Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijai piederošajā Jūrmalas sanatorijā “Belorusija” iespējams rezervēt numuriņus, bet tikai elektroniski, nevis telefoniski. (Foto: visitjurmala.lv)

VDD: nav pieļaujama nekādu resursu nodošana Lukašenko kontrolētajai sanatorijai Jūrmalā 2

Sabiedrība
15. aprīlī 11:23 2022. gada 15. aprīlī 11:23
  Jauns.lv / LETA
Jūrmalā esošā sanatorijas "Belorusija" īpašnieku struktūrā ir konstatējama sankcijām pakļautā, Baltkrievijas neleģitīmā līdera Aleksandra Lukašenko kontrole, tādēļ nav pieļaujama nekādu finanšu vai saimniecisko resursu nodošana šīs sanatorijas rīcībā, pavēstīja Valsts drošības dienestā (VDD).

Uz sanatoriju attiecas Eiropas Savienības sankcijas, lai gan pati sanatorija nav tieši iekļauta ES sankciju sarakstā, skaidroja dienestā.

VDD skaidroja, ka ES noteiktās sankcijas ir jāievēro ikvienam ES pilsonim, un par to pārkāpšanu ir paredzēta kriminālatbildība.

Tāpat VDD atgādināja, ka sankcijām pakļautiem uzņēmējiem ir aizliegts nodot gan finanšu, gan saimnieciskos resursus, piemēram, apmaksāt pakalpojumus. VDD vērsa uzmanību, ka par sankciju pārkāpšanu tiks uzskatīti arī gadījumi, kad maksājumi veikti, izmantojot starpniekus vai citu valstu maksājumu pakalpojumus.

Starptautiskās sankcijas neparedz slēgt uzņēmumu vai aizliegt tam darboties. Sankcijas nozīmē aizliegumu sadarboties ar uzņēmumu, slēgt ar to darījumus un nodot tam līdzekļus, skaidroja dienestā.

VDD aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem situācijās, ja uzņēmējs lūdz naudu pārskaitīt uz kādu citu kontu, nevis savējo. Piesardzība arī ievērojama gadījumos, ja tiek lūgts maksājuma uzdevumā norādīt citu mērķi, nevis to, par ko patiesībā maksājat. Tās ir pirmās pazīmes, ka uzņēmējs vēlas slēpt saņemto maksājumu. Par šādiem gadījumiem, kas varētu būt saistīti ar starptautisko sankciju apiešanas mēģinājumiem, iedzīvotāji var ziņot VDD, zvanot uz diennakts tālruni 67208964 vai rakstot uz e-pastu "info@vdd.gov.lv".

Baltkrievijas valsts struktūrai piederošā sanatorija "Belorusija" Jūrmalā turpina pieņemt rezervācijas, apejot sankcijas, šonedēļ vēstīja "ReTV".

Sankcijām pakļauta arī Krievijas valsts struktūrai piederošā sanatorija "Jantarnij Bereg" jeb "Dzintarkrasts", kura patlaban slēgta rekonstrukcijai.

Saistītās ziņas

Sankcijām pakļauta sanatorija Jūrmalā turpina pieņemt rezervācijas
Latvija vēlas iesaldēt sanatoriju "Belorusija" un "Jantarnij bereg" finanšu aktīvus 3
Kā pašreiz klājas Putina un Lukašenko sanatorijām Jūrmalā – "Jantarnij bereg" un "Belorusija" 3

Kā vēstīja "ReTV", sankcijas sanatorijām liedz apkalpot klientus, tomēr tām ir atļauts uzņēmuma iesaldētos līdzekļus izmantot ēkas komunālo pakalpojumu segšanai un algu izmaksāšanai darbiniekiem.

Sanatorija "Belorusija" pieder Baltkrievijai Prezidenta lietu pārvaldes personā un līdz ar to faktiskais kontrolētājs ir sankcionētais prezidents Aleksandrs Lukašenko. Savukārt sanatorija "Jantarnij bereg" ir Krievijas Prezidenta lietu pārvaldes "Atveseļošanas kompleksa "BOR"" filiāle, tātad kontrolētājs ir prezidents Vladimirs Putins. Abas sanatorijas iekļautas arī Uzņēmumu reģistra ar sankcijām saistīto juridisko personu sarakstā.

6.aprīlī tiesām nosūtīta informācija par Baltkrievijas un Krievijas valsts struktūrām piederošām sanatorijām "Belorusija" un "Jantarnij bereg" Jūrmalā, lai iesaldētu to finanšu aktīvus.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 10
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 5
Skatīt visus komentārus