foto: LETA
Latvijas Samariešu apvienība sāk sniegt hospisa aprūpes pakalpojumu
Sabiedrība
2023. gada 6. janvāris, 11:51

Latvijas Samariešu apvienība sāk sniegt hospisa aprūpes pakalpojumu

Jauns.lv

Šī gada sākumā biedrība "Latvijas Samariešu apvienība” (LSA) ir uzsākusi hospisa aprūpes mājās pakalpojuma sniegšanu. Pakalpojums tiek nodrošināts sadarbībā ar Labklājības ministriju izmēģinājuma projekta ietvaros, kura mērķis ir izveidot ilgtspējīgi funkcionējošu modeli. Tādu, kas būtu realizējams, pēc pieprasījuma un vajadzībām paplašinot reģionu un dodot iespēju darboties arī citiem pakalpojumu sniedzējiem.

LSA ir lielākais aprūpes pakalpojumu sniedzējs Latvijā, nodrošinot to pieejamību 20 novados.

“Mūsu darbības pamats ir cieņa pret klientu, darba izpildes kvalitāte un mūsdienīgas aprūpes tehnoloģijas. Katram pakalpojuma saņēmējam piešķiram drošības pogu acumirklīgai saziņai, savukārt aprūpes pakalpojuma plānošana un uzskaite ir pilnībā digitalizēta. Pirmie trīs mūsu hospisa aprūpes klienti ir Rīgā un Pierīgā. Pakāpeniski pavisam drīz pakalpojumu varēsim nodrošināt arī Latgales reģionā,” stāsta Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš.

Kas jāzina, lai saņemtu LSA hospisa aprūpes pakalpojumu:

  • Hospisa aprūpes nepieciešamību apstiprina ārstu konsīlijs – atrodoties ārstniecības iestādē vai pēc ģimenes ārsta nosūtījuma uz konsīliju, ja paliatīvās aprūpes pacients ir mājās;
  • Tuvinieki tiek informēti par hospisa aprūpes nepieciešamību un pieejamajiem pakalpojuma sniedzējiem;
  • Lai saņemtu LSA hospisa aprūpi, tuviniekam jāsazinās ar LSA koordinatoru pa tel. 20234515;
  • LSA koordinators izskaidro pakalpojumu sniegšanas apstākļus klientam un/vai tuviniekiem, vienojoties par pirmo vizīti klienta dzīvesvietā;
  • Tiek slēgts līgums par hospisa aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

LSA Hospisa aprūpes pakalpojuma vadības darba vieta un LSA juridiskā adrese atrodas Rīgā Katoļu ielā 22.

Jau vēstīts, ka, ievērojot Publisko iepirkuma likumu, Labklājības ministrija decembrī veica tirgus aptauju par izmēģinājuma projekta turpinājumu 2023. gadā pakalpojumam "Hospisa aprūpe mājās pilngadīgām personām un atbalsts viņu ģimenes locekļiem". Plānots, ka hospisa aprūpes pakalpojumu saņems aptuveni 250 cilvēki Rīgā, Pierīgā un Latgalē, nodrošinot integrētu sociālo aprūpi mājās, psihosociālo rehabilitāciju, un aprūpes plānā noteikto veselības aprūpes speciālistu (fizioterapeits, ergoterapeits, pēdu aprūpes speciālists, uztura speciālists u.c.) vizītes, savukārt cilvēkam nepieciešamā veselības aprūpe tiks nodrošināta valsts finansētās veselības aprūpes ietvaros.

Hospisa aprūpes pakalpojuma ietvaros LSA paredz arī atbalstīt piederīgos sērās. Tas tiks realizēts individuāli un respektējot klienta reliģisko pārliecību un sadarbībā ar reģionā pieejamo atbalsta personālu – kapelāniem, mācītājiem, psihologiem.