Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mūžībā devusies aktrise Astrīda Kairiša
Latvijas Nacionālais teātris

Mūžībā devusies aktrise Astrīda Kairiša

Sabiedrība
13. janvārī 12:29 2021. gada 13. janvārī 12:29
  Jauns.lv
Trešdien, 13. janvārī mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša, portālu Jauns.lv informēja Latvijas Nacionālajā teātrī.

"Balta puteņa rītā mūžībā devusies mūsu mīļā Astrīda Kairiša. Izcilā mūsu teātra aktrise, mūsu teātra sirdsapziņa jeb, kā viņa pati reiz teica - zelta puteklis uz skatuves... 8.aprīlī būtu viņas 80 gadu jubileja," norāda kolēģi.

Astrīda Kairiša beigusi Dailes teātra 3. studiju 1962.gadā, pēc tās absolvēšanas pieņemta darbā Liepājas teātrī, kur nostrādājusi pirmos piecus gadus, kļūstot par Irmgardes Mitrēvices un Nikolaja Mūrnieka audzēkni.

1968.gadā viņa pārnāk uz Rīgu un līdz pat 2019.gadam strādā Latvijas Nacionālajā teātrī, kur, pateicoties savam talantam, savai skatuviskajai harismai un personībai, kļūst par sava veida teātra simbolu.

Viņas nozīmīgākās lomas teātrī ir Zane izrādē "Pūt, vējiņi!", Jūlija "Liliomā", Antonija "Skroderdienās Silmačos", Natālija Petrovna "Mēnesī uz laukiem", Liena "Mērnieku laikos", Ieva "Indrānos", Spānijas Isabella un daudzas citas, bet mūža virsotne - Spīdolas loma 1985.gadā iestudētajā Raiņa "Uguns un nakts".

Protams, lielāko atpazīstamību ne tikai Latvijas, bet visas bijušās Padomju Savienībās mērogā Astrīdai Kairišai sagādāja viņas kinolomas - Laura "Ezera sonātē", Zane "Pūt, vējiņi!" kino versijā, Ieva "Tauriņdejā".

Viena no viņas pēdējām lomām bija izrādē "Ezeriņš", bet pati pēdējā - Zane vecumdienās jau pieminētajā Raiņa "Pūt, vējiņi!" 2018.gadā.

Teātrī norāda: "Izsakām visdziļāko līdzjūtību Astrīdas māsai Dignai, vedeklai Sanitai, citiem tuviniekiem un visiem viņas talanta cienītājiem."

Tuvāka informācija par atvadīšanos sekos.

Jauns.lv izsaka līdzjūtību Astrīdas Kairišas tuvajiem un piedarīgajiem!

Citi šobrīd lasa

Pavļuts: pie normālas dzīves mēs neatgriezīsimies vismaz turpmāko pusgadu 26
Vakcīna nav apstiprināta, nav datu par auglību, nav pētījumu uz dzīvniekiem... Spraigi aizvadīta diskusija "Laiks uzzināt patiesību" 10
Viņa publiski stāstīja par maksas rezidentūras ēnas pusi. Tagad RSU pret viņu ierosina disciplinārlietu, ka kavējusi studijas Covid-19 dēļ

«Все лучшее у меня позади»: Собчак в леопардовом купальнике обнажила ягодицы

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина 1