foto: Liepājas pilsētas dome
Noskaidroti titula "Goda un Gada liepājnieks 2022" ieguvēji
Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi un izvēlējās 15 titula "Gada liepājnieks 2022" saņēmējus un vienu titula "Goda liepājnieks 2022" ieguvēju.
Sabiedrība
2023. gada 18. marts, 23:47

Noskaidroti titula "Goda un Gada liepājnieks 2022" ieguvēji

Jauns.lv

18. marta vakarā koncertzālē "Lielais dzintars" norisinājās titula "Goda un Gada liepājnieks 2022" ieguvēju apbalvošanas svinīgā ceremonija. "Goda liepājnieka 2022" titulu par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas ekonomikas un demokrātiskas pilsētpārvaldības atjaunošanā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un tirdzniecības ostas atgriešanu starptautiskā apritē saņēma pirmais Liepājas mērs pēc neatkarības atjaunošanas Imants Vismins.

Lai novērtētu īpaši nozīmīgus darbus un sasniegto 2022. gadā, Liepājas valstspilsētas pašvaldība laika posmā no 9. līdz 31.janvārim aicināja ikvienu ieteikt pretendentus Liepājas pilsētas apbalvojumam "Goda un Gada liepājnieks 2022". Kopumā tika saņemti 102 pieteikumi, tos izvērtēja Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi un izvēlējās 15 titula "Gada liepājnieks 2022" saņēmējus un vienu titula "Goda liepājnieks 2022" ieguvēju.

“Liepājnieki, tieši jūs esat pilsētas vērtīgākā dāvana. Jūs, kas ieguldāt savu enerģiju, sirdi un darbu pilsētas attīstībā! Šajos svētkos novēlu visiem mieru - var jau kalt lielus attīstības plānus, būvēt jaunus bērnudārzus, radīt spēcīgus uzņēmumus, ar pilnu jaudu mesties jaunos projektos. Var un vajag! Bet ja nebūs miers, šiem mūsu centieniem nebūs vērtības. Un šeit es nerunāju tikai par Krievijas izraisīto, nežēlīgo karu Ukrainā. Es runāju arī par mieru savā starpā – mieru mājās un ģimenē, darbā, pilsētā un pašiem savā valstī. Mierīgu, cieņpilnu līdzāspastāvēšanu un mieru pašiem ar sevi,” Liepājas 398. dzimšanas dienas vakarā sacīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tituls "Gada liepājnieks 2022" piešķirts Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pedagoģēm Ditai Baronai un Beatai Zariņai-Blaščinskai par personisko ieguldījumu un profesionāliem sasniegumiem, sagatavojot stīgu ansambli "Amber Strings" dalībai Pasaules izpildītāju mākslas čempionātā "World Championships of Performing Arts" Losandželosā, ASV.

Titulu “Gada liepājnieks 2022” ieguva arī aprūpes centra "Rūre" vadītājs Kristiāns Dāvis par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas senioru dzīves apstākļu uzlabošanā un sociālo pakalpojumu pieejamībā, izveidojot paliatīvās un ilgstošās aprūpes centru "Rūre", Izglītības pārvaldes darbiniece Aelita Jankovska par ilggadēju un profesionālu darbu, izveidojot karjeras atbalsta programmu un koordinējot jauniešu karjeras un kultūras izglītību Liepājā, Sandis Kirhners par personisko un ģimenes ieguldījumu, atjaunojot vēsturisko restorānu "Parka paviljons" un veicinot arhitektoniski augstvērtīgas apbūves atjaunošanos Jūrmalas parkā, kā arī arhitekte Laura Kozlovska par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, izstrādājot restaurācijas būvprojektus un veicot būvdarbu autoruzraudzību.

"Gada liepājnieks 2022" titulu ieguva arī gids Kristers Krafts par Karostas un Neatkarības kara muzeja izveidi, saglabājot un popularizējot Karostas vēsturisko mantojumu, tūrisma uzņēmēja Agita Kurzemi par aktīvu un aizrautīgu darbu, attīstot tūrisma piedāvājumu Liepājā, uzņēmējs Madars Markus - Narvils par atbildīgu un profesionālu darbu, izveidojot kultūrvietu "Atmodas dārzs" un veicinot Karostas kultūras vides attīstību.

Daiļslidošanas trenerei Olgai Ņečajevai tituls "Gada liepājnieks 2022" piešķirts par profesionālu un nesavtīgu treneres darbu, palīdzot apgūt slidošanas prasmes bērniem ar īpašām vajadzībām un audžuģimenes mammai Lienei Sokolovskai par pašaizliedzīgu un atbildīgu audžuģimenes darbu, sniedzot atbalstu un aprūpējot krīzes situācijā nonākušus bērnus.

Titulu "Gada liepājnieks 2022" saņēma arī Tahogrāfu tehniskie eksperti Ziedonis Ozolnieks un Aleksandrs Trufanovs par profesionālu un nesavtīgu brīvprātīgo darbu, atjaunojot Liepājas Svētās Trīsvienības Katedrāles torņa vēsturisko pulksteni.

Labdarības organizācijas "Tabitas sirds" vadītājai Kristīnei Vidzeniecei tituls "Gada liepājnieks 2022" piešķirts par nesavtīgu darbu, organizējot palīdzības sniegšanu no kara briesmām bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem Liepājā, kā arī  tituls “Gada liepājnieks 2022” piešķirts Liepājas reģionālās slimnīcas valdes loceklim Andrim Vistiņam par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas Reģionālās slimnīcas labiekārtošanā un rekonstrukcijā.

Tāpat Liepājas Apbalvojumu komisijas locekļi nolēma piešķirt deviņas pateicības, kuras saņēma komponists un mūziķis Uldis Marhilevičs par muzikālās programmas izveidi un koncerta sagatavošanu koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanā, Sociālā dienesta darbiniece Baiba Juhno par uzņēmību un iniciatīvu, ieviešot Liepājā jaunu sociālo pakalpojumu "Mentora pakalpojums jauniešiem", kultūras žurnāliste Indra Imbovica un muzikoloģe, pedagoģe Aija Engelmane par Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas vēstures izpēti un grāmatas "Vējā dzimusī: ar sirdi uz delnas, ar saknēm smiltīs" sagatavošanu.

Pateicība piešķirta Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vecākajam locim Eduardam Pēkam par profesionālu loča darbu, Liepājas 8.vidusskolas skolotājam, fotogrāfam Jānim Rudzītim par pašaizliedzīgu un aizrautīgu darbu ar skolēniem, Bērnu un jaunatnes centra (BJC) metodiķei Solveigai Kūlainei par profesionālu darbu, vadot BJC folkloras kopu "Ķocis" un organizējot Latvijas bērnu un jauniešu folkloras festivālu Liepājā, Liepājas reģionālās slimnīcas iekšķīgo slimību nodaļas virsārstei, infektoloģei Ingrīdai Strikai par ilggadēju un profesionālu darbību Liepājas Reģionālajā slimnīcā un jaunas diagnostikas un ārstēšanas metodes ieviešanu, kā arī Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 Liepājas kandidātpilsētas pieteikuma projekta vadītājai Intai Šoriņai par profesionālu darbu saistībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanu.

Iesniegtos pieteikumus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēja Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem lielākā daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā - koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, jaunsargu instruktors Varis Jansons, Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, ilggadējs skolas direktors Valērijs Jepiskoposovs, projekta "Liepāja Lake Music" vadītāja Irita Kalēja, uzņēmuma "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners, uzņēmējs, BMX treneris Roberts Klēpis, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte, Liepājas reģionālās slimnīcas ārsts anesteziologs-reanimatologs, algologs Ivars Krastiņš, uzņēmējs Andris Lanka, laikraksta "Kurzemes Vārds" redaktore Anda Pūce, vēsturnieks Juris Raķis un Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Titulu "Gada liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā par iepriekšējo gadu. Tituls izveidots 1994. gadā un kā Liepājas pilsētas apbalvojums atjaunots 2004. gadā.

Titulu "Goda liepājnieks" piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Tituls izveidots 2004. gadā.