foto: unsplash.com
Baltic Pride notiks no 2. līdz 7. augustam
Sabiedrība
2021. gada 19. jūlijs, 16:30

Baltic Pride notiks no 2. līdz 7. augustam

Jauns.lv

Jau pēc divām nedēļām no 2. līdz 7. augustam Rīgā notiks lielākais cilvēktiesību notikums Baltijā – Baltic Pride 2021 – ar galveno vēstījumu “Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!”. Baltic Pride 2021 nedēļas ietvaros notiks aptuveni 40 pasākumi – dažādas diskusijas, darbnīcas, filmas un konferences. Savukārt Praida dienu, ievērojot Covid-19 noteiktos ierobežojumus, būs iespējams piedzīvot līdz šim nebijušā veidā. Tradicionāli Praida dienas centrālais pasākums – Praida gajiens – šogad norisināsies kā radošs multimediālais piedzīvojums “Tavs īpašais Baltic Pride”, kam 7. augustā ikviens varēs pieslēgties tiešraidē.

“Baltic Pride gājiens, kā jebkurš praida gājiens, simbolizē LGBT+ kopienas un tās atbalstītāju redzamību un tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību. Jau zināms, ka ieraistais Praida gājiens šogad nenotiks, bet tā vietā būs krāšņs tiešraides pasākums “Tavs īpašais Baltic Pride”, kas sastāvēs no “Praida brauciena” un koncerta “Svini ar lepnumu”. Lai nepazaudētu kopības sajūtu, ko rada grandiozais Praida gājiens, Baltic Pride organizatori ir parūpējušies, ka dažādos veidos svinībās varēs piedalīties ikviens. Šogad netrūks spilgtu notikumu, pozitīvu pārsteigumu, draudzīgu emociju un saturīgu sarunu,” skaidro Kaspars Zālītis, Baltic Pride līdzpriekšsēdētājs.

Pa īpaši izvēlētu maršrutu Rīgas ielās kursēs īpašs Baltic Pride autobuss. Tā kapteinis būs Magnuss Eriņš, kurš ieskandinās pilsētas ielas ar svētkiem atbilstošu muzikālo noformējumu, atskaņojot iemīļotākās un populārākās dziesmas. “Praida brauciena” pasākuma vadītājs būs Rojs Rodžers, kurš aprunāsies ar svētku dalībniekiem un LGBT+ kopienas draugiem – aktīvistiem, uzņēmumiem un organizācijām - īpaši izvēlētā maršruta ietvaros.

Tāpat Baltic Pride organizatori aicina ikvienu atbalstītāju un interesentu šī gada "gājienu" vērot tiešraidē, organizējot skatīšanās ballītes un radot svētku noskaņu savās mājās. Pie nejauši izvēlētām skatīšanās ballītēm organizatori sola pieslēgties tiešraidē.

Baltic Pride noslēgsies ar svētku koncertu “Svini ar lepnumu”. Noslēguma pasākumā varēs baudīt iemīļotāko latviešu mūziku un priekšnesumus, organizatoru un viesu uzrunas. Noslēguma koncertā uzstāsies tādi Latvijā zināmi un iemīļoti mākslinieki kā Ansis, “Bad Habits”, “Franco Franco”, Marta Grigale,  BDM u.c.

Apmeklētāju skaits būs ierobežots, tāpēc noslēguma koncertu “Svini ar lepnumu” un “Praida braucienu” ikviens aicināts vērot TVNET.LV tiešraidē. Vairākās Rīgas kafejnīcās, bāros un radošajos kvartālos tiks organizēti skatīšanās punkti, aicinot Praida dienas centrālos jeb “Tavs īpašais Baltic Pride” pasākumus skatīties kopīgi. Lai pieteiktu skatīšanās punktu, organizatori aicina aizpildīt pieteikumu https://balticpride.org/vietas/.

Baltic Pride visi pasākumi tiks organizēti, vadoties un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Pasākumu varēs apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai personas, kuras ir pārslimojušas Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kuru iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Baltic Pride ir lielākais cilvēktiesību notikums, kas apvieno trīs Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas organizācijas. Baltic Pride norisinās secīgi katrā no valstīm katru gadu, sākot ar 2009. gadu, kad pirmais pasākums notika Rīgā, Latvijā.

Baltic Pride 2021 notiek pateicoties Swedbank un TVNET GRUPA atbalstam kā galvenajiem partneriem, kā arī ar Printful, Twitter, Flandrijas reģiona, Nīderlandes valdības, Hanzas perona, ANO Bēgļu aģentūras, Skrivanek, Satori, Ben & Jerry’s saldējuma un daudzu citu atbalstu.

Baltic Pride 2021 organizē LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka sadarbībā ar Huligan, VUCA, Rozenbauma un māsas radošajām komandām, Kaņepes kultūras centru un Ascendum.