Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Kariņš, Levits, eksprezidenti un citas amatpersonas saņem Covid-19 poti 18

Sabiedrība
11. februārī 13:15 2021. gada 11. februārī 13:15
  Jauns.lv
Šodien Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēmušas vairākas valsts augstākās amatpersonas un eksprezidenti. Visiem tika ievadīta "AstraZeneca" vakcīna.

Kā iepriekš informēja Vakcinācijas projekta birojā, nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja brīvprātīgi vakcinēties, esot stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Šodien vakcīnu saņēma prezidents Egils Levits, premjers Krišjānis Kariņš (JV), bijušie Valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Andris Bērziņš un Valdis Zatlers, Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (JV), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

Bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakcināciju veiks 12.februārī, savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākamnedēļ.

Komentāri pēc potes saņemšanas

Valsts prezidents Egils Levits: "Es tomēr aicinātu visus vakcinēties, lai mēs varam ātrāk atgriezties normālajā dzīves ritmā. Pārrunājot vakcinācijas procesu ar Vakcinācijas projekta biroja vadītāju, pilnīgi iespējams, ka pirmo poti Latvijas iedzīvotāji varēs saņem divu mēnešu laikā, kad vajadzīgais vakcīnu apjoms tiks iesūtīts Latvijā."

Valsts prezidents Egils Levits saņem Covid-19 vakcīnas pirmo devu (Foto: Juris Rozenbergs)

Premjerministrs Krišjānis Kariņš: "Vakcinācija ir maza lieta, ko mums vajadzētu darīt, lai pasargātu ne tikai sevi, bet sabiedrību kopumā. Lai varētu sasniegt pūļa imunitāti, lielākajai daļai iedzīvotāju ir jāpiekrīt vakcinēties pret Covid-19. Nevajag baidīties, ejiet vakcinēties."

Premjerministrs Krišjānis Kariņš saņem Covid-19 vakcīnas pirmo devu (Foto: Juris Rozenbergs)

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga: "Tas ir arī jautājums par atbildību pret citiem - tuviniekiem, ģimenes locekļiem un tiem cilvēkiem, ar kuriem mēs nonākam saskarsmē. Jo vairāk cilvēki Latvijā būs vakcinēti, jo drošāk mēs visi varēsim būt un jo vieglāk būs atgriezties kaut cik normālā dzīvē."

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga saņem Covid-19 vakcīnas pirmo devu (Foto: Juris Rozenbergs)

Eksprezidents Guntis Ulmanis: "Jācer, ka vakcīna tuvāko mēnešu laikā ļaus atvadīties no šīs slimības. Vēlu veselību! Bez šaubīšanās un bez laika kavēšanas, ja ir iespējams, potējamies no agras jaunības līdz sirmam vecumam."

Eksprezidents Guntis Ulmanis saņem Covid-19 vakcīnas pirmo devu (Foto: Juris Rozenbergs)

Citi šobrīd lasa

Kādam vīrietim neizprotamā veidā izdevies stundām klaiņot pa vienu no apsargātākajām pasaules vietām 2
Naktī Jēkabpilī nozagts lielgabals no padomju memoriāla 10
Sasirdzis Samantas Tīnas uzticamais draugs Skarabejs 2
Skatīt visus komentārus

"Две-три стирки в день и мытье посуды": Клуни рассказал о жизни на карантине с женой и детьми

Букингемский дворец прокомментировал состояние 99-летнего принца Филиппа