foto: Publicitātes
Augustā Dailes teātrī pirmizrādes Lielajā zālē piedzīvos trīs iestudējumi
12.augustā pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Piekrišana", kur gaidāma Maijas Doveikas atgriešanās Dailes teātrī.
Kultūra
2021. gada 9. jūnijs, 13:21

Augustā Dailes teātrī pirmizrādes Lielajā zālē piedzīvos trīs iestudējumi

Jauns.lv

Augustā Dailes teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi - Regīnas Ezeras romāna "Zemdegas" iestudējums Dmitrija Petrenko režijā, Nīnas Reinas traģikomēdija "Piekrišana" Lauras Grozas režijā un Māras Zālītes ideju drāmu "Smiļģis", kuru iestudējis režisors Viesturs Kairišs.

Teātra pārstāvis Marko Rass portālam Jauns.lv atklāja, ka augustā Dailes teātrī varēs redzēt arī skatītāju un teātra profesionāļu novērtēto izrādi "Ārsts" ar godalgoto aktrisi Vitu Vārpiņu titullomā.

Rass pavēstīja, ka par godu latviešu rakstnieces Ezeras 90 gadu jubilejai Dailes teātris dramatizējis vienu no viņas darbiem - fantasmagoriju "Zemdegas". Fantasmagorija jeb spoka runa divās daļās vēsta par kādu Latvijas mazpilsētu Mūrgali, kuras iedzīvotājus vieno apslāpētas ilgas, bailes un pagātnes rēgi. Divu vietējo pusaudžu nevainīgs mēģinājums satuvināties aizsāk notikumu virkni, kas izceļ gaismā gadiem slēptus Mūrgales noslēpumus.

Aktieri uz Dailes teātra jumta apciemo savas bišu saimes

gallery icon

Iestudējuma pirmizrāde gaidāma 5.augustā. Izrādes režisors ir Petrenko, dramatizējuma autore Justīne Kļava. Lomas atveidos Anete Krasovska, Toms Veličko, Ērika Eglija-Grāvele, Kristīne Nevarauska, Juris Bartkevičs, Artis Robežnieks, Milēna Mickēviča vai Lelde Dreimane, Indra Briķe, Mārtiņš Upenieks, Lilita Ozoliņa un Imants Strads.

foto: Publicitātes
Skatītāji varēs baudīt Regīnas Ezeras romāna "Zemdegas" iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā.

12.augustā pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Piekrišana", kas ir mūsdienu britu dramaturģes Reinas traģikomēdija, kuru iestudējusi režisore Groza. Dailes teātra pārstāvis atzīmēja, ka "Piekrišana" ir jaunākais Reinas darbs, kas vēsta par diviem pāriem - četriem veiksmīgiem un mazliet ciniskiem advokātiem, kā arī viņu draugu prokuroru.

Iepazīstinot ar izrādes sižetu, Rass norādīja, ka minētā kompānija, kas līdz šim dzīvojusi "MeToo" kustības neskartā burbulī, atrodas sālsmaizes svinību karstumā, kad pie viņiem ierodas izvarošanas lietā cietusī, lai pieprasītu sev pienākošās tiesības uz taisnu tiesu. Minētais notikums aizsāk nežēlīgu spēli ar varu ne vien tiesas zālē, bet arī laulāto un draugu attiecībās, kuras rezultātā iesaistītie pārvērtē savu izpratni par piekrišanas jēdzienu, vardarbību un laulību.

Ballīte pēc "Ārsta" pirmizrādes Dailes teātrī 2020. gada septembrī

Ballīte pēc režisora Gata Šmita iestudētās izrādes "Ārsts" pirmizrādi Dailes teātrī 2020. gada 18. septembrī.

gallery icon

Lomas atveidos Dainis Grūbe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Mārtiņš Upenieks, Anete Krasovska, Kaspars Dumburs, Katrīna Griga, kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika, kurai šī ir atgriešanās Dailes teātrī, uz kura skatuves, vēl būdama Dailes teātra 8.studijas audzēkne, viņa spēlējusi galvenās lomas. Izrādes scenogrāfs un video mākslinieks ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš, video mākslinieks - -"8", mūzikas konsultants Rūdolfs Dankfelds.

foto: Publicitātes
Māras Zālītes ideju drāmas "Smiļģis" izrāde ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Savukārt 27.augustā pirmizrādi Dailes teātra Lielajā zālē piedzīvos teātra simtgades centrālais notikums - Zālītes jaunākās lugas "Smiļģis" iestudējums. Luga sākas ar Dailes teātra ieceres dzimšanu viena ģēnija prātā, kam seko teātra dibināšana. Izrāde ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Apmeklētāji ierodas uz "Ārsta" pirmizrādi Dailes teātrī

Apmeklētāji ierodas uz režisora Gata Šmita iestudētās izrādes "Ārsts" pirmizrādi Dailes teātrī 2020. gada 18. septembrī.

gallery icon

Rass norādīja, ka Eduards Smiļģis ir ne vien Dailes teātra dibinātājs, novatorisks režisors un aktieris, bet arī pretrunu plosīts ģēnijs, kurš maina savu iedabu atkarībā no sievietes, kuru tobrīd mīl vai varas, kas tobrīd valda. Drāma divās daļās cenšas izdibināt, kas patiesībā slēpjas aiz Smiļģa tūkstoš maskām un kādu cenu ģēnijam nākas maksāt par spēju spēlēt teātri, sāpēt un mīlēt pāri vidusmēra cilvēka varēšanas robežām, pavēstīja Dailes teātra pārstāvis.

Izrādes režisors Kairišs komandā apvienojis scenogrāfi Ievu Jurjāni, kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu, gaismu mākslinieku Oskaru Pauliņu un horeogrāfi Janu Jacuku. Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Dainis Grūbe, Kaspars Dumburs, Kārlis Arnolds Avots, Kristīne Nevarauska, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Rēzija Kalniņa, Dārta Daneviča, Ieva Segliņa, Lidija Pupure.

Dailes teātra preses konference pirms 101. sezonas

Dailes teātra preses konference pirms 101. sezonas.

gallery icon

Biļetes uz augustā plānotajām izrādēm pieejamas no 10.jūnija Dailes teātra un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

No 15.jūnija Dailes teātra izrādes drīkst apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 vīrusu pārslimojušas. Par vakcinētu personu uzskatāma persona, kurai pēc vakcinācijas otrās devas saņemšanas ir pagājušas 14 dienas vai trīs nedēļas pēc pirmās "AstraZeneca" vakcīnas "Vaxzevria" devas saņemšanas.