foto: Edija Pālens/LETA
Pēc divu gadu pārtraukuma šodien atkal atvērts Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš
Sabiedrība
2022. gada 27. novembris, 09:31

Pēc divu gadu pārtraukuma šodien atkal atvērts Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš

Jauns.lv / LETA

Pēc divu gadu pārtraukuma šodien Doma laukumā oficiāli durvis vērs tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš, informē tirdziņa rīkotāji.

Doma laukumā sāk darboties Ziemassvētku tirdziņš

gallery icon
28

Vienlaikus šodien plkst.17 Doma laukumā tiks iedegta Rīgas galvenā Ziemassvētku egle.

Tirdziņš darbosies līdz 1.janvārim, un tajā varēs iegādāties dāvanas, sajust Ziemassvētku atmosfēru un baudīt kultūras programmu.

Doma laukuma tirdziņā darbosies vairāk nekā 80 tirgotāju, amatnieku, mājražotāju un rokdarbnieku, kas piedāvās iegādāties gan Ziemassvētku dāvanas, gan nobaudīt ēdienus un dzērienus.

Latvijas amatnieki piedāvās dažādus vietējos darinājumus - rotas, rotaļlietas, aitādas izstrādājumus, adījumus, stikla izstrādājumus, sveces, produkciju no bišu vaska, ēdamas un dzeramas dāvanas un suvenīrus.

Līdztekus tradicionālajiem svētku ēdieniem un dzērieniem - piparkūkām, grauzdētām mandelēm, pelēkajiem zirņiem, štovētiem kāpostiem un karstvīna - būs baudāmi arī tādi ēdieni un dzērieni kā plovs, borščs, beļģu vafeles, pildītas pankūkas, Latvijā ražoti vīni u.c.

Doma laukuma sarkanajā namiņā varēs atpūsties siltumā pie kamīna un baudīt karstos dzērienus.

Tirdziņā līdzīgi kā citus gadus īpaši gaidīs ģimenes ar bērniem. Šeit būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs izvizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, brīvdienās iemēģināt roku piparkūku cepšanā, kā arī klātienē apskatīt aitas.

Piektdienu vakaros uzstāsies Latvijā pazīstami dīdžeji, bet sestdienās un svētdienās uz skatuves kāps vokālie ansambļi, kori un grupas. 

Jautrās dejās aicinās Rīgas Danču klubs, savukārt "Lielkrūzes rūķi" parūpēsies par radošām un interesantām rūķu darbnīcām.

Pēc divām nedēļām, 11.decembrī plkst.10.30 interesenti aicināti piedalīties kopīgā Ziemassvētku vecīšu skrējienā un gājienā "Santa’s Fun Run and walk". Pasākuma sākums un noslēgums būs Doma laukumā, taču skrējiena maršruts vedīs pa vairākām lielākām un mazākām Vecrīgas ielām.

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 31.decembrī plkst.20 vakaru ieskandinās Ivo Grīsniņš-Grīslis ar grupu, pēc kuras plkst.22 vakaru ar kopīgām dejām līdz pat plkst.2 naktī aicinās pavadīt DJ Toms Grēviņš.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš darbadienās darbosies no plkst.11 līdz 21, piektdienās un sestdienās - no plkst.10 līdz 22, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 20.

Āgenskalna tirgū darbu sāk Ziemassvētku tirdziņi

gallery icon
44