foto: Mareks Gaļinovskis/Siguldas novada pašvaldība
Svarīga informācija visiem, kuri dodas baudīt zelta rudeni Siguldā: sastrēgumi uz Gaujas tilta, labāk kājām
Dodoties baudīt zelta rudeni Siguldā, jāņem vērā, ka uz ceļa, kas savieno Siguldu ar Turaidu norit vērienīgi pārbūves darbi. Ja nevēlaties braukt ar auto, krāšņās rudens spēles Gaujas senlejā varat vērot interneta tiešraidē.
Novadu ziņas
2021. gada 19. septembris, 08:22

Svarīga informācija visiem, kuri dodas baudīt zelta rudeni Siguldā: sastrēgumi uz Gaujas tilta, labāk kājām

Elmārs Barkāns

Jauns.lv

Visiem, kuri dodas vērot zelta rudeni Siguldā, jāņem vērā, ka pašlaik uz autoceļa, kas savieno Siguldu ar Turaidu (tilts pār Gauju upes senlejā), pašlaik notiek vērienīgi remontdarbi un tādēļ labāk automašīnu atstāt pilsētā un uz senleju doties kājām. Savukārt, ja ceļš liekas par tālu un grūtu, zeltainā rudens noskaņas varam vērot tiešraides translācijā.

Siguldas novada novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Brikmane Jauns.lv pastāstīja, ka Tūrisma informācijas centrs uzstādījis tiešsaistes kameru virs Gaujas senielejas Siguldas Jaunās pils tornī, lai pilsētas viesi, kuri jau šobrīd nevar sagaidīt zelta lapu sezonas iestāšanos, nepalaistu garām gaidīto mirkli. 

Tagad krāšņo zelta rudeni Siguldā varam vērot arī fiziski nedodoties uz Latvijas zelta rudens “galvaspilsētu”. Kā Gaujas senleja krāsojas zeltainajās rudens noskaņās varam vērot interneta tiešraidē: https://camstream.alteco.lv/camera/40810e72cc43.

foto: Publicitātes foto
Zelta rudens pārvērtības nu var vērot arī internetā no tiešraides kameras, kas uzstādīta Siguldas Jaunās pils tornī.

“Lai izvēlētos fiziskai sagatavotībai atbilstošu pastaigu rudens krāsu baudīšanai, Siguldas Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 un Turaidas ielā pieejami vairāki pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas, Turaidas gravas un alas, kā arī Gaujas krastus no Siguldas līdz pat Rāmkalniem vai Krimuldai. Populārākos Siguldas tūrisma maršrutus iespējams atrast internetā: www.tourism.sigulda.lv.

Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka šoruden valsts autoceļš P8, kas savieno Siguldu un Turaidu, Krimuldu un Inciemu piedzīvo vērienīgus pārbūves darbus, tāpēc, izvēloties šo maršrutu, jārēķinās ar papildu ceļā pavadīto laiku vai ir iespēja Gaujas senieleju izstaigāt kājām, automašīnu atstājot Siguldas centrā.

Rudens zelta lapu sezonas atklāšana Siguldā norisināsies 25. septembri, kad būs iespēja apmeklēt dizaina tirgu, piedalīties dažādās spēlēs un aktivitātēs, nobaudīt “street food” ēdienu labāko restorānu izpildījumā, kā arī izdejoties kopā ar mūzikas grupām “Čipsis un Dullais” un “Labvēlīgais tips”.

Šoruden Sigulda papildus jau esošajām daudzveidīgajām aktīvās atpūtas un apskates objektu vietām kļuvusi par mājvietu dabas un piedzīvojumu terapijai. Līdz pat 15. oktobrim “Adventure Therapy” vērsīs īpašu uzmanību uz piedzīvojumu un dabas terapijas potenciālu risināt Covid-19 pandēmijas ietekmē samilzušās cilvēku mentālās veselības problēmas. Lai iepazītu šo terapijas veidu, Siguldā norisināsies meistarklases, pārgājieni un sarunas, kā arī starptautiska, multidisciplināra konference par piedzīvojumu un dabas terapiju,” stāsta Brikmene.

Jāpiebilst, ka Siguldas novads pēc novadu reformas nu ir kļuvis plašāks un rudens krāšņumu tas piedāvā baudīt arī Krimuldā, Raganā, Inciemā, Lēdurgā, Mālpilī un Inčukalnā, apmeklējot Turaidas muzejrezervātu, Kubeseles dabas taku, Lēdurgas dendroparku, Mālpils dabas taku un Inčukalna parkus, kas agrāk bija kaimiņnovados, lai sajustu un sasmaržotu rudens dvesmu ārpus pilsētas burzmas.

Atvērta restaurētā Siguldas Jaunā pils

Siguldas pils kvartālā pēc četru gadu ilgušas rekonstrukcijas durvis vērusi Siguldas Jaunā pils, kas turpmāk būs atvērta apmeklētājiem nacionālā romantisma ...

gallery icon
37

Zelta rudens Siguldā 2020. gada oktobrī

gallery icon
20