Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pasažieri ielidošanas terminālī starptautiskajā lidostā "Rīga". (Foto: Zane Bitere/LETA)

Ceļotājgribētājus mudina saņemt balstvakcīnu līdz februāra sākumam

Sabiedrība
7. janvārī 13:41 2022. gada 7. janvārī 13:41
  Jauns.lv / LETA
Ceļotājgribētājiem, kuri Covid-19 vakcīnu saņēmuši pirms ilgāka laika, būtu svarīgi revakcināciju veikt līdz 1. februārim, kad visā Eiropas Savienībā ceļošanai būs derīgi sertifikāti, ka nav senāki par deviņiem mēnešiem, piektdien žurnālistiem uzsvēra veselības ministra padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka Latvija ar vakcinācijas sertifikātu termiņa noteikšanu sekojusi daudzu citu Eiropas valstu piemēriem, kur tas jau izdarīts. "Turklāt Eiropas Savienība jau visi kopā vienojās noteikt sertifikātu derīguma termiņu ne ilgāku par deviņiem mēnešiem. Šī prasība pret ceļošanu stāsies spēkā visā Eiropas Savienībā jau 1. februārī, no kura būs nepieciešams vakcinācijas sertifikāts, kas nav vecāks par deviņiem mēnešiem," stāstīja Bērziņš.

Vienlaikus Latvijā pakalpojumu saņemšanai vakcīnu derīgumam noteikti divi termiņi, nosakot, ka "Johnson & Johnson" vakcīnu saņēmušajiem tie būs pieci mēneši, bet visām pārējām vakcīnām - deviņi mēneši.

Bērziņš norādīja, ka tas attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu, bet darba turpināšanai darba vietās balstvakcīnas saņemšana nav nepieciešama. "Tas tiek darīts, lai vienlaicīgi uzlabotu epidemioloģisko drošību, bet tai pat laikā nebūtu pārāk liels slogs uz darba attiecībām," viņš sacīja.

Savukārt par balstsvakcīnas termiņa noteikšanu Latvijā pašreiz netiek domāts.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 6. janvārī, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, nosakot Covid-19 sertifikātu derīguma termiņu pieaugušajiem iedzīvotājiem. Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš Latvijā stāsies spēkā 15. februārī un attieksies tikai uz pakalpojumu saņemšanu un pasākumu apmeklēšanu epidemioloģiski drošā vidē, kur nepieciešams uzrādīt vakcinācijas sertifikātu.

Vakcinācijas derīguma termiņš netiek attiecināts uz personām līdz 18 gadiem, jo šai iedzīvotāju grupai balstvakcinācija pašlaik nav nepieciešama. Darba pienākumu veikšanai joprojām saglabājas prasība, pēc pabeigtas primārās vakcinācijas un balstvakcinācija tiek stingri rekomendēta.

Vakcinētajiem cilvēkiem sertifikāts būs spēkā deviņus mēnešus pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas ar "Pfizer", "Moderna" un "AstraZeneca" vakcīnām un piecus mēnešus pēc "Johnson&Johnson" vakcīnas saņemšanas.

Saskaņā ar zinātniskajiem pētījumiem, lai saglabātu organisma aizsardzību pret vīrusu un novērstu riskus smagas slimības gaitai, vajadzīga balstvakcinācija. Covid-19 vakcinācijas sertifikāts ir derīgs uzreiz pēc balstvakcinācijas veikšanas.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Krievija joprojām apjukusi par sprādzieniem Krimas kara lidlaukā 9
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
Rendas pagastā beidzot pārdēvēs komunistiskās partijas vārdā nosaukto ceļu 1
Pievienot komentāru