foto: Paula Čurkste/LETA
"Saskaņu" pametīšot vairāk nekā 100 biedru no Latgales
"Saskaņa" logotips nesenajā partijas kongresā
Politika
2023. gada 7. februāris, 21:55

"Saskaņu" pametīšot vairāk nekā 100 biedru no Latgales

Jauns.lv/LETA

Pēc Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča izslēgšanas no "Saskaņas" partiju nolēmuši pamest vēl ap 120 biedru no Rēzeknes pilsētas un novada un Ludzas novada, vēsta Latvijas Televīzija.

Bartaševičs otrdienas vakarā rīkoja sanāksmi ar saviem līdzšinējiem partijas biedriem no Rēzeknes, Ludzas un Balvu novadiem, lai lemtu par turpmāko politisko rīcību. Pamest "Saskaņu" esot nolēmuši visi sanāksmes apmeklētāji.

Rēzeknes mērs plānojot tuvāko divu mēnešu laikā dibināt jaunu kreisi centrisku partiju. Bartaševičs atzina, ka aicinās Daugavpils mēru Andreju Elksniņu jauno politisko spēku veidot kopā.

Savukārt nesen partiju "Saskaņa" pametušais Elksniņš aģentūrai LETA teica, ka pašlaik neapsverot sadarbību ar Bartaševicu jaunas partijas dibināšanā. "Loģiski, ka pēc izslēgšanas no "Saskaņas" Bartaševičs plāno savu politisko nākotni, bet mana prioritāte ir un paliek veidot Daugavpils partiju," sacīja Elksniņš.

Kā ziņots, "Saskaņas" valde lēmumu izslēgt Bartaševiču pieņēma 6.februārī, pārmetot viņam partijas diskreditāciju un statūtu pārkāpumiem. Partijas līderis Nils Ušakovs aģentūrai LETA sacīja, ka Bartaševiča komunikācijas stils, nesaprotamā rīcība un nevēlēšanās piedalīties partijas kongresā liecina par mēģinājumiem kaitēt partijai, kas politiskajam spēkam nav pieņemams. Lēmums par Bartaševiča izslēgšanu partijas valdē pieņemts vienbalsīgi.

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās partijas "Saskaņa" vadību kongresā nolemts uzticēt trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos 28.janvārī ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu.

Pirms "Saskaņas" kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Pēc kongresa Bartaševičs apšaubīja pēdējā partijas "Saskaņa" kongresa lēmumu likumību.

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt "Saskaņas" kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča. Kongresā tika ievēlēta jauna "Saskaņas" valde, kurā nebija ne Bartaševiča, ne Ivanovas un Kuščas.

Bartaševičam tiekot izslēgtam no partijas, "Saskaņa" zaudē savu pēdējo lielo "varas bastionu", jo vēl pirms kongresa par izstāšanos no "Saskaņas" un jauna reģionālā politiskā spēka dibināšanu paziņoja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, pērn rudenī partija nespēja iekļūt Saeimā, bet vēl pirms tam "Saskaņa" zaudēja varas pozīcijas Rīgas domē.