Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eksprezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Zatlers pārsteigts par NA lēmumu nebalsot Valsts prezidenta vēlēšanās

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Politika
31. maijā 15:45 2023. gada 31. maijā 15:45
  Jauns.lv/LETA
Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers ir pārsteigts par Nacionālās apvienības (NA) lēmumu neatbalstīt nevienu Valsts prezidenta amata kandidātu, tādējādi nonākot "autsaideru pozīcijā".

Viņa ieskatā tāda augstprātība un mugurkaula nelokāmība politiskajai partijai nākotnē nenāks par labu.


Vērtējot Valsts prezidenta vēlēšanu procesu, Zatlers aģentūrai LETA to atzina par tādu, kāds atbilst demokrātisku sabiedrību augstākajiem standartiem. Viņš augstu novērtēja priekšvēlēšanu procesu, kurā divas nedēļas notika kvalitatīvas diskusijas. Tāpat eksprezidents atzinīgi novērtēja atklāto balsošanu, kas ļauj katram cilvēkam saprast to, par kuru kandidātu katrs politiskais spēks nobalsoja, bet viss pārējais esot bijusi politiskā tehnoloģija, kā kurš politiskais spēks piesaistīja balsis savai kandidatūrai.

Zatlers uzslavēja Rinkēviča pirmo uzrunu Saeimā pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā. "Rinkēvičam es novēlu jau rīt sākt runāt ar tautu, veidot savu komandu, lai 8.jūlijā varētu pilnvērtīgi stāties Valsts prezidenta amatā," pauda Zatlers.

Runājot par to, kā Valsts prezidenta vēlēšanas ietekmēs valdošo koalīciju, Zatlers ieteiktu ievilkt elpu un nešūpot esošo valdību, jo pašlaik valstī nav nepieciešams jauns skandāls. Viņš prognozē cīņu par vakanto ārlietu ministra amatu. Zatlers saskata vairākus pretendentus jaunajam ārlietu ministram un cer, ka tiks izvēlēts labākais no viņiem.

Valdis Zatlers bija Latvijas prezidents no 2007. līdz 2011. gadam.

Saistītās ziņas

Zatlers uzskata, ka par prezidenta amatu patiesībā cīnās tikai divi kandidāti 1
"Dzīvei ir tikai viena jēga - dzīvot to!" Valdis Zatlers par grūtībām nesūdzas
Kāds būs jaunievēlētais Valsts prezidents Rinkēvičs?

Kā vēstīts, Saeima trešdien par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas "Jaunā vienotība" (JV) virzīto kandidātu Rinkēviču.

Par Rinkēviča ievēlēšanu nobalsoja 52 deputāti. Jau kopš pirmās balsošanas kārtas par Rinkēviču balsoja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). JV Saeimā ir 26 balsis, bet ZZS - 16 deputāti. Pēc savas prezidenta amata kandidātes Elīnas Pinto izkrišanas otrajā kārtā par labu Rinkēvičam nosliecās arī "Progresīvie", kuriem parlamentā ir desmit deputāti.

Citi šobrīd lasa

FOTO: ar “Trušu karalisti”, karuseļiem un saldumiem Esplanādē atvērts Ziemassvētku tirdziņš
FOTO: tas ir hokejs? Nē, tas ir sieviešu futbols sniegā! Latvijas un Andoras dāmas kā trakas dzenā bumbu pa piesnigušu futbola laukumu
FOTO: Latvijas Mākslinieku savienība atklāj savu ikgadējo mākslas izstādi “Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža”
Pievienot komentāru