Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad ietves daudzās vietās nav attīrītas no sniega. (Foto: Publicitātes)

Vēlas panākt, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki 3

Sabiedrība
2021. gada 13. februārī 21:14 2021. gada 13. februārī 21:14
  Jauns.lv
Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" portālā "manabalss.lv" sākusi parakstu vākšanu, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki.

Iniciatīvas autori portālam Jauns.lv norāda, ka ziemā rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad vairākas dienas, pat nedēļas pēc snigšanas, ietves daudzās vietās nav attīrītas no sniega.

Šobrīd par ietvju tīrīšanu ir atbildīgi pieguļošo nekustamo īpašumu īpašnieki vai apsaimniekotāji. Visbiežāk ietves nav notīrītas pie graustiem un tukšiem zemes gabaliem. Sevišķi bēdīga situācija ir vietās, kur gājējiem jāšķērso brauktuve. Tur sniegs no brauktuves ir sastumts uz gājējiem paredzētās daļas, un gājējiem brauktuves šķērsošana ir bīstama un ļoti nekomfortabla.Šāda situācija nozīmē to, ka pārvietošanās ir apgrūtināta cilvēkiem ar bērnu ratiem. Taču cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos, ir tikai divi varianti – vai nu riskēt ar dzīvību un pārvietoties pa brauktuvi, vai arī palikt ieslodzītiem mājās, jo šķērsot sasalušus sniega kukuržņus ratiņkrēslā nav fiziski iespējams.Tāpat uz slidenām ietvēm katru ziemu gūst traumas simtiem iedzīvotāju, norāda iniciatīvas autori.

Daudzu Ziemeļvalstu galvaspilsētās – piemēram, Helsinkos, Stokholmā un Viļņā – ietves no sniega pilnībā vai vismaz daļēji attīra pašvaldība. Arī Latvijā ir pilsētas, kur sniegu no ietvēm attīra centralizēti –  Cēsis, Daugavpils, Līgatne, Madona, Mazsalaca un Rēzekne. Rīgai ir jāņem piemērs no šīm pilsētām un arī jāuzsāk uz pašvaldības zemes esošo ietvju centralizēta un mehanizēta tīrīšana, atbrīvojot no šī pienākuma pieguļošo īpašumu īpašniekus/apsaimniekotājus.

Tīrot ietves centralizēti ar šim nolūkam paredzētu tehniku, rīdziniekiem samazināsies tīrīšanas izmaksas (jo tīrīšana ar tehniku ir daudz efektīvāka par roku darbu), kā arī tiks nodrošināta nemainīgi augsta ietvju tīrīšanas kvalitāte visā ielu garumā. Tiks nodrošināta pārvietošanās brīvība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē. Parakstīties var šeit.

Citi šobrīd lasa

"Situācija ir traģiska!" Latviešu pāris, kurš ceļo pa Āfriku un veido saturu soctīklos, nāvējoši notriec cilvēku 5
Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 10
"Mani sāpina viņu attieksme," - Liene Kiviča satraukusies, ka meitas noskaņotas pret māti 6
Skatīt visus komentārus