Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Arņa Cimdara ģimene saistībā ar TV3 ziņās izskanējušo informāciju gatava vērsties tiesā

Sabiedrība
23. oktobrī 08:19 2021. gada 23. oktobrī 08:19
  Jauns.lv
Arņa Cimdara ģimene nākusi klajā ar paziņojumu par TV3 ziņās izskanējušo informāciju saistībā ar to, ka viņš, iespējams, mediķiem varētu būt uzrādījis viltotu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu, portālu Jauns.lv informēja bijušā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja meita Daira Januša.

Portāls Jauns.lv publicē Arņa Cimdara ģimenes paziņojumu.

Reaģējot uz neprofesionālas, galēji neētiskas un nolaidīgas žurnālistikas piemēru 2021. gada 22. oktobra TV3 kanāla ziņās, kurās tika izplatīta nepatiesa, personas cieņas un godu aizskaroša informācija par Arni Cimdaru, vēršamies pie plašsaziņas līdzekļiem ar faktos balstītu un pārbaudāmi patiesu skaidrojumu.

Saskaņā ar TV3 ziņās pausto, tās rīcībā esot neoficiāla informācija, kas it kā liecina, ka:

  • Arnis Cimdars uzrādījis viltotu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu ārstējošiem mediķiem;
  • vēl kāds cits Arnim Cimdaram tuvs cilvēks slimnīcas reanimācijā cīnās par savu dzīvību.

Tādējādi TV3 ziņu redakcija ir rupji pārkāpusi Latvijas žurnālistu asociācijas ētikas kodeksu, kas skaidri nosaka, ka "Žurnālista galvenais uzdevums ir sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju".

Pirmkārt, ar šo informējam, ka Arņa Cimdara rīcībā nebija viltots Covid-19 vakcinācijas sertifikāts. Gan pirms saslimšanas ar Covid-19, gan slimības gaitā Arnis Cimdars skaidri un atkārtoti paziņoja saviem ģimenes locekļiem un ārstējošajam personālam, ka viņš nav potējies pret Covid-19. Pēc saslimšanas ar Covid-19 un nonākšanas slimnīcā, Arnis Cimdars atklāti dalījās ar pieņēmumu, ka veiksmīgi izslimos slimību un iegūs imunitāti dabīgā ceļā. Ņemot vērā, ka Arnim Cimdaram nebija nekāds loģisks iemesls vai ieguvums, lai iegūtu viltotu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, maldinot ģimenes locekļus un medicīnas darbiniekus, kā arī kopējais konteksts liecina par viņa stingru turēšanos pie iepriekš pieņemtā iegūt imunitāti dabīgā ceļā, mēs stingri iestājamies par faktu, ka Arņa Cimdara rīcībā nebija viltots Covid-19 vakcinācijas sertifikāts un viņš nebija tā uzrādītājs. Papildus tam, e-veselības sistēmā nepastāv ieraksts par Arņa Cimdara vakcināciju pret Covid-19.

Otrkārt, pašreiz slimnīcā nav neviens Arnim Cimdaram tuvs cilvēks, kas cīnītos par savu dzīvību – ne saistībā ar Covid-19, ne jebkādas citas saslimšanas dēļ. Šī ir absolūti safabricēta un klaji nepatiesa informācija.

Tā kā mirušais nevar aizstāvēt savas tiesības pret goda aizskaršanu un neslavas celšanu, Arņa Cimdara ģimene pieprasa plašu publisku atvainošanos no TV3 un ziņas atsaukšanu līdz 2021. gada 23. oktobrim (ieskaitot) par:

  • sabiedrības maldināšanu, sniedzot nepatiesu un nepārbaudītu informāciju;
  • Neslavas celšanu pret Arni Cimdaru un viņa goda un cieņas aizskārumu;
  • Emocionālo aizskārumu un necieņas izrādīšanu pret Arņa Cimdara ģimeni, tuviniekiem, kolēģiem, kas Arni pazina kā principos balstītu godīgu cilvēku ar nesatricināmu reputāciju.

Ja no TV3 nesekos ziņas atsaukšana un atvainošanās līdz norādītajam termiņam, Arņa Cimdara ģimene vērsīsies policijā un tiesā, lai panāktu šīs ziņas atspoguļošanu atbilstoši sabiedrības interesēm par patiesu un pārbaudītu informācijas saņemšanu. Paralēli tam, Arņa Cimdara ģimene, kuras pienākums ir aizstāvēt mirušā radinieka godu un cieņu un kuras interesēs ir tiesības uz tiesisku aizsardzību, vērsīsies policijā un tiesā pret TV3 ar mērķi nepieļaut galēji neprofesionālas, neētiskas un plaši spekulatīvas informācijas publicēšanu un sabiedrības maldināšanu.

Partijas "Latvija pirmajā vietā" paziņojums

Uz TV3 ziņās pausto reaģēja arī politiskā partija "Latvija pirmajā vietā". Cimdars šovasar bija starp partijas dibinātājiem un ģenerālsekretārs. Viņa pārstāvētā partija iestājās pret obligāto vakcināciju.

Partijas valde un pārējie biedri izsaka visdziļāko sašutumu par TV3 ziņu raidījuma sižetā, uz baumām pausto apmelojošo ziņu par mūsu mirušo kolēģi Arni Cimdaru. Saskaņā ar Arņa Cimdara ģimenes pārstāvju sniegto informāciju, šī ziņa neatbilst patiesībai, kam ir sagatavoti attiecīgi pierādījumi. Lūdzam nekavējoties pārtraukt melīgas un neslavu ceļošās informācijas izplatīšanu par mirušu personu un viņa ģimeni. Prokuratūrai un policijai šobrīd lūdzam ierosināt kriminālprocesu par neslavas celšanu plašsaziņas līdzeklī.

Ko vēstīja TV3 ziņas

Informācija liecina, ka mediķi plāno vērsties pie likumsargiem par kāda pret Covid-19 it kā vakcinēta pacienta nāvi. Notikušā apstākļi liecina, ka mirušais patiesībā nebija vakcinēts.

TV3 rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka viltotā sertifikāta uzrādītājs bija 20.oktobrī no Covid-19 mirušais Arnis Cimdars.

Tāpat viltotu sertifikātu tajā pašā medicīnas iestādē esot uzrādījis vēl kāds Cimdara ģimenei tuvs cilvēks, kurš šobrīd reanimācijā cīnās par savu dzīvību.

Saistītās ziņas

Pēc saslimšanas ar Covid-19 miris bijušais CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars
TV3: no Covid-19 mirušais Cimdars, iespējams, uzrādījis viltotu vakcinēšanās sertifikātu
Cimdars: jāmainās vēlēšanu norisei, lai tās būtu realizējamas arī pandēmijas laikā

Jau ziņots, ka trešdien, 20. oktobrī, 59 gadu vecumā mira bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, viņš miris pēc inficēšanās ar Covid-19.

Citi šobrīd lasa

Visdīvainākā mūsdienās izdotā grāmata: noslēpumainā Ziemeļkorejas Bībele
Bērnu bariņš paslēpjas tualetes kabīnē un slepus veipo; iesaistās policija 2
Olga Kambala iepriecina fanus, parādot vēl vairāk kailfoto
Pievienot komentāru

Друг журналист о смерти Градского: "Это был один из самых страшных уходов на моих глазах" 1

Аль Бано и Ромина Пауэр: история любви и трагедия самого красивого дуэта