Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dodoties baudīt zelta rudeni Siguldā, jāņem vērā, ka uz ceļa, kas savieno Siguldu ar Turaidu norit vērienīgi pārbūves darbi. Ja nevēlaties braukt ar auto, krāšņās rudens spēles Gaujas senlejā varat vērot interneta tiešraidē. (Foto: Mareks Gaļinovskis/Siguldas novada pašvaldība)

Svarīga informācija visiem, kuri dodas baudīt zelta rudeni Siguldā: sastrēgumi uz Gaujas tilta, labāk kājām

Novadu ziņas
19. septembrī 08:22 2021. gada 19. septembrī 08:22
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Visiem, kuri dodas vērot zelta rudeni Siguldā, jāņem vērā, ka pašlaik uz autoceļa, kas savieno Siguldu ar Turaidu (tilts pār Gauju upes senlejā), pašlaik notiek vērienīgi remontdarbi un tādēļ labāk automašīnu atstāt pilsētā un uz senleju doties kājām. Savukārt, ja ceļš liekas par tālu un grūtu, zeltainā rudens noskaņas varam vērot tiešraides translācijā.

Siguldas novada novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sindija Brikmane Jauns.lv pastāstīja, ka Tūrisma informācijas centrs uzstādījis tiešsaistes kameru virs Gaujas senielejas Siguldas Jaunās pils tornī, lai pilsētas viesi, kuri jau šobrīd nevar sagaidīt zelta lapu sezonas iestāšanos, nepalaistu garām gaidīto mirkli. 

Tagad krāšņo zelta rudeni Siguldā varam vērot arī fiziski nedodoties uz Latvijas zelta rudens “galvaspilsētu”. Kā Gaujas senleja krāsojas zeltainajās rudens noskaņās varam vērot interneta tiešraidē: https://camstream.alteco.lv/camera/40810e72cc43.

Zelta rudens pārvērtības nu var vērot arī internetā no tiešraides kameras, kas uzstādīta Siguldas Jaunās pils tornī. (Foto: Publicitātes foto)

“Lai izvēlētos fiziskai sagatavotībai atbilstošu pastaigu rudens krāsu baudīšanai, Siguldas Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6 un Turaidas ielā pieejami vairāki pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas, Turaidas gravas un alas, kā arī Gaujas krastus no Siguldas līdz pat Rāmkalniem vai Krimuldai. Populārākos Siguldas tūrisma maršrutus iespējams atrast internetā: www.tourism.sigulda.lv.

Siguldas novada pašvaldība atgādina, ka šoruden valsts autoceļš P8, kas savieno Siguldu un Turaidu, Krimuldu un Inciemu piedzīvo vērienīgus pārbūves darbus, tāpēc, izvēloties šo maršrutu, jārēķinās ar papildu ceļā pavadīto laiku vai ir iespēja Gaujas senieleju izstaigāt kājām, automašīnu atstājot Siguldas centrā.

Rudens zelta lapu sezonas atklāšana Siguldā norisināsies 25. septembri, kad būs iespēja apmeklēt dizaina tirgu, piedalīties dažādās spēlēs un aktivitātēs, nobaudīt “street food” ēdienu labāko restorānu izpildījumā, kā arī izdejoties kopā ar mūzikas grupām “Čipsis un Dullais” un “Labvēlīgais tips”.

Šoruden Sigulda papildus jau esošajām daudzveidīgajām aktīvās atpūtas un apskates objektu vietām kļuvusi par mājvietu dabas un piedzīvojumu terapijai. Līdz pat 15. oktobrim “Adventure Therapy” vērsīs īpašu uzmanību uz piedzīvojumu un dabas terapijas potenciālu risināt Covid-19 pandēmijas ietekmē samilzušās cilvēku mentālās veselības problēmas. Lai iepazītu šo terapijas veidu, Siguldā norisināsies meistarklases, pārgājieni un sarunas, kā arī starptautiska, multidisciplināra konference par piedzīvojumu un dabas terapiju,” stāsta Brikmene.

Saistītās ziņas

Drāma Siguldas melno stārķu ligzdā: māte pamet savus bērnus un dodas uz Etiopijas pusi. VIDEO 
Ar jaunu ekspozīciju un mūsdienīgām izstādēm atvērta restaurētā Siguldas Jaunā pils
Siguldā veido autentisku Gaujas astes plostu

Jāpiebilst, ka Siguldas novads pēc novadu reformas nu ir kļuvis plašāks un rudens krāšņumu tas piedāvā baudīt arī Krimuldā, Raganā, Inciemā, Lēdurgā, Mālpilī un Inčukalnā, apmeklējot Turaidas muzejrezervātu, Kubeseles dabas taku, Lēdurgas dendroparku, Mālpils dabas taku un Inčukalna parkus, kas agrāk bija kaimiņnovados, lai sajustu un sasmaržotu rudens dvesmu ārpus pilsētas burzmas.

Citi šobrīd lasa

Emocionāli izdegušai mammai bērns nav prioritāte
Bērnu bariņš paslēpjas tualetes kabīnē un slepus veipo; iesaistās policija 2
Ventspilī ar svešu siekalu palīdzību dabūti pozitīvi Covid-19 testi un pārslimošanas sertifikāti 1
Pievienot komentāru

Друг журналист о смерти Градского: "Это был один из самых страшных уходов на моих глазах" 1

Состояние так и не улучшилось: Ольга Бузова вернулась в больницу