Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Bruknas muižā piedzīvota gan emocionāla, gan fiziska vardarbība 2

Sabiedrība
4. martā 22:53 2021. gada 4. martā 22:53
  LTV Panorāma
Beidzot izmeklēšanu par iespējamiem likumpārkāpumiem un vardarbību pret bērniem Bruknas muižā, Valsts policija savākto informāciju nodevusi Bauskas un Vecumnieku pašvaldībām, kurām būs jāpieņem lēmumi par administratīvo sodu. Valsts policija konstatējusi pārkāpumus pret 17 bērniem, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Reaģējot uz anonīmu sūdzību, par iespējamiem pārkāpumiem Bruknas muižā vasaras beigās ziņoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un tiesībsargs.

Tika vēstīts, ka kopā ar bijušajiem ieslodzītajiem un atkarīgajiem vasarās muižā uzturējušies arī nepilngadīgi bērni. Viņus tur nosūtījuši vecāki, lai audzinātu raksturu. 

Bērni sūdzējušies par garām fiziskā darba stundām, sodīšanu ar gavēni un publisku kaunināšanu. Tiesībsarga un inspekcijas savāktos pierādījumus savā izmeklēšanā vērtēja arī Valsts policija.

Policijas Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egils Gailis LTV norāda, ka saskatīta gan emocionāla, gan fiziska vardarbība, tostarp izdarīti sitieni pa pakausi. 

"Kopā ir 17 bērni, par kuriem mēs esam aizsūtījuši lēmumu pieņemšanai un izskatīšanai," norāda Gailis. 

Iespējamo vardarbību pret 12 bērniem policija uzdevusi izvērtēt Bauskas domes administratīvajai komisijai, jo tās teritorijā atrodas Bruknas muiža, bet vēl pret pieciem bērniem – Vecumnieku novadam, kurā atrodas Bārbeles zēnu pamatskola.

Vecumnieku novada domē lēmums vēl neesot pieņemts, tikmēr Bauskas novada pašvaldībā apstiprina, ka tas ir pieņemts, taču kāds – to neizpauž. 

Biedrības "Kalna svētību kopiena" dibinātājs Andrejs Mediņš atsakās komentēt, norādot, ka "nekas jau nav beidzies. Mums ir cilvēks, kas pie tā strādā, un ir valsts iestādes, lai ved taisnīgu lietu". 

Jāteic, ka bērnus vasarās uz muižu nogādājuši ne vien pašu vecāki, bet pakalpojumu izmantojis arī SOS bērnu ciemats Valmierā. Sociālie pakalpojumi Bruknā nav bijuši oficiāli legalizēti.

Resoriskās pārbaudes materiāli par iespējamajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar noslēgto līgumu un pakalpojuma sniegšanu ir pārsūtīti pēc piekritības izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Labklājības ministrijai. 

Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska LTV norāda, ka informācija Uzņēmumu reģistrā par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu esot maldinoša. Lēmums vēl tiks pieņemts. 

Jauns.lv jau vēstīja, ka otrdien, 2. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonas nosūtīja izskatīšanai pašvaldību administratīvajām komisijām administratīvo pārkāpumu lietas par iespējamo fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem Bauskas un Vecumnieku novados.

Saistītās ziņas

Pabeidz izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem Bruknas muižā 2
Bērnu paverdzināšanā vainotajam Bruknas priesterim Mediņam pasniegs Goda rakstu un naudas prēmiju 19
"Neskaitāmas reizes gribēju aizbēgt" - piedzīvoto Bruknas kopienā atklāj bijušais dalībnieks 31

Citi šobrīd lasa

Ko darīt, ja kopīpašnieki neļauj sirmgalvei atbrīvoties no vairs nevajadzīga īpašuma 2
Dženifera Lopesa oficiāli apstiprina šķiršanos no līgavaiņa
Saeimas deputāts Bergmanis cīnās ar Covid -19 7
Skatīt visus komentārus

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным

"Теперь я буду такая, прям лопни глаз!": 56-летняя Апина решилась на пластику ради тонкой талии