīnu Pinto, portālu Jauns.lv informēja informēja partijas preses sekretārs Iļja Kozins.

Jaunievēlētā domes vadība uzsver Latvijas reģionu un diasporas nozīmi partijas vērtību nostiprināšanai un Latvijai kopumā.  

"Viens no svarīgākajiem domes uzdevumiem būs aktualizēt reģionālo nodaļu izveidi. "Progresīvie" ir ko piedāvāt reģioniem - tā ir moderna pārvaldība, nulles tolerance pret korupciju, jaunu mājokļu celtniecība, sociālo jautājumu izcelšana un cits skatījums uz lauksaimniecības politiku, koncentrējoties uz atbalstu mazām un vidējām saimniecībām, kas ražo produktus ar pievienoto vērtību" pauda partijas domes priekšsēdētājs Labanovskis.

Par priekšsēdētāja vietnieci ievēlētā "Progresīvie" kandidāte Valsts prezidenta amatam un publiskās pārvaldes eksperte Elīna Pinto uzsver, ka "Progresīvie" domei būs būtiska loma ne tikai partijas darbības uzraudzībā, bet arī partijas programmas mērķu un ideju īstenošanā, lai veicinātu Latvijas politikas satuvināšanos ar tās cilvēkiem un starptautisko ietekmi.

"Šobrīd ir svarīgi domāt ne vien par līdzšinējās politikas akūtu kļūdu dzēšanu, bet par ilgtermiņa risinājumiem. Tajos uzsvars liekams uz ieguldījumu mūsu cilvēkos, labu pārvaldību un atbildīgumu pret dabu, vidi un klimatu. Pildot pienākumus "Progresīvie" domē, manas zināšanas, pieredze un darbs tiks veltīts tieši šo partijas mērķu īstenošanai, gan uzrunājot partijas vēlētājus visā Latvijā un ārvalstīs, gan pienesot Eiropas un pasaules pieredzi un veidojot ciešas sadarbības saiknes ar Eiropas Zaļās partijas partneriem," sola Pinto.  

"Progresīvie" dome tika nodibināta partijas kongresā šā gada aprīļa beigās.

Domē ietilpst visi partijas valdes locekļi, Saeimas un pašvaldību deputāti, deleģēti pārstāvji no partijas nodaļām un citi. Dome pārraudzīs partijas politisko darbību un rūpēsies par to, lai nodrošinātu plašāku biedru iesaisti partijas darbā.

"Progresīvos" Saeimā pārstāv desmit deputāti, savukārt 11 deputāti ir Rīgas domē "Par!/ Progresīvie" frakcijā. Partijai ir deputāti arī Smiltenē, Rēzeknē, Alūksnes un Ventspils domē.