foto: LETA
Evakuēto Krišjāņa Valdemāra ielas ēku iedzīvotāji var pieteikties krīzes pabalstam; mājās nevar ieiet pat pēc mantām
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (no kreisās) piedalās preses brīfingā, kurā informē par situāciju ar bīstamajām ēkām Krišjāņa Valdemāra ielā.
Sabiedrība
2023. gada 19. februāris, 15:54

Evakuēto Krišjāņa Valdemāra ielas ēku iedzīvotāji var pieteikties krīzes pabalstam; mājās nevar ieiet pat pēc mantām

Jauns.lv / LETA

Trīs iedzīvotāji no evakuētajām ēkām Krišjāņa Valdemāra ielā lūguši atbalstu izmitināšanai, svētdien preses brīfingā sacīja Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Pašlaik iedzīvotāji mājās atgriezties nevar, nav iespējams pat ieiet ēkās pēc mantām.

Trīs iedzīvotājiem nodrošināts atbalsts krīzes režīmā, izmitinot piecas dienas. Vienlaikus Ozola norādīja, ka arī tie iedzīvotāji, kas pašreiz raduši patvērumu pie draugiem, var vērsties pēc patvēruma, un lai to saņemtu, jāvēršas Rīgas pašvaldības policijā.

foto: LETA
Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā, no kuras plaisu dēļ evakuēti cilvēki.

"Apzinoties, ka situācija var ieilgt, iedzīvotājiem, kam nepieciešama ilgtermiņa palīdzība ar mājokli, pašvaldība sniegs visu atbalstu, vēršoties mājokļu vides departamentā vai apkaimju iedzīvotāju centros," sacīja Ozola, norādot, ka precīza informācija tiks publiskota Rīgas domes mājaslapā.

Ozola sacīja, ka iedzīvotājiem ir iespējams pieteikties krīzes pabalstam. Attiecībā uz vienu cilvēku pabalsts ir pielīdzināts vienam minimālajam atalgojumam valstī, kas ir 620 eiro vienam cilvēkam vai 1240 eiro uz vienu mājsaimniecību. Lai saņemtu pabalstu, jāvēršas Rīgas sociālajā dienestā. 

Savukārt gadījumos, ja nepieciešama cita palīdzība, piemēram, iedzīve, pārtika un apģērbs, jāvēršas sociālajā dienestā, un pašvaldība to nodrošinās, sacīja Ozola.

Dzīvojamās mājas Krišjāņa Valdemāra ielā Rīgā, kuru sienās parādījušās plaisas

gallery icon
9

"Operatīvajā sanāksmē lēmām, ka aktīvi apzināsim veidus, kā sasniegt visus skartos iedzīvotājus šajās ēkās, lai tuvākajās dienās rīkotu atsevišķu sanāksmi ar šo māju iedzīvotājiem un skaidrotu situāciju, tostarp, kādi ir nākamie soļi, kādas ir palīdzības iespējas, kā arī kāda ir māju īpašnieku atbildība un līdzatbildība," norādīja Ozola.

VUGD informē, ka plkst.18.52 glābēji saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju daudzstāvu ēkā ir izveidojušās plaisas.

Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas un sāka cilvēku evakuāciju. Notikuma vietā sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju tika nodrošināts autobuss evakuēto cilvēku izmitināšanai.

Informācija par ēkas stāvokli nodota Rīgas pilsētas būvvaldei. Uz notikuma vietu bija devušies 23 glābēji.

VUGD informē, ka no divām blakus esošām ēkām sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju evakuēti 33 cilvēki, suns un divi kaķi.

Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons informēja - lai koordinātu palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem, notikuma vietā ieradušies Rīgas vicemēri Linda Ozola un Edvards Ratnieks (NA/LRA), kā arī dažādu valsts un pašvaldības dienestu pārstāvji.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu miteklī.

Dome informē, ka evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu - līdz 500 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1000 eiro ģimenei.