No atkritumiem izveidotā Ziemassvētku egle Līvu laukumā

gallery icon
9
Sabiedrība
2021. gada 9. decembris, 10:58

No atkritumiem izveidotā egle, kas uzstādīta Līvu laukumā, nonāk ārvalstu medijos

Jauns.lv

No pārstrādājamiem atkritumiem izveidotā Ziemassvētku egle, kas uzstādīta Rīgā, Līvu laukumā, ir iekļauta “Forbes” pasaules interesantāko egļu sarakstā. Turklāt tā ierindota godpilnajā trešajā vietā uzreiz aiz Ņujorkas un Vašingtonas galvenajām Ziemassvētku rotām.

Iespaidīgā egle Līvu laukumā tika uzstādīta vides pakalpojumu uzņēmuma " "Clean R" sociālās kampaņas "Nenoroc nākotni mēslos!" laikā. Ar kampaņu un iespaidīgo egli uzņēmums vēlējās pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību apdomībai pirkumos, tostarp aicina uz racionālāku dāvanu izvēli svētku laikā, kā arī rosina iedzīvotājus aktīvāk šķirot atkritumus, kas ir pārstrādājami jaunās lietās. Taču ziņa ir aizceļojusi līdz pat ārvalstu medijiem Apvienotajā Karalistē, ASV un pat Ķīnā.

Prestižais ASV biznesa žurnāls "Forbes" ierindojis "Clean R" egli starp 22 pasaules iespaidīgākajām eglēm, kur tā ierindota līdzās tik slavenām eglēm kā ASV Nacionālā Ziemassvētku egle Vašingtonā, Anglijas karaliskās ģimenes egle Vindzorā un vēl daudzām citām centrālajām eglēm Portugālē, Hongkongā un citur. Sociālās kampaņas "Nenoroc nākotni!" ietvaros pēc vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" pasūtījuma mākslas instalāciju radīja tēlnieks Haralds Gerts ar savu komandu.

Skaistākās Ziemassvētku egles pasaulē

gallery icon
15

Izmēros iespaidīgā - 9 metrus augstā egle rosina ikvienu aizdomāties par savu atbildību un rīcību, lai samazinātu atkritumu daudzumu un sekmētu to otrreizējo pārstrādi. Svētku egle veidota no tādiem pārstrādājamiem atkritumu veidiem kā plastmasas, metāla un papīra iepakojumiem, riepām, bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem un elektroprecēm.

Ar tālruni nolasot QR kodu pie instalācijas, apmeklētājs tiek aizvadīts uz sociālās kampaņas interneta platformu www.nenoroc.lv. Tajā iespējams gan noskatīties īsus video par to, kā atkritumi pārvēršas materiālos un nonāk līdz pārstrādei jaunās precēs, gan arī iepazīties ar viegliem, bet efektīviem padomiem, kā ikviens, tikai nedaudz pamainot savus ikdienas paradumus, var būtiski samazināt radīto atkritumu apjomu. Latvijā, kur 30 neatkarības gados viena iedzīvotāja radītais atkritumu apjoms palielinājies vairāk nekā 2 reizes un esošo atkritumu apglabāšanas poligonu kapacitāte strauji tuvojas maksimumam, apdomīgums pirkumos un atkritumu šķirošana kļuvusi par vitāli nozīmīgu tēmu visas Latvijas ilgtspējai un ekoloģijai.

Kampaņas "Nenoroc nākotni mēslos!" vietnē (www.nenoroc.lv) ir iespējams gūt iedvesmu ikdienas rīcībām, kā izmest mazāk pārtikas, apģērba un sadzīves preču. Sadaļā "Kāpēc šķirot?" parādītas dažādas šķiroto atkritumu otrreizējās izmantošanas iespējas. Kampaņā ar savu pieredzi iesaistījušies arī tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā mākslinieces Helēna Heinrihsone un Elita Patmalniece, žurnālists un rakstnieks Osvalds Zebris, Latvijas pludmales volejbola čempioni Artūrs Rinkēvičs un Ardis Daniels Bedrītis, recepšu autore un ēdiena blogere Zane Grēviņa, kārtošanas eksperte Dana Gulbe, raidieraksta "Pa kluso" veidotāja Laura Grēviņa un citi.

Šogad oktobrī ar reklāmas plakātiem tiešsaistē un Rīgas vidē sāktā sociālā kampaņa turpināsies arī nākamajā gadā, ikvienam atgādinot vienkāršo patiesību - atkritumi sākas brīdī, kad pazaudējam apdomīgumu veikalā. Nepērc to, kas nav vajadzīgs.

Rīgā iededz Rātslaukuma egli

Pirmajā adventē, 28. novembrī, Rīgā iedegtas galvenās Ziemassvētku egles Doma laukumā un Rātslaukumā, savukārt kultūras centros un dievnamos skanēs svētku ...

gallery icon
63

Rīgā iededzina Doma laukuma egli

Pirmajā adventē, 28. novembrī, Rīgā iedegtas galvenās Ziemassvētku egles Doma laukumā un Rātslaukumā, savukārt kultūras centros un dievnamos skanēs svētku ...

gallery icon
91

Latvijas pilsētu centrālajos laukumos uzstādītas Ziemassvētku eglītes

28. novembrī ir pirmā Advente. Tas nozīmē, ka sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks un Adventes vainagā jāiededz pirmā svecīte. Svētku sajūta ...

gallery icon
26