Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Policija Lieldienās uziet ballīti ar 50 cilvēkiem 6

Sabiedrība
5. aprīlī 21:03 2021. gada 5. aprīlī 21:03
  Jauns.lv / LETA
Drošības pasākumi Lieldienu brīvdienās pārkāpti divreiz biežāk nekā parasti, tāpat konstatēti arī rupji pārkāpumi, kā arī nelegāla ballīte Āgenskalnā ar teju 50 dalībniekiem, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Šobrīd pandēmijas apstākļos īsti naktsklubi Latvijā darboties nedrīkst, tāpēc to mēģina izmantot veikli darboņi, kuri ierīko īslaicīgus pagrīdes naktsklubus īrētos dzīvokļos. Vienu no tādiem Rīgas pašvaldības policija atklāja ēkā Mārtiņa ielā. Uz Mārtiņa ielas ēku policisti devās ap vieniem naktī pēc kaimiņu sūdzībām par trokšņošanu mansarda dzīvoklī. Durvis vaļā neviens nevēra, kaut bija dzirdams - dzīvoklī ir vairāki cilvēki.

"Caur blakus dzīvokli mēs nokļuvām uz jumta, caur jumtu uz terasi, kur notika pasākums. Tur bija tumbas, gaismekļi, ierīkots kā īstā naktsklubā," sacīja Rīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Romāns Kozlinskis.

Kā vēlāk noskaidrojās - dzīvoklī bijuši 47 ballētāji, vecumā no 17 līdz 24 gadiem. Daži mēģināja no policistiem aizbēgt un noslēpties uz jumta, bet tika atrasti.

Nepilngadīgajiem izsaukti vecāki, visiem ballītes apmeklētājiem piemēroti naudassodi no 100 līdz 1000 eiro. Minētā dzīvokļa īpašnieki ir Krievijas pilsoņi. Viņi to uz nedēļas nogali caur interneta portālu bija iznomājuši kādam jaunietim, kurš apgalvoja ka uzturēsies tur divatā ar savu meiteni. Taču pēc tam tirgojis biļetes uz ballīti.

"Ieejas maksa bija noteikta 15 eiro, ko visi cilvēki arī samaksāja. Ņemot vērā "penthouse" cenu "booking.com" 337 eiro, viņa ieņēmumi bija 700 eiro, bet tīrā peļņa - ap 400 eiro. Labs bizness," sprieda pašvaldības policijas pārstāvis.

Uz policija ierašanās laiku organizators ar visu biļešu naudu jau bija paguvis nozust. Viņa meklēšanu turpinās Valsts policija.

Trijās aizvadītajās brīvdienās Valsts policija uzsākusi 857 administratīvā pārkāpuma procesus par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem. Divas trešdaļas no tiem - par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu, atlikušie - par neaizpildītu "Covidpass", masku nelietošanu un pārkāpumiem tirdzniecības vietās.

"Jāsaka tā, ka atsevišķa sabiedrības daļa nav ņēmusi vērā noteiktos ierobežojumus un pārkāpumu skaits ir dubultojies šajās brīvdienās. Ja vidēji ikdienā uzsākam aptuveni 140 administratīvā pārkāpuma procesus, tad šajās brīvdienās tie ir bijuši tuvu 300," atzina Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Citi šobrīd lasa

Iedvesmojošs stāsts: kā albīna ķīniešu meitene no bērnunama kļuva par žurnāla “Vogue” modeli
Trīs gadus pēc Itālijas izlases futbolista nāves ir atrasts vainīgais
Noslēpumainā meitenītes pazušana pirms astoņiem gadiem: radinieki tic, ka viņa varētu būt Igaunijā
Skatīt visus komentārus

Юлия Меньшова запечатлела 79-летнюю Алентову в узких шелковых брюках в ресторане

55 лет спустя: как сложились судьбы актеров из польского сериала "Четыре танкиста и собака"