Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uzvarētāji priecājas. (Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs)

Noskaidroti deju kolektīvu konkursa uzvarētāji     

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
17. jūnijā 23:04 2023. gada 17. jūnijā 23:04
  Jauns.lv
2023. gada 17. jūnijā visas dienas garumā Starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā notika deju kolektīvu konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 9 D (vidējās paaudzes) grupas kolektīvi un 16 A (jauniešu) grupas deju kolektīvi. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija - Rita Spalva, Pauls Bobkovs/Paul Bobkov (Igaunija), Marzenna Biegala Hovorska/Marzenna Biegała-Howorska (Polija), Zita Errsa, Alberts Kivlenieks, Vidmants Mačulskis/Vidmantas Mačiulskis (Lietuva), Iļja Vlasenko.

Lielo balvu, 3000 eiro naudas balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti saņēma Latvijas Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs DANCIS (vadītājs Rolands Juraševskis) D grupā un Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis VEKTORS (vadītāja Dagmāra Bārbale) A grupā. Lielo balvu pasniedza kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis. Savukārt 1. vietas ieguvēji saņēma balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti. 2. un 3. vietas ieguvēji saņēma Spilvas un Laimas gardumu grozus.


D grupa
1. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansambļa “Daiļrade” vidējā paaudze (vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne)
1. vieta Rīgas Tehniskās universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vektors” (vadītāja Dagmāra Bārbale)
2. vieta Koncertorganizācijas “Ave Sol” vidējās paaudzes deju kolektīvs ”DeTeiksma” (vadītājs Jānis Ērglis) 
2. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līgo” (vadītājs Jānis Purviņš)

A grupa
1. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansamblis “Daiļrade” (vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne)
1. vieta Latvijas Universitātes tautas deju ansamblis “Dancis” (vadītājs Rolands Juraševskis)
1. vieta Koncertorganizācijas “Ave Sol” Tautas deju ansamblis ”Teiksma” (vadītājs Jānis Ērglis)
2. vieta Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis “Ačkups” (vadītāja Elita Treilone)
2. vieta Ziemeļrīgas Kultūras apvienības VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Gatve” (vadītāja Gunta Raipala)
2. vieta Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” Tautas deju ansamblis “Līgo” (vadītājs Jānis Purviņš)
3. vieta Ziemeļrīgas Kultūras apvienības VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Rotaļa” (vadītāja Diāna Gavare)
3. vieta Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Tautas deju ansamblis “Lielupe” (vadītāja Elita Simsone)
3. vieta Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris” (vadītāja Elita Treilone)

Žūrijas pārstāvis Iļja Vlasenko stāsta: “Es apbrīnoju kolektīvu līmeni. Varēja redzēt, ka gan vadītāji, gan dejotāji, gan repertitori ir ieguldījuši milzīgu darbu. Domāju, ka par to, ko redzējām šodien, mēs varam lepoties. Jāņem vērā, ka dejotāji nav profesionāļi, bet izpildīja ārkārtīgi sarežģītas un tehniskas lietas. Cepuri nost! Novēlu tā tikai turpināt!”

Par Lielo balvu

Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. “Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis - brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts - svētku 150.gadskārta,” par balvas dizainu stāsta M.Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

Visas dienas garumā konkursu tiešraidē varēja vērot LMT Viedtelevīzijā. Arī turpmāk LMT Viedtelevīzijā iespējams noskatīties konkursa ierakstu gan ar ekspertu komentāriem, gan bez. 

Citi šobrīd lasa

Tās visas vairs nav tikai veco cilvēku slimības! Satraucoši dati par cilvēku veselību Latvijā
Sāras un Veina neparastais mīlasstāsts: "Nolēmām, ka pirmais skūpsts mums būs tikai kāzu dienā"
VIDEO&FOTO: Rinkēvičs kopā ar daudzbērnu ģimenēm iededz svētku egli
Pievienot komentāru