Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā.

Fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā atklās Indriķa Ģelža izstādi

Kultūra
2015. gada 1. jūlijā 14:34 2015. gada 1. jūlijā 14:34
 
Ceturtdien, 9. jūlijā 18.00, fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās Indriķa Ģelža izstādi. Vasaras mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju. No konteineriem veidotā mākslas platforma veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1.

Izstāžu cikla “Džemma Skulme” trešo izstādi MVT Vasaras mājā veidos mākslinieks Indriķis Ģelzis. Tās ietvaros būs skatāmi objekti, kuri aplūkos mākslinieka spēju parastu un šķietami nenozīmīgu materiālu pārvērst ievērojamā kultūrvērtībā un laikmeta nospiedumā. Tādā veidā autors centīsies atklāt veidus kā lūkoties uz vispārējo mākslinieka būtību un tā lomas nozīmi.


Izstāde norisināsies no 9. jūlija līdz 19. jūlijam.

Indriķis Ģelzis (1988) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozari, pēcāk papildinājies ArtEZ mākslas institūtā Enšedē, Holandē un šobrīd turpina studijas HISK Ģentē, Beļģijā. Indriķis Ģelzis strādā video un fotogrāfijas medijos, kā arī veido audiovizuālus objektus un instalācijas. Izstādēs piedalās kopš 2010. gada. Viņa darbi iekļauti tādos projektos kā Influx mākslas telpā Era VI VII VI Ņujorkā, Video art of Latvia. Performance & movement L'Arcade centrā Provansā, Francijā, Beeldbuis filmu festivālā Zvollē, Nīderlandē un citur.

Ģelža jaunākā personālizstāde bija skatāma galerijā Vartai Viļņā, Lietuvā.

Atgādinām, ka šo ceturtdien, 2. jūlijā 18.00 notiks Kristiana Brektes autorvakars, kura viesi tiks iepazīstināti ar mākslas darba koncepciju un tapšanas gaitu, kā arī varēs uzdot savus jautājumus. Savukārt, sestdienās laikā no 12.00 līdz 15.00 notiek radošās darbnīcas bērniem, kurās kopā ar “Liels un mazs” un “Bikibukiem” bērni varēs veidot savu īpašo grāmatiņu un gatavot ilustrācijas.

Visu pasākumu apmeklēšana ir bez maksas.

Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Visas vasaras garumā notiks septiņu latviešu mākslinieku - Arņa Balčus, Kristiana Brektes, Kristas Dzudzilo, Indriķa Ģelža, Raita Hroloviča, Darjas Meļņikovas, Paulas Zariņas - izstāžu sērija “Džemma Skulme”. Katrs autors būvēs savu personisko dialogu ar Džemmas darbiem un meklēs veidus, kādos interpretēt Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā. Izstāžu kuratore Elīna Sproģe. Vasaras mājas grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka laikmetīgās mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.

Fonds Mākslai vajag telpu izsaka pateicību visiem atbalstītājiem Vasaras mājas izveidē: arhitektu birojam 2727, PATA AB,  interneta žurnālam Satori.lv, Daugavpils Marka Rotko centram, basketbola klubam VEF Rīga, žurnālam Artterritory, biedrībai Ascendum, Rīga TV24, Skonto Būve, izdevniecībai Rīgas Viļņi, Didzim Putniņam, Aināram Pauniņam, Igoram Skokam, Olafam Berķim, Jeļenai Pankevičai, Aigaram Kesenfeldam, kā arī Dinai un Jānim Zuzāniem.

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Pārbiedēti "Ryanair" pasažieri nofilmē baisu ainu 3
Partizāni fiksē Krievijas militārās tehnikas ierašanos Baltkrievijā
Pievienot komentāru