Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: situācija pie Rīgas domes, kur bija ieplānota akcija okupantu pieminekļa aizstāvībai 5

Sabiedrība
13. maijā 14:58 2022. gada 13. maijā 14:58 | Papildināts, 13. maijā 16:09
  Jauns.lv
Rātslaukumā šodien, pulksten 15.00 bija ieplānots “Latvijas Krievu Savienības” (LKS) protests pret ieceri nojaukt pieminekli Uzvaras parkā. Nesaņemot Rīgas domes (RD) atļauju pulcēties, LKS paguva akciju atsaukt, taču Rātslaukumā tik un tā novērota cilvēku pulcēšanās.

Rātslaukumā izvietots liels daudzums policistu, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona. Likumsargi izklīdināja cilvēkus, Rātslaukums tika ierobežots.

Pēc 9. un 10. maija notikumiem, kad, atbildot RD lēmumam ar traktoru savākt “uzvaras dienā” noliktos ziedus pieminekļa pakājē, pie tā tika uzrīkota neatļauta svinēšana, LKS vadības pārstāvis, RD deputāts Miroslavs Mitrofanovs, kā arī citi partijas biedri, aicināja cilvēkus pulcēties 13. maijā, lai kritizētu RD rīcību.

Sekojot Valsts drošības dienesta (VDD) rekomendācijai neatļaut šādu pulcēšanos, RD to arī nesaskaņoja, pēc kā LKS pārstāvji publiski atkārtoti vērsās pie sekotājiem – šoreiz gan ar aicinājumu nepulcēties, līdz konkrētais mītiņš netiks saskaņots.

Jāpiebilst, ka līdz tam informācija par gaidāmo pasākumu jau bija paguvusi izplatīties sociālajos tīklos. Rakstiski aicinājumi nākt izlikti arī dažādos Rīgas rajonos.

Līdz plkst. 15.55. Rātslaukumā aizturētas septiņas personas, no kurām viena par Georga lentes nēsāšanu, bet trīs - par nesankcionētu piketēšanu.

Starp aizturētajiem ir arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka.

Saistītās ziņas

Krievijas karoga vicinātājs no Uzvaras parka ielikts aiz restēm – lietu pārņem Valsts drošības dienests 17
Kas ir nīderlandiešu ziedu firma, kam nepaveicās nonākt "uzvaras dienas" svinībās? 6
Golubevai nekavējoties jāinformē Kariņš par rīcības plānu, kā nodrošināt sabiedrisko kārtību saistībā ar lēmumiem par Uzvaras pieminekļa demontāžu 1

Jau ziņots, ka Valsts policijai, tai skaitā Speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm, un pirmais tests būs jau piektdien, kad jātiek galā ar aicinājumiem uz nesankcionētu pulcēšanos Rīgā.

Tā savā sociālajā tīklā "Twitter" norādīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP), kura pēdējo dienu notikumu rezultātā izpelnījusies lielu kritiku par ministrijas pakļautībā esošās policijas darbu.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievi okupētajā Mariupolē mēģināšot sarīkot Ukrainu diskreditējošu preses tūri 25
Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
Skatīt visus komentārus