Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: cilvēku masas Uzvaras parkā no policijas drona skatpunkta - likumsargi kontrolē situāciju 22

Sabiedrība
9. maijā 15:22 2021. gada 9. maijā 15:22 | Papildināts, 9. maijā 17:58
  Jauns.lv
Pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, kur svētdien kā katru gadu pulcējas Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmētāji, pēcpusdienā cilvēku kļuva arvien vairāk. Neskatoties uz cilvēku plūsmas pieaugumu, situācija tiek pilnībā kontrolēta, norāda Valsts policijā (VP).

Policija aizvien nodrošina kontrolētu cilvēku plūsmu pie pieminekļa Uzvaras parkā, Pārdaugavā, bet līdz plkst. 18 apmeklētāju skaits ir būtiski samazinājies, salīdzinot ar agru pēcpusdienu, kad vairākus simtus metru garā rindā pie pieminekļa stāvēja vairāki tūkstoši cilvēku.

Dienesti strādā saskaņā ar izstrādāto sabiedriskās kārtības un drošības plānu, minēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Simona Grāvīte.

Situāciju Uzvaras parkā pie pieminekļa, apmēram pulksten 14.30 uzskatāmi parāda VP izmantotais bezpilota lidaparāts, ar kura palīdzību likumsargi uzrauga cilvēku plūsmu.

“Policija turpina nodrošināt, ka tiek organizēta raita cilvēku, kas nāk nolikt ziedus pie pieminekļa, plūsma, neļaujot cilvēkiem uzkavēties un drūzmēties,” informēja Grāvīte.

Rinda no pieminekļa pakājes stiepās pāri Uzvaras bulvārim un pa parka celiņu paralēli Mārupītei un sakuru stādījumiem Aleksandra Grīna bulvāra virzienā. Cilvēku plūsma tika kontrolēta, un rinda uz priekšu virzījās organizēti.

Iepriekš gan ziņots, ka par pārkāpumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā, Rīgā, kā arī Daugavpilī, ir uzsākti vairāki administratīvie procesi.

Situāciju Daugavpilī VP fiksēja sociālajos tīklos. Tur, saistībā ar 9. maija aktivitātēm, notika neatļauta pulcēšanās. Policija nekavējoties reaģēja, un ir sākts administratīvais process, tiek skaidroti apstākļi un iespējamās vainīgas personas tikšot sauktas pie administratīvās atbildības.

Daugavpilī konstatēts arī gadījums, kad kāda automašīna pārvietojās ar izkārtu karogu, tādējādi aizklājot valsts reģistrācijas numurzīmi, kā arī pēcāk bēgot no policijas. Saistībā ar šo gadījumu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi.

Saistītās ziņas

Par pārkāpumiem pie Uzvaras pieminekļa sākti vairāki administratīvie procesi 6
TIEŠRAIDE: Uzvaras parka apkārtnē pulcējas liels skaits cilvēku; policija sarosās 49
Policija liedz tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā; atnestie ziedi jānoliek uz galdiem 9

Jau vēstīts, ka policija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā.

Iedzīvotāji tiek aicināti atnestos ziedus novietot uz galdiem pirms pieminekļa. Ziedus līdz piemineklim aiznes "Rīgas mežu" darbinieki.

Policija aizvien aicina cilvēkus būt atbildīgiem un nenākt uz Uzvaras parku, lai neradītu situāciju, kas var apdraudēt epidemioloģisko drošību.

Citi šobrīd lasa

"Gribu strādāt, bet "antivakseru" dēļ to nevaru" Ko darīt? 29
Slepus no visiem Megana Mārkla sazvanās ar hercogieni Ketrīnu. Par ko viņas runā? 1
VIDEO: Madara Kiviča televīzijā pirmo reizi parāda savu jauno draugu 1
Skatīt visus komentārus

"Не смей меня снимать!": прикрывающая грудь Пугачева убежала от камеры

Шокирующий финал потрясшего мир преступления! Вдовец рыдал на похоронах убитой "грабителями" жены, но его алиби разрушили смарт-часы