Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ģirģens par telefona piesavināšanās sižetu "Nekā personīga" iesniedzis pirmstiesas pretenziju par goda aizskaršanu un sabiedrības maldināšanu 12

Politika
24. janvārī 18:30 2022. gada 24. janvārī 18:30
  Jauns.lv
Bijušais iekšlietu ministrs (IeM) Sandis Ģirģens TV3 raidījumam "Nekā personīga" iesniedzis pirmstiesas pretenziju par goda un cieņas aizskaršanu, nepatiesu ziņu atsaukšanu, kā arī sabiedrības maldināšanu.

"Oficiāli iesniedzu SIA "All Media Latvia" TV3 raidījumam "Nekā personīga" pirmstiesas pretenziju par goda, cieņas aizskaršanu, nepatiesu ziņu atsaukšanu, sabiedrības maldināšanu. Pausts nepatiess apgalvojums par mantas - telefona - piesavināšanās faktu, vienošanos par darījumu," mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta Ģirģens.

Viņš ierakstam pievienojis pirmstiesas pretenzijas dokumentu.

"2022. gada 23. janvāra raidījumā "Nekā personīga" publiski tika paustas attiecībā pret IeM Informācijas centra (IC) vadītāju Līgu Lapiņu un mani, Sandi Ģirģenu, - godu, cieņu aizskarošas, sabiedrību maldinošas, nepatiesas ziņas: "Eksministrs Ģirģens no amata aizgājis, līdzi paņemot dienesta telefonu; padotajai par darījuma izkārtošanu - kriminālatbildība," radot nepārprotamu priekšstatu sabiedrībai par notikušu noziedzīgu nodarījumu. Manā gadījumā - acīmredzamu valsts mantas piesavināšanos, lai arī kriminālprocesā pret mani nav celta apsūdzība," teikts dokumenta ievadā.

Viņš turpina: "Raidījuma tiešraidē - vēl pirms kriminālprocesa iztiesāšanas, inkriminētās apsūdzības un pierādījumu novērtēšanas, tiesas sprieduma - žurnālisti veidoja raidījuma ziņu kā nepārprotami notikušu faktu kopumu, kas norāda uz noziedzīga nodarījuma veikšanu, kā arī nepamatoja paustās ziņas par prettiesiska darījuma esamību, detaļām starp mani un IeM IC vadītāju, kaut gan šādā veidā pēc raidījuma arī formulēta galvenā ziņa, kura no pirmavota - nepārprotami saistīta ar pretenzijas adresātu un raidījumu "Nekā personīga" - tālāk ar nepārprotamu ziņu virsrakstu tika tiražēta sabiedrībā populāros sociālajos medijos, graujot personas godu un reputāciju."

TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka no amata pienākumu pildīšanas atstādinātā Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošā Informācijas centra (IC) priekšniece Līga Lapiņa uz apsūdzēto sola nonākusi, jo uz viņu krīt aizdomas par dienesta telefona iespējamu izblēdīšanu eksministra Sanda Ģirģena privātai lietošanai.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsēta šonedēļ sāka iztiesāt Lapiņas krimināllietu par iespējamām nelikumībām ar sakaru ierīci.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei informēja, ka apsūdzība celta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, deva prettiesiskus rīkojumus sagatavot nepieciešamos dokumentus mantas norakstīšanai un utilizācijai. Pēc to sagatavošanas, apzinoties, ka konkrētā manta paliks citas personas lietošanā, amatpersona izmantojusi tai piešķirtās pilnvaras un apstiprinājusi attiecīgās mantas norakstīšanas aktu, informēja prokuratūra.

Lapiņa savu vainu neatzīst.

Kā vēstīja raidījums, Ģirģenam pēc ministra amata pamešanas 2021.gada jūnijā bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons - nepilnu 1000 eiro vērtais "Apple Iphone XR". Ministrs telefonu vēlējies paturēt sev. Iekšlietu ministrijas informācijas centrā, kas ir telefona īpašnieks, nav likumīga veida, kā darbinieki izsniegtās ierīces var paturēt privātai lietošanai. Centra priekšniece pēc ministra lūguma mēģinājusi jautājumu atrisināt, lai pēc papīriem telefons skaitītos iznīcināts.

Tiesā Informācijas centra darbinieki stāstījuši, ka Lapiņa likusi nokārtot, lai telefons paliktu ministra īpašumā. Viņi pakļāvušies, jo baidījušies iebilst. Informācijas centrs izlēmis Ģirģena "Iphone" norakstīt kā sabojātu. Lai to nokārtotu, savu roku pielikuši vismaz četri darbinieki, un firma, kas, neredzot aparātu, sagatavoja izziņu, ka tālrunis ir tiktāl bojāts, ka vairs nav remontējams.

Telefons lietiskajiem pierādījumiem neesot pievienots, jo esot pazudis. Kad izmeklētāju lūguši Ģirģenam atdot ierīci, viņš paziņojis, ka tā, braucot ar motociklu, izkritusi no kabatas.

Ģirģens kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju Informācijas centrā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti runā par referendumu Hersonā 35
FOTO: Politiķi, uzņēmēji un pat Igaunijas eksprezidents: sabiedrības krējums ierodas uz Dailes teātra pirmizrādi "Kokvlinas lauku vientulībā"
FOTO: Dzintaru koncertzālē vasaras sezonu atklāj ar Maestro uz skatuves un elitāru publiku
Skatīt visus komentārus