"Rainis un Aspazija. Degsme" Rīgas mākslas telpā
Sabiedrība
2015. gada 1. maijs, 08:41

"Rainis un Aspazija. Degsme" Rīgas mākslas telpā

Jauns.lv

No 9. maija līdz 12. jūnijam Rīgas mākslas telpas Intro zālē būs atvērta interaktīva ekspozīcija „Rainis & Aspazija. Degsme”. Skatītāji aicināti iesaistīties jaunrades procesā, atrast savu skatpunktu un interpretēt lasīto, dzirdēto un redzēto.

Izstādes saturisko pamatu veido Raiņa un Aspazijas radītie jaunvārdi, dzejas rindas, domu graudi un dzīves fakti. Raiņa un Aspazijas literārais devums un dzīves notikumu summa ir apjomīgs mantojums, no kura sadarbībā ar literatūras zinātnieci Gundegu Grīnumu tika atlasīti dizaina biroja „H2E” radošās grupas dalībnieku subjektīvie un personiski skatījumi – tā veidojās 2015. gada kalendāra „Rainis & Aspazija” 12 lapas.

Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas gadā dizaina biroja „H2E” radošā grupa vizuāli aktīvā veidā aicina pievērst uzmanību abu lielo literātu jaunradei – prasmei strādāt ar valodu, un rosina arī apmeklētājus uzdrīkstēties būt radošiem. Taktilā veidā – pieskaroties vārdiem, vārdu savienojumiem un atsevišķiem burtiem no Raiņa dzejoļa „Kalnā kāpējs” un Aspazijas dzejoļa „Zilā puķe” – veidot savu vēstījumu, iejūtoties dzejnieka lomā. Rainis teicis: „Katrs cilvēks ir „Kalnā kāpējs”, ja viņš attīstās, cīnās un meklē sevi. Cits to dara aktīvāk, cits ne!” Tas katra paša ziņā.

Ikviens apmeklētājs aicināts jaunradīto vēstījumu iemūžināt un publicēt savos sociālajos portālos, pievienojot tēmturi #degsme. Izstādes noslēgumā no tiem tiks izvēlēti 3 saistošākie. Balvā – dizaina biroja „H2E” izdotais kalendārs „Rainis & Aspazija”.

Izvēloties sev tuvākās rindas no Raiņa un Aspazijas, ekspozīciju veidojuši: Ingūna Elere, Holgers Elers, Laura Lorenca, Anete Liepa, Ģirts Arājs, Madara Jansone, sadarbībā ar Barbaru Ābeli, piedaloties literatūras zinātniecei Gundegai Grīnumai un literārajai redaktorei Gunai Kalniņai.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīa Zommere / Publicitātes foto