Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: zināms, kas noticis ar Alda Gobzema “Rododendrā” izmantotajām klavierēm 11

Sabiedrība
2021. gada 21. decembrī 18:57 2021. gada 21. decembrī 18:57
  Jauns.lv
Tie, kuri piedalījās vai ekrānos sekoja līdzi Saeimas deputāta Alda Gobzema (“Likums un kārtība”) politiskās aģitācijas pasākuma “Rododendrs” norisei, zinās, ka viskarstāk gāja tieši pie divām klavierēm, kuras aktīvisti mēģina aiznest līdz Rīgas pilij.

Vēl kādu laiku pirms akcijas “Rododendrs” sākuma izskanēja aicinājumi uz Rīgu, pie pils attransportēt klavieres, tādējādi pasmejoties par iepriekšējo mēnešu drāmu ap Valsts prezidenta kancelejas plāniem iegādāties jaunu, 184 000 eiro vērtu flīģeli.

Valsts policija (VP) 13. decembra vakarā novērsa divus nopietnus mēģinājumus līdz Rīgas pilij aiznest klavieres.

Viens mēģinājums paredzēja klavieres ienest pa Pils laukumu, gar perpendikulāri Kr. Valdemāra ielai (pie Vanšu tilta sākuma, centra pusē), bet otrs – jau tuvāk pilij, no netālu esošās degvielas uzpildes stacijas, caur Vanšu tilta apakšu.

Pirmajā nešanas reizē bija vērojama grūstīšanās un fizisks kontakts starp policistiem un aktīvistiem, bet otrā mēģinājuma laikā cieta arī kāds VP darbinieks, kuru pēcāk aizveda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Pēcāk abas klavieres ar VP palīdzību tika aiztransportētas no politiskā pasākuma norises vietas.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā Jauns.lv informēja, ka šobrīd visi šie mūzikas instrumenti atrodas policijā, kā atrastās/atstātās mantas, sīkāk gan par to likteni pagaidām neinformējot.

Iepriekš jau ziņots, ka deputāts Aldis Gobzems no 6. līdz 13. decembrim bija izziņojis akciju ar nosaukumu “Rododendrs”.

Tajā politiķis apceļoja vairākas Latvijas pilsētas, tiekoties ar vēlētājiem un konfliktējot ar vietējiem likumsargiem.

Politiskā pasākuma kulminācija bija 13. decembra vakarā, Rīgā, kur, vadoties pēc VP aplēsēm, vienlaikus pulcējās ap 800 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievu spēki cenšas pārraut ukraiņu aizsardzību un ieiet Luhanskas apgabalā 35
Ar etiķi var tīrīt teju visu, izņemot šīs sešas lietas
Latvijas Krievu savienība rīkos gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim 27
Skatīt visus komentārus