Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ļaudis trešdienas rītā pulcējas pie veikala "IKEA". (Foto: Juris Rozenbergs)

FOTO: atveroties veikaliem, ļaudis stāv rindās pēc apģērba, mēbelēm un mājsaimniecības precēm 8

Sabiedrība
7. aprīlī 12:27 2021. gada 7. aprīlī 12:27
  Jauns.lv
Beidzoties gandrīz piecus mēnešus ilgajai ārkārtējai situācijai ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, cilvēki 7. aprīļa rītā steiguši virināt pilsētas veikalu durvis, novēroja Jauns.lv.

Īpaši pamanāmas bijušas rindas pie lietoto apģērbu veikaliem un Latvijas tirgū vien pirms dažiem gadiem ienākušā skandināvu mēbeļu milža “IKEA” durvīm.

Cilvēku stāvēšanu rindā, protams, paredz arī atsevišķi vēl joprojām spēkā esošie ierobežojumi, taču arī interese atgriezties veikalos ir ievērojama.

Kā zināms, IKEA Rīga veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru. Tas atrodas pie Rīgas robežas (Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā) Juglas un Biķernieku ielas krustojumā.

Jauns.lv arī pamanīja, ka gluži kā laikos pirms Covid-19 parādīšanās Latvijā, rindas darba dienu rītos veidojās arī pie lietoto apģērbu veikaliem, tostarp "Humana".

Salīdzinoši mazāk cilvēku virzījās iekšā "Depo" veikalos, kuros ļaudis iepērk visu nepieciešamo mājai, dārzam un remontam.

Te gan jāpiebilst, ka šie veikali zināmā mērā bija pieejamāki arī iepriekšējos mēnešos.

Par ierobežojumu izmaiņām:

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinets precizēja Covid-19 saslimstības ierobežošanai nepieciešamos noteikumus, kādi būs spēkā no 7. aprīļa pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Tā kā pēdējās nedēļās vairs nebija vērojams saslimstības kritums, valdība nostiprināja stingrus drošības pasākumus, kurus kopīgi ievērojot ir iespējams piesardzīgi paplašināt izglītības procesu un mazumtirdzniecību klātienē, kā arī privātu pulcēšanos.

Saistītās ziņas

Šajā ceturksnī "AstraZeneca" Latvijā nav plānota kā plašāk lietotā vakcīna pret Covid-19 1
Beidzas ārkārtējā situācija. Kas tagad mainīsies? Kuri veikali būs atvērti? Kā darbosies skolas? Ar ko drīkstēs tikties? 16
Masu vakcinācijas centru atvēršana nav palīdzējusi sasniegt jaunu nedēļā sapotēto cilvēku skaita rekordu 2

Vienlaikus valdība norādīja - ja saslimstība strauji pieaugs, Ministru kabinets var pastiprināt drošības pasākumus un ieviest jaunus ierobežojumus.

Politiķi ir vienojušies par kritērijiem lokdaunam epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās gadījumā. Izstrādātais "D+ koncepts" tiks īstenots gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija Latvijā pasliktināsies tā, kā, piemēram, Igaunijā un citās valstīs, kuras piedzīvo Covid-19 trešo vilni.

Citi šobrīd lasa

Gastronomiskais detektīvs: kā radās leģendārie Rūjienas salāti un to īstā recepte 7
100 tūkstoši darbinieku, kas strādā par brīvu: britu vectēva neparastā aizraušanās padara viņu par miljonāru 4
FOTO: “Trīs Zvaigžņu balvas 2020” ceremonijā par Latvijas gada sportistiem atzīst Eiduku un Briedi 1
Skatīt visus komentārus

Галкин показал Пугачеву в черном платье в пол с дочками Кристиной и Лизой

"Как от такого потом отмываться?": Агата Муцениеце в странном состоянии вышла в прямой эфир