Rīgas cirkā atklāj nupat izremontēto arēnu

Rīgas cirkā šodien notika rekonstruētās cirka arēnas atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja piedalīties ekskursijā pa atdzimstošo leģendārā cirka ēku.

gallery icon
Sabiedrība
2022. gada 30. novembris, 14:26

FOTO: nu tāds cirks! Rīgas cirkā atklāj nupat izremontēto arēnu

Jauns.lv

Rīgas cirkā šodien, 30. novembrī, notika rekonstruētās cirka arēnas atklāšana. Klātesošajiem bija iespēja piedalīties ekskursijā pa atdzimstošo leģendārā cirka ēku.

Šādi Rīgas cirka arēnā izskatījās vēl 2012. gadā:

foto: Evija Trifanova/LETA
Mākslinieks Antonio Simeks ar bizoniem Rīgas cirka manēžā, 2012. gads. Kā zināms, dzīvniekus Rīgas cirkā vairs neizmantos.

Rīgas cirka rekonstruētās arēnas atklāšanā piedalījās gan Kultūras ministrijas, gan arhitektu biroja “No Rules Just Architecture” jeb “NRJA” pārstāvji Uldis Lukševics un Zigmārs Jauja, kā arī būvuzņēmēja PS “Aidaco Group” pārstāvis Valdis Koks.

Savukārt ar nākamās sezonas plāniem iepazīstināja Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Ekspluatācijā Rīgas cirka vēsturiskā ēka Merķeļa ielā 4, Rīgā tika nodota novembra sākumā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas cirka pārstāve Zane Volkinšteine, no arhitektu biroja "NRJA" izstrādātā cirka pārbūves projekta ir veikta būvdarbu pirmā kārta, kuras galvenais uzdevums bija ēkas energoefektivitātes celšana. Pārbūves laikā arī uzlabota ēkas integrācija pilsētvidē.

Laikā no 2021. gada maija līdz 2022. gadam būvuzņēmējs "Aidaco Group" veica energoefektivitātes uzlabošanas darbus.

Virs vēsturiskās kupola metāla konstrukcijas ārtelpas virzienā izbūvēta jauna kupola konstrukcija no pašnesošiem, vairāku slāņu masīvkoka paneļiem, nesošo balstu un pamatu sistēma, ieklāts jauns jumta segums un atjaunota nokrišņu ūdens ārējās sistēma, izbūvētas jaunas inženierkomunikācijas, veikta fasādes siltināšana un pagalma pārbūve.

No degošā Rīgas Cirka glābj dzīvniekus

gallery icon

Arhitektu biroja "NRJA" izstrādātais cirka ēkas rekonstrukcijas projekts nākotnē paredz vēl arī citus darbus, kas ietver teritorijas labiekārtošanu un cirka skolas ēkas izbūvi.

Fasādes atjaunošanas darbus, tostarp vēsturisko kāpņu atjaunošanas darbus, plānots veikt nākamajās kārtās.

Ziloņu gājiens apkārt Rīgas cirkam

gallery icon

Skatītājus varēs uzņemt jau decembrī

Ēkas nodošana pasūtītājam paredzēta tuvākā mēneša laikā.

Jau no decembra vidus arēna būs gatava uzņemt skatītājus, taču arēnas labiekārtošana, kas ietver tribīņu, gaismas un skaņas sistēmu ierīkošanu, paredzēts pabeigt līdz 2023. gada nogalei.

Projektu īstenoja būvuzņēmējs "Aidaco Group", būvuzraugs SIA "CMB", projektēšanu un autoruzraudzību veica arhitektu birojs "NRJA".

Kopējās projekta pirmās kārtas investīcijas sasniedz aptuveni 5,5 miljoni eiro, Eiropas Savienības fondu līdzfinansētā projekta attiecināmās izmaksas noteiktas 2,9 miljonu eiro apmērā, no tām plānotais Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsta apmērs ir 2,5 miljoni eiro jeb 85% no projekta attiecināmajām izmaksām, savukārt valsts budžeta līdzfinansējums – 447 132 eiro apmērā jeb 15% no projekta attiecināmajām izmaksām.