foto: LETA
"Konservatīvo" Rīgas domes deputāti izstājas no partijas
"Konservatīvo" rindas nolēmuši pamest Rīgas vicemēre Linda Ozola, kā arī deputāti Jānis Ozols un Dāvis Stalts.
Politika
2023. gada 12. janvāris, 19:59

"Konservatīvo" Rīgas domes deputāti izstājas no partijas

Jauns.lv/LETA

Trīs no "Konsevatīvo" saraksta ievēlētie Rīgas domes deputāti nolēmuši izstāties no partijas, informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieces Lindas Ozolas biroja vadītājs Kaspars Adijāns. "Konservatīvo" rindas nolēmuši pamest Rīgas vicemēre Linda Ozola, kā arī deputāti Jānis Ozols un Dāvis Stalts.

Domes deputāti apņēmušies turpināt strādāt līdzšinējā frakcijas sastāvā un darboties domes valdošajā koalīcijā.

Par saviem politiskajiem nākotnes plāniem frakcija informēšot atsevišķā preses konferencē, kas tikšot izziņota tuvākajās dienās.

"Konservatīvie", kuri pēdējās Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% barjeru un palika bez vietas parlamentā, tagad ir palikuši arī bez ietekmes Rīgas domē. Sākotnēji šai partijai domē bija četri deputāti, no kuriem tagad palicis tikai viens - Valters Bergs, kurš iepriekš savukārt paziņoja par izstāšanos no "Konservatīvo" frakcijas, vienlaikus turpinot darboties partijā.
"Konservatīvie" veidoja daļu no Rīgas domes valdošās koalīcijas mēra Mārtiņa Staķa (PP) vadībā.

Kā informēja Rīgas mēra padomnieks Aleksis Zoldners, Staķa vadītā koalīcija turpinās sadarboties ar bijušo partijas "Konservatīvie" biedru frakciju.

"Tikai mieru! Rīgas domes koalīcija turpina strādāt tādā pašā sastāvā kā līdz šim. Saprotu politiķus, kuru vienīgā maizīte nu ir intrigas, bet mēs Rīgas domē strādājam, lai attaisnotu rīdzinieku dāvāto uzticību ieviest pārmaiņas pilsētā. Mūsu pienākums ir nepieļaut vecās koruptīvās varas atgriešanos Rīgā," sociālajos tīklos izteicies Staķis.
 

Savukārt "Konservatīvo" priekšsēdētājs Gatis Eglītis uz bijušo biedru aiziešanu reaģējis, paziņojot, ka partijas valde nolēmusi izstāties no Rīgas domes koalīcijas.

"Lai "pārmaiņu koalīcija" turpina būvēt Staķa kultu ar selfijiem, tviteri un "neapēd zemeslodi" kampaņām, kamēr saimnieciskie, pilsētas attīstības jautājumi jau 2,5 gadus netiek risināti," pauž politiķis.

Partijas vadītājs solās, ka "Konservatīvie" turpinās strādāt, un partijā notiekot liels pārmaiņu process, lai atgūtu plašākas sabiedrības uzticību un veiksmīgi startētu nākamajās vēlēšanās. "Mēs noteikti būsim redzami un dzirdami" uz Latvijas politiskās skatuves, sola partijas vadītājs, kurš šajā amatā nonāca pēc tam, kad pēc neveiksmīgā starta Saeimas vēlēšanās atkāpās līdzšinējā partijas vadība.

Rīgas domē pēc frakcijas "Latvijas attīstībai" aiziešanas no koalīcijas to veido 34 no 60 domes deputātiem, tātad vēl trīs balsis valdošā koalīcija nemaz nevar atļauties zaudēt.
Koalīcijā ir "Par/Pogresīvie" frakcija, "Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības" frakcija, "Jaunā vienotība" un kādreizējie "Konservatīvo" pārstāvji.